شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی اما حال که به آن دعوت شده ای تا میتوانی زیبا برقص.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » پزشکی و سلامت » پاییز و انار

پاییز و انار

تاريخ: 18 مهر 1393 - توسط: elham - موضوع: پزشکی و سلامت, تغذیه سالم

 

پاییز و انار


پائیز هست و فصل انار؛ از این میوه بهشتی و پرخاصیت غافل نشید! ترجمه خلاصه گزارش متخصصان تغذیه در مجله آمریکایی نوتریشن رو بخونید:

کارشناسان تغذیه مصرف انار رو برای کاهش فشار خون، سلامت قلب و عروق، جلوگیری از آلزایمر و سرطان پروستات، سلامت کلیه وکبد و رفع لک های پوستی بسیار مفید می‌‌‌‌دانند و میگویند انار برای سلامت قلب و عروق، جلوگیری از تصلب شریان‌ها و بروز سکته، پیری زودرس، آلزایمر و سرطان پروستات به کار می‌آید؛ پس مصرف آن برای بیماران قلبی عروقی می‌تواند بسیار موثر باشد. از طرف دیگر انار به واسطه داشتن مواد آنتی‌اکسیدانی و الاژیک اسید از بروز سرطان جلوگیری کرده و رشد تومورهای سرطانی مانند سرطان پوست و پروستات را کند می‌کند!

انار تنها یک میوه نیست بلکه یک پزشک و یک درمان کننده برای بیماری‌‌‌‌های زیادی‌‌‌‌ست. به باور متخصصان تغذیه انار تصفیه‌‌‌‌کننده خون و تقویت‌‌‌‌کننده قلب است؛ مصرف انار همچنین برای سلامت پوست و رفع لک‌‌‌‌های صورت بسیار مفید بوده و برای رفع خستگی و آرامش اعصاب نیز بسیار کارآمد است.در عین حال افرادی که مشکل نفخ معده دارند باید مصرف انار را محدود کنند، ضمن اینکه زیاده‌روی در مصرف انار ترش، زخم معده به دنبال دارد.

از دیگر ویژگی‌‌‌‌های مصرف انار می‌‌‌‌توان از خاصیت ضدباکتریایی عصاره انار هم نام برد. این عصاره با باکتری‌های ایجادکننده پلاک‌های دندانی مقابله کرده در سلامت دندان و دهان موثر است. آب انار و پوست آن، خواص ضعیف استروژنی داشته و می‌تواند در برطرف کردن عوارض یائسگی در زنان موثر باشد.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top