خوب است بدانیم گاهی انچه میکشیم درد بی او بودن نیست تاوان با او بودن است.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » موبایل ارزان می شود

موبایل ارزان می شود

تاريخ: 12 خرداد 1392 - توسط: elham - موضوع: خبرها, اقتصادی
فارس:گوشی هوشمند آیفون این روزها به نماد دنیای توسعه یافته تبدیل شده است. اما انواع گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی همراه که با قیمت ارزان توسط شرکت‌های چینی تولید می شوند، در حال تصاحب بازار جهانی هستند.

این مسئله به آن معنی خواهد بود که تلفن‌های همراه ارزان در حال جایگزین شدن با گوشی‌های پیشرفته و گران هستند.

گوشی‌های هوشمندی نظیر آیفون، بلک‌بری و سری محصولات Galaxy سامسونگ برای سال‌های گذشته به صورت موفق در بازار جهانی حضور یافته‌اند و در بازارهای توسعه یافته استقبال گسترده‌ای از آن‌ها شده است. پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری میلادی 875 میلیون دستگاه از این محصولات وارد بازار جهانی شود.

کاربران در کشورهای توسعه یافته به طور میانگین 500 دلار برای خرید هر دستگاه الکترونیکی همراه مجهز به نمایشگر لمسی پرداخت می‌کنند. اما همزمان با افزایش صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی قیمت‌ها در حال کاهش هستند و همین مسئله به عنوان محرکی شرکت‌های کوچکتر را وادار کرده تا وارد میدان رقابت شوند.

این مسئله به آن معنا خواهد بود که کاربران در کشورهای در حال توسعه می‌توانند به انواع گوشی‌های هوشمند با قیمت‌های ارزان دسترسی داشته باشند.

"ویلسون مائو"(Wilson Mao) یکی از تحلیلگران شرکت تحقیقاتی TrendForce در تایپه توضیح داد که میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند در نهایت به کمتر از 100 دلار می‌رسد. او گفت که این قبیل گوشی‌ها در کشور چین ساخته خواهند شد.

وی اظهار داشت که ارزان‌ترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار را در آینده می‌توان با قیمتی بین 65 تا 70 دلار خریداری کرد. در این میان شرکت‌هایی مانند لنوو، هوواوی و ZTE به همراه دیگر شرکت‌های چینی تولیدکننده تلفن همراه این گوشی‌های ارزان را به دست کاربران جهانی خواهند رساند.گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

Go Top