صورت شما كتابی است كه مردم می توانند از آن چیزهای عجیب بخوانند.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » جستجو

جستجو در میان مطالب سایت
مطالب پیدا شده: 100 مطالب (نتایج جستجو 1 - 20) :
به گزارش "ورزش سه"، صادق ورمزيار درباره بازي نفت مسجد سليمان و فولاد خوزستان گفت: به نظر من تيم نفت مسجد سليمان مي بايست از همان شروع ليگ با آقاي مکوندي کار خود را آغاز مي کرد زيرا بودجه لازم براي آوردن يک مربي ليگ برتري را نداشت و شايد اگر آقاي مکوندي از ابتدا ، در اين تيم بود وضعيت تيم نفت مسجد سليمان ميتوانست از اين بهتر باشد . اگر آقاي مکوندي بگويد که اين تيم را نبسته کاملا حق با ايشان است ولي اگر نتواند اين تيم را در ليگ نگه دارد مقصر هست . به هر حال آقاي مکوندي با جو شهر مسجد سليمان و تيم مسجد سليمان آشنايي کامل دارد و اين خود در روند اين تيم تاثير گذار است.اين بازيکن سابق استقلال، که در برنامه توپ شبکه شما سخن میگفت،افزود: تيم فولاد از نظر ساختار باشگاهي ساختاري بسيار قوي دارد . اين باشگاه داراي آکادمي خوبيست و بازيکنان به نام و مطرحي را به فوتبال ايران عرضه کرده از جمله: آرش افشين و بختيار رحماني . اين باشگاه با بازيکنان و مربي مطرحي که دارد مي تواند جز مدعيان قهرماني در ليگ باشد.اين مربي سابق استقلال درباره تيم سابقش گفت: تيم استقلال خوب فوتبال بازي مي کند ولي اين کافي نيست به نظر من تماشاگران به برد يا باخت فکر ميکنند نه به بازي خوب ، تماشاگران به جمع آوري امتياز مي انديشند و دليلي ندارد بگوييم استقلال خوب بازي کرد و باخت ، استقلال نقاط ضعف هايي دارد که يکسري از اين نقاط ضعف در ابتدا فصل رفع شد ولي يکسري از اين نقاط ضعف هنوز پابرجاست. در کل به نظر من اين تيم داراي امتياز خوب و شرايط مناسبي در جدول است .صادق ورمزيار بازيکن سابق تيم ملي گفت: براي اينکه مسابقات زيباتر شود ، تعداد گل هاي ليگ بالا رود و نيز تيم ها از بحران خارج و هزينه ها هدر نرود بازيکنان خارجي وارد تيم ها ميشوند که اين ميتواند به بازيکنان داخلي ما کمک کند چرا که اگر يک رقابتي بين بازيکنان داخلي و خارجي ايجاد شود ميتواند باعث انگيزه براي بازيکنان داخلي شود.صادق ورمزيار در پايان دربی خوزستان که با نتيجه دو بر يک به سود نفت مسجد سليمان به پايان رسيد گفت: همانطور که پيش بيني مي شد با آمدن آقاي مکوندي ، شور و نشاط خاصي در بين بازيکنان و تماشاگران ايجاد شده بود که اين خود بيانگر محبوبيت ايشان است . تيم نفت مسجد سليمان در دفاع بسيار خوب عمل کرد و در ضد حملات نيز براي فولاد ايجاد دردسر نمود و هر چه از زمان بازي سپري مي شد فولاد فشار بيشتري روي دروازه نفت وارد ميکرد ولي بازيکنان فولاد با استرس بيشتري کار مي کردند و همين استرس باعث شد فولاد نتيجه لازم را نگيرد . ولي با توجه به اينکه سردمدار آکادمي باشگاه فولاد خوزستان هست اميدوارم شرايط اين تيم بهتر شود .
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 12 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری تسنیم: علیرضا رحیمی که میهمان ویژه برنامه نود دوشنبه شب بود ابتدا ضمن عذرخواهی از بساز و بفروش ها بابت مصاحبه‌هایی که انجام داده بود، اظهار داشت: از آن دسته از آدم‌ها نیستم که بعد از رفتن مشکلات را اعلام کنم و مشکلات را در طول فصل گفته‌ام و به گونه‌ای مشکلات اعلام شد تا هواداران و علی دایی متوجه نشوند که نگرانی به وجود بیاید.

وی با اشاره به ابتدای فصل و تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس افزود: ما باید بیشتر بازیکنان‌مان را حفظ می‌کردیم و این در حالی بود که به این بازیکنان 14 میلیارد بدهکار بودیم و قبل از تسویه نمی‌توانستیم با آنها تمدید کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از این 14 میلیارد بدهی دوران محمد رویانیان بوده و ارتباطی هم به بدهی 120 میلیاردی باشگاه پرسپولیس ندارد، خاطرنشان کرد: بیشتر بازیکنان قراردادشان به پایان رسیده بود یا متمم‌هایی در قراردادها وجود داشت که می‌توانستند بروند. برای نگه داشتن آنها باید 14 میلیارد بدهی را پرداخت می‌کردیم و از طرف دیگر برای قرارداد بستن نیز نیاز به 6 میلیارد داشتیم که در مجموع 20 میلیارد نیاز داشتیم. از این مبلغ یک میلیارد به سیدجلال حسینی و مهرداد پولادی دادیم تا بهانه‌ای برای تمدید قرارداد نداشته باشند اما بعد از پرداخت این پول دیگر سیدجلال را ندیدیم. البته باید این پول پرداخت می‌شد و می‌دانستیم اگر پول حسینی پرداخت نشود په اتفاقاتی رخ خواهد داد.

رحیمی درباره برکناری علی دایی نیز گفت: 2 هفته بعد از ابلاغ حکم مدیرعاملی بنده مخالفت‌ها شروع شد و از من خواستند دایی برود. در حالی که تیم را با کمک علی دایی بستیم و شاید اگر او نبود بسیاری از بازیکنان نمی‌ماندند.

