عاشق شدن آسان است، اما ادامه آن هنر است.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » پزشکی و سلامت » کامپیوتر شما را چاق می کند

کامپیوتر شما را چاق می کند

تاريخ: 20 اردیبهشت 1392 - توسط: elham - موضوع: پزشکی و سلامت, تغذیه سالم

 

کامپیوتر شما را چاق می کند


غذا خوردن پشت کامپیوتر شما را چاق می‌کند

 

محققان متوجه شدند افرادی که پشت کامپیوتر یا در حال تماشای تلوزیون غذا می‌خورند بیش‌تر از دیگران به چاقی مبتلا می‌شوند.
بسیاری از ما ممکن است زمانی که مشغول کار با کامپیوتر هستیم غذا بخوریم اما این کار باعث افزایش اشتهای شما می‌شود.
دانشمندان با انجام تحقیقاتی روی 44 زن و مرد متوجه شدند افرادی که در حال بازی کردن با کامپیوتر یا تماشای تلوزیون غذا می‌خورند نسبت به دیگران بیش‌تر غذا می‌خورند و علاوه بر آن نیم ساعت بعد از پایان غذا باز هم ممکن است احساس گرسنگی کنند.
به اعتقاد آن‌ها این کار باعث می‌شود تمرکز ما در هنگام غذا خوردن دچار مشکل شود و کم‌تر از دیگران به یاد بیاوریم چه میزان غذا خورده‌ایم.
جفری برانستروم از دانشگاه بریستول در این باره گفت: حافظه نقش مهمی در میزان غذا خوردن ما دارد. اگر ما به یاد نیاوریم در گذشته چه غذاهایی خوردیم ممکن است زودتر از دیگران احساس گرسنگی کنیم و فاصله بین وعده‌های غذایی ما کوتاه‌تر شود.
حتی کار کردن در پشت کامپیوتر روی میزان میان‌وعده‌هایی که ما در طول روز مصرف می‌کنند تاثیر می‌گذارد. برای مثال دانشمندان متوجه شدند مردم در حالی که به صفحه مانیتور خیره شده‌اند نزدیک به 250 کالری شکلات، بیسکوئیت یا مانند آن مصرف می‌کنند، اما افرادی که فقط تمرکز خود را به غذا خوردن معطوف کرده‌اند حداکثر نصف این میزان کالری وارد بدن خود می‌کنند. تمام این مطالعات نشان می‌دهد حافظه و تمرکز نقش مهمی روی میزان غذا خوردن ما دارد.
دکتر برانستروم در این باره گفت: البته فقط تلوزیون و کامپیوتر نیستند که روی اشتهای شما تاثیرگذار هستند. حتی زمانی که شما در حین غذا خوردن با دوستان یا اعضای خانواده خود صحبت می‌کنید، تمرکز شما روی غذا خوردن کاهش پیدا می‌کند و به این ترتیب باز هم ممکن است شما بیش از حد معمول کالری وارد بدن خود کنید.
شاید یکی از مهم‌ترین عوامل گسترش چاقی در سطح جهان زندگی پر مشغله و شلوغی است که ما امروز داریم. برای مثال کودکان نزدیک به یک چهارم از مجموع کالری‌هایی را که در روز دریافت می‌کنند در مقابل تلویزیون است

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top