اگر قرار بود دری باز نشود به جای آن دیوار می گذاشتند!

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » موبایل،کامپیوتر و اینترنت » داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتری

 

 

همیشه به دنبال دانستن بعضی چیزهای جالب هستیم . مثلا خواندن کتاب رکوردهای گینس که در مورد ” ترین ها ” هست همیشه جالب است . اما گاهی اوقات کسب اطلاع از داستان های پنهان در پشت برندهای مطرح تجاری نیز می تواند برای اکثر افراد جالب باشد . در این مطلب قصد داریم تا داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتری را با هم بخوانیم .

۱- ایکس باکس

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریدر سال ۲۰۰۱ ، شرکت مایکروسافت نرم افزار Direct X را به بازار عرضه کرد . پس از آن ، توسعه دهندگان این شرکت قصد داشتند تا یک سخت افزار گرافیکی نیز تولید کنند در مراحل تولید آن را DirectX Box نام گذاری کردند . سپس این نام کوتاه تر شد و در نهایت به Xbox تغییر یافت .

۲- SEGA

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریسگا را اکثر افراد می شناسند . کنسولی که سال ها پیش و قبل از آمدن پلی استیشن ۱ محبوبیت زیادی داشت و جوان ها اکثر ساعت خود را مشغول به بازی با آن بودند . اما اگر معنای واقعی نام SEGA را نمی دانید ، باید یک جداسازی ساده انجام دهید . در واقع این نام اختصار دو کلمه Service Games می باشد .

۳- KONAMI

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریاگر شما یکی از طرفداران پروپاقرص بازی های فوتبال تکاملی حرفه ای ( PES ) ، متال گیر یا سایلنت هیل هستید ، حتما با نام شرکت ژاپنی کونامی آشنا می باشد . داستان انتخاب نام این شرکت هم زیاد عجیب و غریب نیست . این نام از دو حرف ابتدایی نام خانوادگی سه موسس این شرکت گرفته شده است . یعنی آقایان Kagemasa Kozuki, Yoshinobu Nakama and Tatsuo Miyasako . البته در حال حاضر فقط آقای Kozuki هفتاد و سه ساله در این هیئت مدیره این شرکت مشغول به کار است .

۴- CAPCOM

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریراستش را بخواهید به شخصه زیاد با محصولات این شرکت آشنا نیستم . اما بنیانگذاران این شرکت نام دستگاه های بازی و سرگرمی خود را از تلفیق سه حرف ابتدایی دو کلمه Capsule و Computer گرفته اند که به صورت CAPCOM نوشته می شود .

۵- Ubisoft

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریدر حالی که به نظر می رسید همه شرکت های فعال در صنعت بازی از عبارت ژاپنی در نام خود استفاده می کنند ، شرکت Ubisoft تصمیم گرفت تا نامی متفاوت را برای خود برگزیند . از این رو از تلفیق اختصاری سه کلمه Union des Bretons Indépendants ( به معنای اتحادیه مستقل برتون ) به علاوه اختصار Software استفاده نمودند .

۶- SNK

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوترینام این شرکت نیز مخفف عبارت ژاپنی Shin Nihon Kikaku می باشد که معنای آن نیز ” پروژه جدید ژاپن ” است .

۷- Wii

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریکنسول Wii شرکت نینتندو را که می شناسید ؟ اما دلیل انتخاب این نام چه بود ؟

مهندسان سابق این شرکت می خواستند یک نام متفاوت و خلاقانه را برای این محصول انتخاب کنند . آن ها نام Wii را برگزیدند ؛ چون به دو کاراکتر ii به سادگی نماد دو نفر در حال بازی با یکدیگر بودند . همچنین نام Wii صدای کلمه انگلیسی We را نیز می دهد که باز هم نشانه ی با هم بودن است .

۸- Hasbro

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریاین شرکت توسط سه برادر بنیاندگذاری شده است . نام این شرکت نیز مخفف Hassenfield Brothers می باشد که در نهایت به شکل Hasbro نوشته می شود . شاید فکر کنید زیاد با محصولات این شرکت آشنایی ندارید . اما همین که نام Transformers یا همان ربات هایی که تبدیل به هر چیزی می شدند به گوش تان بخورد ، زیاد با این شرکت احساس غریبی نخواهید کرد .

۹- Nintendo

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریاین شرکت معتبر و نام آشنای ژاپنی را همه می شناسند . از جوان ترهای گذشته بگیرید تا جوانان امروز . اما نام این شرکت از سه کراکتر ژاپنی گرفته شده است و تقریبا به معنای ” ترک سرنوشت به مقصد بهشت ” است .۱۰- Zynga
داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوترییک شرکت فوق العاده سگ دوست . شرکتی که در دره سیلیکون به ” خانه سگ ” شهرت دارد . چرا ؟ چون که مدیر عامل آن یعنی آقای مارک پینکوس به شدت به سگ ها علاقه دارد و نام شرکت خود را هم از سگ مرده اش گرفته است . حتی لوگوی این شرکت هم یک سگ را نشان می دهد . شاید جالب باشد بدانید که شرکت زینگا کارمندان خود را تشویق می کند تا با خودشان سگ ها را نیز به محل کار بیاورند . همچنین خدمات رایگان نظافت سگ هم در این شرکت ارائه می شود .

۱۱- GaiKai


داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریGaiKai یک عبارت تلفیقی ژاپنی است که تقریبا به معنای ” شما می توانید در هر جهتی حرکت کنید ” می باشد . محصولات این شرکت اغلبا بازی های مبتنی بر وب و فناوری ابری می باشند .

۱۲- Square Enix


داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتریمقر اصلی شرکت Square در یکی از جزایر ژاپن به نام Shikoku قرار داشت و داستان انتخاب نامش هم از نام همین جزیره و شباهتش به کلمه Shikaku که به معنای میدان ( Square ) می باشد شروع شد .

Enix نیز یکی دیگر از توسعه دهندگان بازی بود که نام خود را از بازی با کلمات ساخته بود . ترکیبی از Phoenix یا همان ققنوس و اولین کامپیوتر جهان که ENIAC نام داشت .

در سال ۲۰۰۳ این دو شرکت با همان ادغام شدند و شرکت Square Enix بوجود آمد .

۱۳- NAMCO Bandai

داستان انتخاب نام ۱۳ برند مطرح صنعت بازی های کامپیوتری


نام شرکت Namco در واقع مخفف Nakamura Amusement Machine Company می باشد که سازنده دستگاه های سرگرمی برای کودکان بود . شرکت Namco در سال ۱۹۸۵ شرکت آتاری را خرید .

اما بنیان گذار شرکت Bandai یعنی آقای Naoharu Yamashina نام شرکت خود را از عبارت ژاپنی Bandai Fueki الهام گرفته است که به معنای ” تا ابد تغییر ناپذیر ” می باشد .

این دو شرکت در سال ۲۰۰۶ ادغام شدند و شرکت NAMCO Bandai را بوجود آوردند .


گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top