مشکلات انسانهای بزرگ را متعالی می سازد و انسانهای کوچک را متلاشی.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » پزشکی و سلامت » خواص گوجه سبز

خواص گوجه سبز

تاريخ: 9 اردیبهشت 1392 - توسط: elham - موضوع: پزشکی و سلامت, تغذیه سالم

 

خواص گوجه سبز


درباره گوجه سبز

كمتر كسی است كه در برابر طعم دوست‌ داشتنی گوجه سبز مقاومت كند. اما بد نیست بدانید ارزش غذایی 100 گرم گوجه سبز برابر است با 8 گرم كربوهیدرات، 2/84 گرم چربی، 6/1 گرم پروتئین و فیبر خام نیم درصد.

همچنین با خوردن 100 گرم گوجه‌سبز، 5 درصد ویتامین A، دو درصد ویتامین1 B، یك و نه دهم درصد ویتامین2 B، دو و هشت دهم درصد نیاسین، 13 درصد ویتامین C، پنج درصد كلسیم، 2 درصد فسفر و 5 درصد آهن مورد نیاز بدنتان تامین می‌شود.

مصرف گوجه سبز برای درمان شب‌كوری مفید است و همچنین بیماری‌ های نقرس، رماتیسم و تصلب شرایین با خوردن گوجه سبز بهبود می‌یابد.

گوجه سبز، خاصیت مسهلی دارد و خشك شده آن برای درمان اعصاب و كم‌خونی مفید است. همچنین مدر است و اعمال كلیه‌ها را تنظیم می‌كند.

برخی پزشكان معتقدند این میوه ترش‌مزه برای درمان تومورها هم موثر است و كودكان در حال رشد خوب است روزانه مقداری گوجه سبز نوش جان كنند.

به دلیل طبیعت سرد گوجه سبز در برخی شهرهای شمالی كشورمان این میوه را همراه با سبزی‌های كوهی كه خاصیت گرم دارند، مصرف می‌كنند.

برخی از پزشکان نیز معتقدند که هسته این میوه ترکیبات سیانیدریکی دارد که می تواند به افراد صدمه بزند. لذا از خوردن گوجه سبز به همراه هسته آن و اصولا از مصرف هر هسته تلخی باید پرهیز کرد.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top