وی ادامه داد: حرف من این است که آقای گودرزی چرا از من انتظار داشت کارهایی فراتر از ابلاغیه‌ام انجام دهم؟ باید در ابلاغیه من شرح وظایفم اعلام می‌شد و نمی‌توانستم فراتر از ابلاغیه کاری انجام دهم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه می‌خواهد حرفی را برای اولین بار عنوان کند، یادآور شد: آقای گودرزی از ابتدا حرفش این بود که علی دایی برود و این را ابتدای کار به من گفت اما حالا تعجب می‌کنم که چگونه آقای خادم گفته وزیر از برکناری دایی ناراحت شده است. آقای گودرزی 10 روز بعد از ابلاغ حکم بنده می‌خواست دایی را بردارم.

رحیمی افزود: آوردن و برداشتن مربی راه و روش دارد و برداشتن دایی درست نبود. من مخالف عزل دایی بودم و برداشتن او درست نبود. او در یکی از جلسات هیئت مدیره حاضر شد و اعلام کرد اگر نخواهند می‌رود و نمی‌دانم این چه نوع برخوردی بود که با دایی شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه پیش از سفر امیررضا خادم به ازبکستان جلسه‌ای سه نفره با حضور سیاسی برگزار شده است، گفت: آقای خادم اعلام کردند که چک اسپانسر پاس نشده و در حالی که قول داده بودیم قبل از بازی با تراکتورسازی به بازیکنان پول می‌دهیم اما به دلیل مشکلات این اتفاقات رخ نداد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از بازی با تراکتورسازی نیز آقای سیاسی با بنده صحبت کرد و گفت تا بازگشت آقای خادم هیچ کاری انجام ندهیم. سیاسی اعلام کرد با بنده و دایی تیم را با قدرت جلو می‌بریم اما به یک باره تصمیم دیگری گرفته شد. در حالی که روز دوشنبه می‌خواستیم جلسه هیئت مدیره را برگزار کنیم و با این کار مخالفت شد، اما به یک باره روز سه شنبه جلسه فوری برگزار کردند. در حالی که خودشان گفته بودند تا زمانی که خادم نیست نباید کاری انجام شود اما جلسه برگزار شد و تصمیم‌شان را هم گرفتند تا دایی را برکنار کنند.

رحیمی با بیان اینکه حدود یک ساعت قبل از جلسه با وی تماس گرفته شد تا در جلسه حاضر شود، اظهار داشت: می‌توانستم به جلسه بروم اما چون می‌دانستم قطعاً توطعه‌ای صورت خواهد گرفت به این جلسه نرفتم. بعد از این جلسه آقای سیاسی با من تماس گرفت و می‌خواست حتما من را شب ببیند اما اعلام کردم فردا در باشگاه حضور دارم و با هم صحبت می‌کنیم اما او اصرار داشت که شب با هم صحبت کنیم و می‌دانستم که توطعه‌ای در کار است.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: از 3، 4 ماه پیش و با دستور وزیر می‌خواستند زور کنند که من دایی را برکنار کنم اما با این موضوع مخالفت کردم چون دستور بود و نمی‌خواستم کار زوری انجام دهم.

وی ادامه داد: از آقای سیاسی خواستم که دایی به باشگاه بیاید و به او اعلام کنیم که قصد برکناری‌اش را داریم تا شاید خودش استعفا دهد. بعد از این صحبت آقای سیاسی به اتاق دیگر باشگاه رفت و بعد از یک تماس اعلام کرد دایی نباید استعفا دهد و باید برکنارش کنیم. او گفت اگر تیم در بازی با نفت مسجدسلیمان برنده شود دیگر نمی‌تواند دایی را تکان داد.

رحیمی با انتقاد از نوع برکناری دایی اظهار داشت: عزل دایی بوی انتقام می‌داد و صداقتی در این برکناری وجود نداشت، چراکه اعضای هیئت مدیره اعتقادی به رفتن دایی نداشتند و آقای سیاسی با دستور بالا دستی این کار را انجام داد. او یک هفته قبل اعلام کرد مشکلات پرسپولیس با دایی برطرف می‌شود اما به یکباره حرف‌ها ضد و نقیض شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: محمود گودرزی با علی دایی بحث شخصی داشت. از اسفندماه سال 92 که در وزارت خانه جلسه‌ای با حضور دایی و علی پروین برگزار شد این مشکلات به وجود آمد، چراکه آقای دایی مصاحبه کرد و گفت آقای روحانی در دفتر وزیرت شنود وجود دارد و مشکلات از همان موقع آغاز شد.

وی افزود: من یا باید با برکناری دایی مخالفت می‌کردم یا استعفا می‌دادم و اگر این کار صورت نمی‌گرفت مطمئناً مدیر بعدی هم باید چنین کاری را انجام می‌داد. از برخوردی که با دایی شد مطمئن بودم چراکه اعضای هیئت مدیره چیده شده بود. از ابتدای فصل و در یارگیری و مسائل مالی کمکی نشد که تیم تضعیف شود تا با این مسئله راحت‌تر دایی را برکنار کنند. درحالی که به دایی اعلام شد تیمی قدرتمند برای حضور در آسیا ببندد اما برای جذب اومانیا مشکل پیدا کردیم و به ما کمک نشد.

رحیمی یادآور شد: دایی در جلسه هیئت مدیره از آقای سیاسی خواسته بود علیه او مصاحبه‌ای صورت نگیرد و هر وقت هم او را نخواستند می‌رود و در حالی که گفته شد حمایت می‌کنیم اما حمایتی صورت نگرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در صحبت‌هایش به مذاکره سیاسی با محمد مایلی کهن و حمید درخشان برای حضور آنها در پرسپولیس اشاره کرد و گفت: آقای سیاسی با مایلی‌کهن صحبت کرده بود تا او سرمربی پرسپولیس شود اما به اقای خواجه‌وند گفت چون این مربی اخلاق‌مدار نیست بهتر است درخشان سرمربی پرسپولیس شود.

