سکوت تنها پاسخی است که اصلا ضرر ندارد.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » عبدي:هزينه براي تيم‌ملي سرمايه‌گذاري است

  حسين عبدي درباره برنامه‌هايي که تيم ملي تا شروع جام‌جهاني 2014 برزيل مي‌تواند داشته باشد، عنوان کرد: ما وارد مرحله بالاتري در فوتبال شده‌ايم و بايد سطح استاندارد خودمان را هم بالا ببريم. تيم ملي وارد اجتماع بزرگتري مي‌شود که در آن بايد احساس يکدل بودن، تقويت شود. احترام در اردو و بازي‌ها بايد رعايت شود، چون بازي‌هاي جام جهاني فرهنگ ايران را نشان مي‌دهد. همان طور که واليبال، فرهنگ جديدي در دنيا را نشان داده است.

به گزارش ايسنا، وي ادامه داد: زماني مي‌توانيم فوتبال استانداردي در جام‌جهاني ارائه دهيم که بازي‌هاي تدارکاتي قوي انجام داده باشيم. پيش از رفتن به برزيل بايد با تيم‌هاي قوي‌تر از خودمان روبه‌رو شويم. تيم‌هاي اروپايي و آمريکاي جنوبي که در بازي با آنها ترس و دلهره باعث شود، استانداردها بالا برود و به فوتبال مدرن نزديک شويم. اگر چنين برنامه‌اي نداشته باشيم، بازي‌هاي اولمان در جام‌جهاني برايمان تبديل به بازي تدارکاتي خواهد شد و اين خطرناک است.

کارشناس فوتبال در ادامه درباره مذاکره فدراسيون فوتبال با تيم‌هاي آفريقايي مثل کنگو و گابن براي بازي دوستانه عنوان کرد: تيم‌هاي آفريقايي هم براي بازي دوستانه خوبند اما به جاي خودش. بايد با انواع فوتبال آشنا شويم. اگر نتوانيم با سبک‌هاي فوتبال از شرق اروپا و آمريکاي جنوبي روبه‌رو شويم، در جام‌جهاني به مشکل مي‌خوريم و در اين وضعيت اگر موفقيتي هم حاصل شود، اتفاقي است. بنابراين ما بايد با تيم‌هاي بزرگ بازي تدارکاتي برگزار کنيم، حتي اگر گل‌هاي زيادي بخوريم.

عبدي همچنين با اشاره به اهميت اردوي آماده‌سازي گفت: تيم‌هايي مثل انگليس، فرانسه و آلمان در جام‌جهاني دوره قبل زيان بزرگي از اين موضوع متحمل شدند چون همه‌شان براي مدت بلندي به اردو رفتند. شايد بعد از چنين اردوهايي در ابتداي کار پيشرفتي حاصل شود اما بعد از آن سقوط روان و جسمي را به دنبال دارد. بنابراين زمان برپايي اردو مهم است. اما ايران چه کار بايد کند؟ راهکارهاي از پيش تعيين شده براي اين سوال وجود دارد که قطعا کي‌روش مي‌تواند راحت‌تر در اين باره اظهار نظر کند. با اين حال معتقدم تعداد و زمان اردوها نبايد زياد باشد. به مکان اردو هم بايد حساسيت نشان دهند. به خصوص در اردوي متصل به جام‌جهاني در برزيل بايد دقت زيادي داشت. بايد مکان‌هايي انتخاب شوند که ايجاد شادابي کند نه افسردگي. بايد تيم را به جايي ببريم که از لحاظ بودجه‌اي هم به مشکل نخوريم. در اردوي آخر نبايد خودمان را از همه چيز دور کنيم که بگويم مي‌خواهيم تمرکزمان جمع شود. تيم ملي بايد با هواداران تماس مستقيم داشته باشد ولي نبايد به آنها بيش از حد نزديک شود که هدف اصلي‌اش را فراموش کند.

مربي سابق پرسپوليس همچنين با بيان اين‌که تيم ملي براي جام‌جهاني بايد از لحاظ مالي تامين شود، افزود: در جام‌جهاني ديگر حفظ تيم ملي فوتبال مطرح نيست که کشور ايران ديده مي‌شود. ما کشور فقيري نيستيم. از لحاظ فرهنگي و مالي غني هستيم. همه بايد بدانيم که هزينه براي تيم ملي نوعي سرمايه‌گذاري است. اگر اين عنوان را تغيير دهيم، زيباتر است. دنيا نبايد ايران را با تبليغ‌هاي منفي عليهش بشناسد.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top