دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » پزشکی و سلامت » از چای سفید چه می دانید؟

از چای سفید چه می دانید؟

تاريخ: 8 اردیبهشت 1392 - توسط: elham - موضوع: پزشکی و سلامت, داروهای گیاهی

 

از چای سفید چه می دانید؟
این نام از شکوفه‌های سفید- نقره‌ای باز نشده گیاه چای گرفته شده است. اگر چه رنگ این نوشیدنی هیچ وقت به صورت سفید نیست و دم‌نوش آن رنگی متمایل به زرد کمرنگ دارد.

چای سفید چیست؟

چای سفید نوعی از چای متراکم است که مانند بسیاری از چای و دم‌نوش‌ها از کشور چین برخاسته است. معمولا این نوع چای در اول فصل بهار چیده شده و دست چین‌های اول چای به عنوان ماده خام در تهیه چای متراکم استفاده می‌شود.

بر خلاف نام آن، چای سفید خشک به زنگ سبز تیره (متمایل به سیاه) است و بوی نسبتا تندی دارد. مقدار کافئین این چای بسیار پایین است و طعم میوه‌ای مطلوب و عطر خاص خود را دارد.

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه Kingston در سال ۲۰۰۹ انجام شده مشخص شده که این چای مانند چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و می‌تواند از خطر جمله قلبی و سرطان جلوگیری کند.
این روزها چای سفید نه تنها در شرق بلکه در تمامی دنیا به خصوص برای افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند هواخواهان بسیاری دارد. +

چای سفید قبلا چگونه فرآوری و مصرف می‌شده؟

در صورت مطالعه تاریخچه چای در خواهیم یافت که ماهیت و سبک تهیه و تولید چای سفید، با روشی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد کاملا متفاوت بوده است، در گذشته برگهای چای به صورت قالبی آماده می‌شده و سپس این محصول (که به چای آجری معروف بوده) داخل هاون سنگی کوبیده شده و پس از اضافه کردن آب داغ در داخل کتری‌های سنگی جوشانده می‌شده و به صورت یک نوشیدنی گرم نوشیده می‌شده است.

توصیه‌هایی برای دم کردن چای سفید:

بر خلاف چای سیاه پیشنهاد می‌شود، آنرا مانند چای سبز و در لیوان مخصوص دم‌نوش و یا یک قوری شیشه‌ای و یا قوری چینی در دار با دمای حدود ۸۰ درجه سانتیگراد دم کنید

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top