به گزارش تسنیم، رحیمی که در بین صحبت‌هایش با حمیدرضا سیاسی نیز وارد بحث شده بود عنوان کرد: آقای سیاسی در حضور آقای خادم و نماینده وزارتخانه به من پیشنهاد داد که یک میلیارد تومان به من بدهد. بهتر است دلیل این موضوع را از خودش بپرسید. در حالی که اگر قرار است پولی به باشگاه تزریق شود باید به حساب باشگاه برود نه اینکه آن پول را در گاوصندوق مدیرعامل بگذارند.

وی درباره مشکلات باشگاه پرسپولیس و اینکه چرا از آقای حسن روحانی کمک خواسته است، گفت: اگر سه قوه دست به دست هم ندهند مشکلات پرسپولیس حل نمی‌شود. ما (پرسپولیس) چند پرونده شکایت در فیفا داریم، بدهی 30، 40 میلیاردی به دارایی داریم و برای حل کردن این مشکلات باید به باشگاه کمک شود اما تا زمانی که من بودم حتی هزارتومان هم از طرف وزارتخانه با باشگاه کمکی نشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چگونه به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد و آیا دوستی‌اش با برخی افراد نقشی در این انتخاب داشته است، اظهار داشت: تا به این لحظه نمی‌دانم چگونه به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب شده‌ام!

رحیمی در ادامه برنامه بیشتر صحبت‌های قبلی‌اش را تکرار کرد اما در واکنش به صحبت‌های مایلی‌کهن مبنی بر اینکه دایی با لباس شخصی به تمرین رفته، گفت: علی دایی یک بار هم با لباس شخصی تیم را تمرین نداده است.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
سرویس ورزشی «فردا»- بررسي اتفاقات هفته دهم مسابقات ليگ برتر از مهم‌ترين آيتم‌هاي برنامه نود در شب گذشته (دوشنبه) بود.


به گزارش تسنیم برنامه
نود اين هفته به بررسي ديدارهاي هفته دهم ليگ برتر، اتفاقات ديدار
پرسپوليس و استقلال خوزستان، ديدار ملوان انزلي و گسترش فولاد تبريز و ...
پرداخت.


* سئوال مسابقه پيامکي اين هفته به بهترين گلزن
شهريور ماه اختصاص يافته بود که از بين گل‌هاي عليرضا جهانبخش مهاجم نايمخن
هلند، عليرضا دلير مهاجم تراکتورسازي تبريز، سروش رفيعي بازيکن فولاد
خوزستان، مهدي طارمي مهاجم پرسپوليس و سامان نريمان جهان، گل مهدي طارمي با
30 درصد آرا به عنوان بهترين گل ماه انتخاب شد.


* مجري
برنامه ابتدا به بررسي تيم‌هاي صعود کننده از گروه تيم فوتبال اميد ايران
در بازي‌هاي آسيايي پرداخت و نشان داده شد که اين تيم به راحتي مقابل
تيم‌هاي درجه 2 از گردونه رقابت‌ها حذف شده بودند.


* اعتراض
رسول خطيبي سرمربي و بازيکنان تراکتورسازي به امکانات رختکن ورزشگاه يادگار
امام (ره) و محل تمرين پس از پايان بازي تراکتورسازي نخستين بحث گزارش
دوربين نود بود. خطيبي و شاگردانش اعتقاد داشتند که در فصل سرما به مشکل
مي‌خورند. خطيبي عنوان کرد: اگر 2 بازيکن من نتوانند در فصل سرما دوش
بگيرند و سرما بخورند چه کسي بايد پاسخگو باشد؟ من از نظمي مديرعامل باشگاه
مي‌خواهم که به مسئولان ذي‌ربط دستور رسيدگي به اين وضعيت را بدهد.


*
در خلال پخش ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال خوزستان، عبدالله ويسي
سرمربي استقلال خوزستان روي خط آمد و ضمن تکرار اظهارات پس از پايان
بازي‌اش در مورد جباري داور اين ديدار، گفت: از هواداران پرسپوليس عذرخواهي
مي‌‌کنم و فکر نکنند که به خاطر شکست، اين صحبت‌ها را مطرح کردم. همه
داوران، مربيان و بازيکنان مي دانند که به کسي بي‌احترامي نکرده‌ام و
نخواهم کرد. در مورد داوري نيز تاکنون صحبتي انجام ندادم اما در ديدار
مقابل فولاد خوزستان و پرسپوليس به داور اعتراض کردم چون او با من خصومت
شخصي دارد. او نبايد عليه ما پنالتي مي‌گرفت.


با وجود اظهارات ويسي، مسعود مرادي کارشناس داوري اين برنامه، پنالتي پرسپوليس را صحيح دانست.


در
ادمه عادل فردوسي‌پور مجري برنامه در مورد کفش‌هايي که ويسي در اين ديدار
پوشيده بود، پرسيد که سرمربي استقلال خوزستان گفت: اين کفش‌ها تقريبا «نو»
بودند و تنگ هم نبودند!


* پيش از بررسي ساير ديدارهاي هفته
دهم، مجري برنامه در مورد اينکه فريدون اصفهانيان در کلاس‌هاي «فوتورو»
براي ناظر اليت شدن شرکت کرده است يا نه، که مرادي پاسخ داد: احتمالا شرکت
کرده است. مجري برنامه بار ديگر پرسيد که آيا اصفهانيان مي‌تواند به زبان
انگليسي صحبت کند که مرادي گفت: احتمالا مي‌تواند صحبت کند!


*
ميهمان برنامه، وحيد اميري بازيکن تيم نفت تهران بود. نکته قابل توجه در
اظهارات اين بازيکن، شروع فوتبالش از دوره دانشگاه بود. وي مدعي شد که تا
پيش از رفتن به دانشگاه در چمن بازي نکرده بود و از دانشگاه فوتبال حرفه‌اي
خود را آغاز کرده است. اين بازيکن اهل خرم آباد لرستان که به تازگي در
کارشناسي ارشد قبول شده است، همچنين مدعي شد که قصد دارد تا دوره دکتري به
ادامه تحصيل بپردازد.


