مردن برای زنی که دوستش داری از زنگی کردن با او راحت تر است

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » پزشکی و سلامت » ضد سلولیت ها را بشناسید

ضد سلولیت ها را بشناسید


۱۰ ماده غذایی ضدسلولیت


۱. آب

بااینکه آب یک ماده غذایی نیست، اما موثرترین ماده در کاهش ظاهر بدشکل سولیت شناخته شده است. برای داشتن پوستی سالم، آبرسانی خوب پوست اهمیت بسزایی دارد که درمقابل ظاهر سلولیت را پنهان می کند. سلول های چربی زیر پوست های خشک و ناسالم بیشتر هستند، ازاینرو نوشیدن مداوم آب در طول روز برای بهبود ظاهر سلولیت بسیار مهم است. همچنین مصرف موادغذایی که محتوی آب بالایی دارند مثل هندوانه، انگور، گوجه فرنگی، سبزیجات برگدار و خیار نیز بسیار مفید هستند. اینها نه تنها آب اضافی برایتان تامین می کنند بلکه موادمغذی مفیدی نیز در خود دارند که کم کالری بوده و به کاهش شکل گیری چربی ها در بدن کمک می کنند.

 
۲. اسیدهای چرب ضروری

گفته می شود که موادغذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ ظاهر سلولیت را بهتر می کنند. این مواد می بایست از غذاها گرفته شوند. تصور می شود که این نوع چربی ها سلامت رگ های خونی و درنتیجه گردش خون را ارتقاء داده و موجب کاهش ظاهر سلولیت روی پوست می شود. منابع خوب امگا ۳ عبارتند از سالمون، ساردین، روغن کانولا و زیتون، و گردو. اسیدهای چرب امگا ۶ نیز در موادغذایی مثل روغن گل رنگ و آفتابگردان و دانه سویا یافت می شود.

 
۳. چربی های غیراشباع


چربی های غیراشباع مونو و پلی تاثیرات مفید بسیاری بر سلامت پوست دارند. با خوردن غذاهایی که سرشار از این چربی ها هستند، سلامت پوستتان ارتقا یافته و ظاهر سلولیت بهتر می شود. منابع خوب از چربی های غیراشباع مونو و پلی آجیل ، آوکادو، روغن های گیاهی مثل کانولا و زیتون و ماهی هستند.

 
۴. پروتئین خالص


رژیم غذایی سرشار از پروتئین خالص به بالا بردن حس سیری کمک می کند و این موجب مصرف کالری کمتر در طول روز می شود. این مسئله باعث می شود سلول های چربی کمتری در نواحی مشکل دار ذخیره شود و ظاهر سلولیت بهبود یابد. یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین به عضله سازی هم کمک می کند که ظاهر خوش فرم تری به آن نواحی می دهد. منابع خوب پروتئین ماهی، غذاهای دریایی، آجیل، گوشت قرمز بدون چربی و مرغ بدون پوست است.

 
۵. غلات کامل


غلات کامل ویتامین ها، موادمعدنی و فیبر ارزشمندی در رژیم غذایی ما وارد می کند. مرکز پزشکی دانشگاه مری لند برای افرادی که می خواهند با سلولیت مبارزه کنند، یک رژیم غذایی سرشار از فیبر را توصیه می کند که برای کنترل وزن مفید بوده و همچنین بخاطر چربی های سالمی که در این بذرها یافت می شود، سلامت پوست را ارتقا می بخشد. برای افزایش مصرف غلات کامل خود، انواع نان هاو سیریال ها، برنج قهوه ای و پاستا را انتخاب کنید.

 
۶. میوه ها


میوه در هر رژیم غذایی سالمی لازم است تا ویتامین ها و فیبر موردنیاز ما را تامین کند. بیشتر میوه ها سرشار از مایعات هم هستند و کم کالری اند و این باعث می شود برای کاهش وزن و بهبود سلولیت ایدآل باشند. توصیه شده است که موز و پاپایا بخاطر محتوی بالای پتاسیم خود به طور ویژه در پیشگیری از سلولیت موثرند. همچنین گفته می شود که پتاسیم احتباس آب را کاهش داده و خشک شدن لنفاوی را افزایش می دهد که سلولیت را بهبود می بخشد اما شواهد علمی کمی برای اثبات آن وجود دارد. کران بری و سایر توت ها نیز بخاطر محتوی بالای آنتی اکسیدان خود می توانند در این زمینه مفید باشند.

 
۷. سبزیجات


سبزیجات که سرشار از مایعات و موادمغذی بوده و کم کالری هم هستند، برای کنترل وزن ایدآلند. بااینکه شواهد علمی کمی در این رابطه وجود دارد اما معمولاً برای مقابله با سلولیت مارچوبه توصیه می شود که حاوی اسیدفولیک است. برخی توصیه می کنند که اسید فولیک به تثبیت روحیه و کاهش سطح استرس نیز کمک می کند که به طور غیرمستقیم بر ذخیره چربی در بدن تاثیر می گذارد.

 
۸. پروتئین های گیاهی


پروتئین های گیاهی برای آنهایی که سلولیت دارند و آنها که می خواهند از بروز آن جلوگیری کنند می تواند مفید باشد زیرا کمک می کند به جای چربی، عضله در بدن ساخته شود و سلول های موجود تقویت شوند. منابع خوب آن عبارتند از حبوبات، لوبیا، نخود و بلغور.

 
۹. موادغذایی حاوی ویتامین C


شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف ویتامین C سطح کلاژن را بالا می برد که پروتئینی است که در بافت های پیوندی بدن یافت می شود. این بافت ها را قوی تر کرده و ظاهر سلولیت را بهبود می بخشد. منابع خوب ویتامین C میوه هایی مثل پرتقال، لیمو، توت و آناناس می باشد.

 
۱۰. سبزیجات برگ سبز


سبزیجاتی مثل اسفناج یا کلم پیچ حاوی آنتی اکسیدانی به نام لوسئین هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ماده آبرسانی پوست را بیشتر کرده و درنتیجه قالبیت ارتجاعی آن بیشتر شده و به همین ترتیب ظاهر سلولیت بهتر می شود.


گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top