* اتفاقات ديدار ملوان انزلي و گسترش
فولاد تبريز از ديگر مسائلي بود که به آن پرداخته شد. مازيار زارع کاپيتان
ملوان در مورد اينکه چرا تصميم گرفت از زمين بازي بيرون برود، گفت: اگر
باشگاه اجازه دهد، ديگر در تمرينات ملوان شرکت نمي‌کنم. من انزلي‌چي هستم و
خاک اين شهر را خوردم. هم من و هم پدرم که دروازه‌بان ملوان بوده، براي
اين تيم زحمت کشيده‌ايم. کارهايي براي ملوان کرده‌ام که که هيچ کس نکرده
است. درست نيست که به خاطر 4 پاس اشتباه به من و خانواده‌ام فحاشي شود. اين
فوتبال آن قدر ارزش ندارد که بخواهند به خانواده‌ام فحاشي کنند. با اين
شرايط روحيه کار کردن ندارم.


سيروس محجوب مالک ملوان نيز
عنوان کرد: متوجه فحاشي از سوي يکي از هواداران ملوان شدم. او به من نيز
فحاشي کرد و متاسفم براي اين فرد که به مردم توهين مي‌کند. به اين هوادار
گفتم که اگر مي‌خواهي فحاشي کني اين کار را با من انجام بده و کاري به
بازيکن نداشته باشد.


نصرت ايراندوست نيز در اين زمينه تصريح
کرد: مازيار مانند من تحت فشار است و تحت تاثير ورزشگاه قرار گرفته بود. او
قصد داشت به دليل فحاشي از زمين بيرون برود ولي با اصرار من به بازي برگشت
و خدا کمک کرد و موفق به گلزني شد.


* مسعود رضائيان ديگر
ميهمان تلفني برنامه بود. وي در خصوص تغيير کادر فني اين باشگاه گفت: با
توجه به تجربه‌اي که از تيم‌هاي داماش گيلان، گهر درود و ... داريم،
اعتقادي به تغيير مربي ندارم اما عبدالمجيد باقري‌نيا دوست نداشت ديگر
همکاري کند و تصميم به جدايي داشت. ما هم به تصميم وي احترام گذاشتيم و با
درخواست وي موافقت کرديم. در گزينه‌هاي خود به بهروز مکوندي رسيديم که مردم
هم او را دوست دارند و با انتخاب وي اميدوار هستيم تا به تيم شوک وارد
شود.


مديرعامل نفت مسجد سليمان در مورد اينکه آيا مکوندي
مدرک مربيگري A را دارد يا نه، گفت: او اين مدرک را دارد و مشکلي وجود
ندارد. اگر هم اين مدرک را نداشته باشد، راه‌هاي ديگري براي نشستن وي روي
نيمکت وجود دارد. در واقع اين قوانين را اتخاذ کرده‌اند که بتوانيم آن را
دور بزنيم! (با خنده)

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 11 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}

جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

اعتراض‌ و مخالفت‌ نهادها و مراجع محافظه‌کار مذهبی به فیلم "رستاخیز" همچنان ادامه دارد. این فیلم که به ماجرای عاشورا می‌پردازد به دلیل نمایش‌دادن چهره‌ و صدای برخی از شخصیت‌های حادثه عاشورا آماج حمله قرار گرفته است. روزی که فیلم رستاخیز برای اولین بار در جشنواره سینمایی فجر امسال به نمایش درآمد بسیاری شگفت‌زده شدند. عده‌ای نیز پیش‌بینی کردند که "قداست‌زدایی" و "عرفی‌گرایی" نسبت به روایت‌ها و شخصیت‌های مذهبی در این فیلم آغاز روندی مثبت و تداوم‌ یابنده است.

اما از همان روز نمایش رستاخیز در جشنواره به تدریج نداهای انتقاد و مخالفت از سوی نهادها و محافل مذهبی محافظه‌کار و تندرو علیه این فیلم بلند شد. پس از اعتراض عده ای از محافظه‌کاران مذهبی نسبت به نمایش چهره حضرت ابوالفضل در فیلم "رستاخیز"، معاون حقوقی وزارت ارشاد از حذف تصاویر ابوالفضل در این فیلم خبر داده است. حسین نوش‌آبادی معاون حقوقی وزارت "فرهنگ و ارشاد اسلامی" پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ از حذف تصاویر ابوالفضل و "بزرگان دین اسلام" در فیلم "رستاخیز" خبر داده است. خبرگزاری "مهر" از قول حسین نوش‌آبادی نقل کرده که فیلم رستاخیز با اصللاحات، اکران عمومی خواهد شد.بهادر زمانی که در فیلم "رستاخیز" در نقش ابوالفضل ظاهر شد


پیش از این علی جنتی وزیر "فرهنگ و ارشاد اسلامی" نیز، "نورپردازی" برای حذف چهره بزرگان از صحنه‌های حساس فیلم را راهکاری برای اکران عمومی این فیلم دانسته بود.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

بهادر زمانی در نقش ابوالفضل


"رستاخیز" فیلمی تاریخی مذهبی به کارگردانی و نویسندگی احمدرضا درویش محصول سال ۱۳۸۹ ایران است که در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۲ در ۱۱ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و در نهایت در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده شد.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

اما از همان روز آغاز نمایش این فیلم در جشنواره به تدریج نداهای انتقاد و مخالفت از سوی نهادها و محافل مذهبی محافظه‌کار و تندرو علیه آن بلند شد.


جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

بخشی از هزینه‌‌های فیلم "رستاخیز" با حمایت مالی "موسسه اهل بیت" نزدیک به آیت‌الله سیستانی تامین شده است. آن‌گونه که از اظهارات حجت‌الله ایوبی، رئیس "سازمان سینمایی کشور" برمی‌آید "‌پیام آیت الله سیستانی مبنی ‌بر کسب مجوزهای شرعی و قانونی" برای فیلم هم وجود دارد".جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

بهادر زمانی بازیگر نقش ابوالفضل در فیلم "رستاخیز"


شماری از روحانیون قم در روزهای اخیر صدای خود را علیه "تقدس‌شکنی" فیلم بلند کرده‌اند و در نکوهش و حتی مجازنبودن دیدن این فیلم اظهار نظر کرده‌اند.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

در میان این مراجع تقلید معترض به فیلم "رستاخیز" می‌توان از آیت‌الله‌ها مکارم شیرازی، وحید خراسانی، موسوی اردبیلی و گرگانی نام برد.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

همچنین به گزارش سایت "تسنیم" ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ برخی مداحان و هیات‌های مذهبی نیز در اعتراض به ساخت و پخش فیلم "رستاخیز" در مسجد ارگ تهران تجمع کردند.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

حسین سازو، یکی از مداحان حاضر در تجمع اعتراضی که در مجسد ارگ برگزار شد، "مهمترین مشکل" فیلم "رستاخیز" را نشان دادن "۵ تن از اهل بیت امام حسین" دانسته است.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

علمای شیعه در جمهوری اسلامی ایران نشان دادن "تمثال امامان" را مجاز نمی‌دانند. روزنامه "قانون" اما در گزارشی نوشته: در حالی که تمامی علمای شیعه، فقط و فقط به عصمت پیامبر اسلام، حضرت زهرا، علی و یازده فرزند ایشان معتقدند، یوسفعلی میرشکاک در اظهار نظری عجیب گفته است: "از نظر دین، حضرت عباس (ع) و سایر اهل بیت عصمت و طهارت، معصوم بوده‌اند." او بدین ترتیب تعداد معصومین را به ۱۵ نفر افزایش داده است.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

آرش آصفی بازیگر نقش "بکیر" در فیلم رستاخیزجنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

بهادر زمانی بازیگر نقش ابوالفضل در فیلم رستاخیزجنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

چهره ابوالفضل با بازی كاوه فتوحی در سریال"مختارنامه"


ماجرای حواشی فیلم رستاخیز در ایران بی‌سابقه نیست و سریال‌ها و فیلم‌های متعددی به خاطر این گونه "نگرانی‌ها" زیر تیغ سانسور رفته یا دگرگون شده‌اند. پیش از این در سریال "مختارنامه" هم چهره ابوالفضل در نهایت حذف شد.جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

كاوه فتوحی بازیگر نقش ابوالفضل در سریال "مختارنامه"جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

ابوالفضل در سریال "مختارنامه"


پیش از این سریال "مختارنامه" نیز با حذف ۱۸ دقیقه از سریال که در آن چهره ابوالفضل قابل مشاهده بود، به نمایش درآمد.

 

جنجال بر سر نمایش چهره ابوالفضل در فیلم رستاخیز

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 6 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}

سرویس فرهنگی «فردا»: عصر روز شنبه مردم مسجد سلیمان در سه‌راهی همافران، خیابان
مرکزی شهر چهره آشنای مردی را دیدند که از تاکسی پیاده شد و قدم بر زمین
شهر کهن گذاشت. بلافاصله پیر و جوان دوره‌اش کردند. برخی از خود می‌پرسیدند
آیا واقعا خودش است؟! بدون هیچ‌ محافظ و همراه؟! یا بدون همراهی جمعیت
مسئولان محلی که سال‌هاست سنت استقبال مدیران ملی را مرور و تمرین می‌کنند؟

خوزستانی‌ها
عزت‌الله ضرغامی را هم‌ولایتی خود می‌دانند و از او به عنوان فرزند سرزمین
مادری یاد می‌کنند، پس این دیدار برای خودش حال و هوای دیگری هم داشت.ضرغامی پای پیاده و البته همراه با مردمی که مشتاقانه و البته کنجکاوانه
در راه به او می‌پیوستند، ساعت‌ها به گفت‌وگو ایستاد و با نزدیک شدن به
اذان مغرب همراه مردم به مسجد جامع رفت و در مسجد پای سخن دل آنها نشست که
از بزرگان قوم بختیاری همچون ابوالقاسم‌ خان، علیمردان‌ خان و سردار اسعد ـ
که وجه مشترک همه آنها بیگانه‌ستیزی بوده- برایش گفتند و عاشقانه از
رشادت‌ها و دلیرمردی‌های اقوام ایرانی این خطه بزرگ در طول تاریخ انقلاب و
دفاع مقدس یاد کردند.او با دقت و بی‌واسطه حرف‌های صریح مردمی را شنید که در نهایت صفا و
صداقت می‌پنداشتند دهه‌ها مبارزه و ایستاد‌گی‌شان در مقابل استبداد و
استعمار پیر انگلیس، در یک مجموعه تلویزیونی که به نام «سرزمین کهن» پخش
شده، آنچنان که باید به چشم نیامده و نادیده گرفته شده است.حضور کاملا سرزده ضرغامی در میان مردم غیور بختیاری آن هم در کوچه و
خیابان و مسجد، مشق نکته‌های جدی و جدیدی برای برخی مسئولان کشور در دهه
چهارم انقلاب است.تعجب و شادمانی توامان مردم از حضور ناگهانی و بی‌پیرایه یک مسئول ارشد
کشور در میان آنها، حاکی از عشق و دلبستگی جامعه به مجموعه کارگزاران
اسلامی در قامت ساده و بی‌آلایش خود است.نکته مهم دیگر ضرورت ظرفیت‌افزایی مسئولان برای پذیرش انتقادات و نظرات
مردم است، دهه چهارم انقلاب که دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری شده، دهه
بازگشت به ارزش‌ها و احیای سنت‌های انقلاب است.سادگی و ساده‌زیستی، تلاش مستمر شبانه‌روزی با مردم و در میان مردم
زیستن، همقدم شدن دوباره با جامعه و رجوع دوباره به سبک زندگی مردم مدارانه
، از لوازم طی مسیر دهه چهارم انقلاب است.نهایت آن که ضرغامی با سفر ساده و غیرمترقبه خود به خوزستان، یک درس
فراموش شده را به دیگر مسئولان یادآوری کرد؛ مردم ولی نعمت و ناصح امین
هستند، بگذارند مردم املای عملشان را بهتر بخوانند، از آنها گلایه کنند، با
آنها درد دل کنند، آرزوهایشان را برای آنها بشمرند و در کنارشان به سرزمین
کهن خود افتخار کنند بگذارند مردم عزتمدارانه پابه‌پای مسئولان بیایند و
این زمانی میسر می‌شود که مسئولان هم پیاده شوند و بی‌هیچ تشریفات و تبرجی،
فروتنانه پا جای پای مردم نهند.


منبع‌: جام جم

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 5 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد پایگاه واقعی دین است، گفت: اهل مسجد نباید هیچ اختلافی با یکدیگر داشته باشند، بلکه باید نماد وحدت و انسجام باشند.

به گزارش خانه ملت، محمدحسن ابوترابی‌فرد در همایش همدلی و وحدت ائمه جماعات و فرماندهان بسیج و مسئولان ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر که امشب (یکشنبه 4 اسفند) در فرهنگسرای خاوران برگزار شد، اظهار کرد: خداوند ما را برای سکونت در مسجد برگزیده است که اگر انسان در این دنیا اهل خانه باشد، به کمالات آراسته می‌شود و نتیجه آن در آخرت ورود به قسمت ویژه‌ای است که اختصاص به حق دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم ادامه داد: شرط تربیت و سیر و سلوک در ایران بر آن است که انسان اهل خانه باشد و برای آراسته شدن به کمالات علاوه بر اهل خانه بودن باید انسان به حقیقت نماز، طواف و اعتکاف آراسته شود.

وی با بیان اینکه باید انسان اهل مسجد و نماز باشد، عنوان کرد: برخی از قرآن پژوهان و علمای فهیم در فهم معارف قرآنی می‌فرمایند اقامه نماز به این است که انسان معارف نماز را در جان خود پیدا کند.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه اهل مسجد با اهل خیابان باید متفاوت باشند، گفت: اگر در درون مسجد اهل آن دچار اختلاف شدند، قطعاً باید بدانند که برای مسائل دنیوی است، لذا اگر می‌خواهند که اهل دنیا نباشند، باید پا روی نفس دنیوی خود بگذارند و آن را توجیه نکنند.

نایب‌رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اهل مسجد نباید اختلافی با هم نداشته باشند، یادآور شد: اهل مسجد باید نماد وحدت و انسجام باشند و در صورت پا گذاشتن روی نفس خویش می‌توان به این عمل تحقق بخشید.

وی یکی از راه‌های رسیدن به کمال را مبارزه با نفس دانست و خاطرنشان کرد: باید انسان با خود عهد کند که در خانه خدا اختلاف نکند، بلکه آن مکان نقطه مبارزه باشد.  

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه در صورتی که اهل مسجد اختلاف نکنند، خداوند در بیرون خانه‌اش برای قدم‌های دیگر دستش را می‌گیرد، عنوان کرد: اگر مسجد راضی باشد خداوند از انسان راضی است، لذا وقتی که مسجد از اهالی‌اش راضی باشد، باعث می‌شود که دنیا و آخرتش اصلاح شود.

نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه مسجد پایگاه قدرت تبیین و رشد همه اخلاق‌های دینی و رفتاری را دارد، یادآور شد: مسجد پایگاه واقعی دین است و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری، ظرفیت‌های بزرگ و امتیازات ویژه‌ای به مساجد اعطا شده است.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 5 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
مهر: مرتضی طلایی با بیان اینکه در مباحث فرهنگی
واجتماعی با وجود تمامی تاکیداتی که در این زمینه صورت گرفته کمتر از یک
درصد بودجه کل شهرداری برای فعالیتهای فرهنگی لحاظ شده است گفت: متاسفانه
اتفاقی که رخ داده آن است که بودجه سرانه های فضاهای فرهنگی نیز در سبد
بودجه فرهنگی قرار گرفته است اما این بودجه، بودجه فرهنگی نیست بلکه بودجه
ساخت و ساز و نگهداشت است. باید بپذیریم که کار فرهنگی نیاز به اعتبار
وبودجه دارد.


وی با تاکید بر این که کارفرهنگی نیاز به فعالیتهای اجرایی دارد و این
نیست که دراین رابطه تنها حرف بزنیم تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ در جامعه ما
مظلوم و غریب است وما آنقدر که دغدغه مسائل عمرانی، ترافیکی و حمل ونقل
داریم دغدغه مسائل فرهنگی نداریم.انتظار تحول در بخش فرهنگ نداشته باشیمنائب رییس شورای شهر در پاسخ به این پرسش که بی توجهی به بودجه فرهنگی از
جانب شهرداری است یاشورا گفت: این مشکل هم به شورا هم به شهرداری برمی گردد
و نهایتا شورا است که باید در این زمینه تصمیم گیری کند. 11 درصد از کل
بودجه شهرداری به مباحث فرهنگی اختصاص یافته وقتی به جزئیات آن نگاه می
کنیم می بینیم 1.5 درصد آن مربوط به حقوق نیروها، 9 درصد به توسعه سرانه
های فضاهای فرهنگی و نگهداشت است و زیر یک درصد به فعالیتهای فرهنگی اختصاص
یافته است بنابراین ما هیچ انتظاری نباید داشته باشیم که تحول فرهنگی در
شهر تهران رخ دهد.بودجه سازمان فرهنگی تنها کفاف حقوق کارمندانش را می دهدطلایی با اشاره به بودجه سازمان فرهنگی هنری طی سالیان گذشته گفت: با کمال
تاسف این بودجه در این سالها به اندازه ای به تصویب رسیده که تنها می توان
حقوق کارمندان را داد و فضاهایی که دراختیار این سازمان است را نگهداری
کرد. تقریبا بودجه برای فعالیتهای فرهنگی بسیار ناچیز بوده است. بحث بودجه
باید در حوزه فرهنگ حل شود.تمام مسئولیتهای فرهنگی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری سپرده شودنائیب رئیس شوری شهرتهران با انتقاد از تداخل و موازی کاریهای نهادهای
فرهنگی گفت: به اعتقاد من تمام فعالیتهای فرهنگی باید در سازمان فرهنگی
هنری شهرداری متمرکز شود و معاونت اجتماعی نیز سامان دهنده مسائل اجتماعی،
ورزشی و سلامت باشد.برنامه های فرهنگی مناسبت محور نباشدطلایی با بیان اینکه دریک نگاه فرایندی در حوزه فرهنگی حرکت رو به جلو
داشته ایم گفت: انتظار ما این است که فعالیتهای فرهنگی مناسبت محور نباشد و
برروی چند موضوع فرهنگی برای آنکه به نتیجه مطلوب برسد تمرکز شود ما نباید
اقیانوسی از موضوعات درست کنیم و به عمق یک سانتی متر فعالیت انجام دهیم
باید به محتوای فعالیتهای فرهنگی اجتماعی توجه کرد.محور فعالیتهای فرهنگی شریعت و ارزش های دینی باشدطلایی با تاکید بر اینکه مبنای فعالیتهای فرهنگی باید مبتنی بر شریعت،
نماز، قران، عترت، مسجد و ... باشد گفت: وقتی راهبردها و جهت گیری ها را
مشخص کنیم و این راهبردها حول محور مسائل ارزشی دینی و اخلاقی انقلابی و
ملی باشد می توان به نقطه ای برسیم که مطالبات مقام معظم رهبر را نیز محقق
کنیم.تاکید بر حضور افراد متخصص در مدیریتهای فرهنگیطلایی در ادامه به حضور افراد متخصص در پست های فرهنگی اجتماعی اشاره کرد و
گفت: کارکنانی که در حوزه فرهنگ و هنر به کار گماشته می شوند باید دانش
تخصص و مهارت حرفه ای در این زمینه داشته باشند و کار فرهنگ به اهلش سپرده
شود در این صورت است که می توانیم چشم انداز روشنی برای مسائل فرهنگی پیش
بینی کنیم.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 4 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
سرویس فرهنگی «فردا»: گر چه قبرستان بقیع برای شیعه اهمیت بسیار دارد، اما این نقطه برای هر مسلمانی محترم است.

در سرزمین مدینه که این روزها توفیق حضور
در آن یافته‌ام، خاطره‌های زیادی وجود دارد و نقطه نقطه آن یادآور تاریخ
اسلام و زندگی بزرگ‌مرد تاریخ بشری حضرت محمد بن عبدالله(ص) است. گذشته از
مسجد النبی که خود دنیای متفاوتی است و حضور در آن آدمی را با دنیای دیگر
پیوند می‌دهد، نقطه‌های فراوانی در آن است که یادآور خاطره‌های آن عزیز
است؛ از مهربانی‌ها، پای‌مردی‌ها، جنگ، صلح، پیروزی، مباهله، عبادت، تجمع،
خطبه‌ها و... کافی است گوش جان سپرده شود و دل به تاریخ داد آن گاه
زمزمه‌های زیادی شنیده می‌شود که به راستی شگفت‌آور است و با همه خشونت‌ها و
تخریب‌هایی که در دوره‌های اخیر از سوی وهابیان در این سرزمین اعمال شده
است، هم چنان معنویت‌هایی وجود دارد که قلب آدمی را می‌لرزاند. در این میان
قبرستان بقیع حال و هوای دیگری دارد، قبرستانی که برای تمامی مسلمانان
اهمیت دارد و به رغم محدودیت‌های سرسختانه و تبلیغات مخربانه مأموران
سعودی، هجوم مشتاقان شیعه و سنی برای ورود به این قبرستان و دل‌دادگی بدان
دیدنی و تحسین برانگیز است. قبرستانی که در آن بزرگانی از اصحاب رسول
خدا(ص)، همسران و فرزندان آن حضرت و نیز عمو، عمه و دیگر خویشاوندانش در آن
جا مدفونند و اگر کسی اندک تعلق دینی داشته باشد، نمی‌تواند از کنار آن
بی‌تفاوت بگذرد، اما این قبرستان برای شیعه حال و هوای دیگری دارد، چون
چهار امام بزرگوارشان، حضرت امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع)
و امام صادق(ع) در آن جا قرار گرفته‌اند و مادر امام علی(ع)، فاطمه دختر
اسد، و نیز ام‌البنین(س)، مادر ابوالفضل العباس(ع)، در همین قبرستان
آرمیده‌اند. برابر پاره‌ای از روایات قبر مطهر حضرت زهرا (س) نیز در همین
حوالی است، هر چند محل دقیق آن دانسته نیست. به راستی چه نقطه‌ای از سرزمین
را می‌توان یافت که این همه تاریخ داشته باشد و این همه شخصیت‌ها را در
خود جای داده باشد و در عین حال به صورت مخروبه‌ای باقی مانده و از حد اقل
نشانه‌ها و علامت‌ها بی بهره باشد؟ البته تعظیم و تجلیل بزرگان به داشتن
گنبد و بارگاه‌های مجلل و پر هزینه نیست، ولی این گونه بی تفاوتی نیز از
شأن مسلمانی به دور است. با همه این‌ها به راستی که قبرستان بقیع دل‌بری
می‌کند. کافی است اندکی در کنار آن به نظاره بایستی و سنگ‌های طبیعی
نتراشیده و نخراشیده روی قبر بزرگان را نگاه کنی، آن وقت می‌بینی در این
بی‌آلایشی و سادگی چه عظمتی نهفته است!


منبع: خبرآنلاین

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 3 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
فارس: روزنامه ایندیپندنت از طرح دولت عربستان برای تخریب محلی تولد حضرت محمد (ص) در چارچوب طرح‌های ساخت و ساز در نزدیکی مسجد الحرام خبر داده است.

دولت عربستان از چند سال قبل به بهانه توسعه مسجدالحرام دست به ساخت و ساز گسترده در مکه زده و بسیاری از بناهای تاریخی را به کلی تخریب و با ساختمان‌های جدید جایگزین کرده است. کارشناسان مذهبی و باستان‌شناسی پیش از این هم نسبت به نابودی بخش بزرگی از میراث معماری اسلامی در جریان طرح‌های ساخت و ساز هشدار داده‌اند.

 
[center]
[/center]
طرحی که منتظر دریافت مجوز نهایی از سوی دولت است و جزئیات آن به رویت ایندیپندنت رسیده، نشان می‌دهد شرکت پیمانکار «بن‌لادن» قصد دارد کتابخانه‌ای (مکتبه مکه المکرمه) را که روی بقایای خانه‌ محل تولد پیامبر (موسوم به مولد النبی) ساخته شده، بعد از تخریب با ساختمانی جایگزین کند.

به نوشته ایندیپندنت، خاندان آل‌سعود که وهابیت را به عنوان مذهب رسمی عربستان اعلام کرده‌اند، تولد پیامبر در این محل را انکار کرده و با ابقای آثار باقی‌مانده از زمان پیامبر مخالف هستند.

این روزنامه همچنین نوشته است دولت عربستان در طرح‌های چند ده میلیارد دلاری خود که عربستان را به شهری مملو از آسمان‌خراش و هتل تبدیل می‌کند، اندک توجهی به حفظ آثار معماری تاریخی‌ای از این دست کرده است.

 

ایندیپندنت می‌افزاید: «ستون‌های دوره عثمانی مسجد‌الحرام که حکاکی‌هایی در توصیف پیامبر روی آن‌ها انجام شده بود، تخریب شده‌اند و خانه همسر پیامبر که چند قدم با این کتابخانه فاصله دارد، اکنون به محل ساخت یک مجموعه بزرگ سرویس بهداشتی تبدیل شده است.»

محل تولد پیامبر آخرین بازمانده از آثار باستانی دوران صدر اسلام است که هنوز تخریب نشده است. دکتر «عرفان العلوی» تاریخ‌دان و مدیر اجرایی بنیاد مطالعات میراث اسلامی انگلیس می‌گوید: «آخرین منطقه تاریخی باقی‌مانده در عربستان محل تولد پیامبر است که احتمالا مهمترین محل برای مسلمانان و شیعیان در سرتاسر جهان است. اغلب مردم حتی خبر ندارند که قرار است این محل تخریب شود.»
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 3 اسفند 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
احمد مسجدجامعي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين خبر گفت: پس از جلسات متعدد بين اعضاي شوراي شهر تهران با احمد دنيامالي و نظر شخص وي در مورد اهميت شوراي شهر تهران و راي مردم، وي تصميم گرفت تا از رياست و حضور در فدراسيون قايقراني کناره‌گيري کرده و در شوراي شهر تهران بماند.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 30 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
فارس: خانه کعبه همواره به عنوان قبله مسلمانان شناخته شده و هر ساله همزمان با موسم حج تمتع و عمره بیش از گذشته به کانون توجه رسانه‌های جهان تبدیل می‌شود، ولی شاید کمتر کسی درباره کلید این خانه و کلید‌دار آن اندیشیده باشد.

*تعویض کلید کعبه به دلیل زنگ‌زدگی/ نگهداری کلید کعبه توسط یکی از خانواده‌های عرب برای 1400سال

کلید خانه کعبه که به دلیل خرابی و زنگ‌زدگی بر اثر مرور زمان،بارها عوض شده، اخیرا نیز با یک کلید جدید تعویض شده است.

 

نگهداری کلید خانه کعبه به یکی از خانواده‌های اصیل شهر مکه به نام «بنی شیبه» سپرده شده است، این خانواده بیش از هزار و 400 سال است که کلید دار مسجدالحرام هستند.

زمانی‌که کعبه توسط حضرت ابراهیم(ع) بازسازی شد، پس از ایشان و حضرت اسماعیل، نگهبانی و نگهداری از این خانه مقدس، به قبیله‌ جرهم سپرده شد که از یمن آمده بودند.

این قبیله پس از پیروزی و تسلط قبیله عربستانی «بنی خزاعه»، مجبور به ترک مکه شدند و این قبیله بت‌پرست که متعلق به جنوب عربستان بودند، کعبه را به محلی برای نگهداری بت‌هایشان تبدیل کردند، در این زمان آنها خود کلیددار کعبه بودند.

بعدها در اواسط قرن پنجم پنجم میلادی، خاندان قریش (خاندان پیامبر اعظم) بر مکه تسلط یافتند، «قصی بن کلاب» رئیس قبیله قریش مسئولیت نگهداری از مکه و کلیدهای این مکان مقدس را به عهده گرفتند.
 
 

«قصی‌‌بن کلاب» پیش از مرگ، وظایفش را به دو پسرش «عبد الدار» و «عبد مناف» سپرد. در این میان وظیفه نگهداری و مراقبت کعبه به «عبد الدار» رسید.

پس از پیروزی مسلمانان بر مکه به رهبری حضرت محمد (ص)، ایشان شخصاً این خدمات را به عهده گرفتند.

اگرچه بخش اعظمی از خدمات مربوط به کعبه بر عهده عموی پیامبر و حضرت علی(ع) بود ولی از آنجایی که پیامبر اکرم به دنبال ثبات در جامعه بود، تصمیم گرفت که وظیفه کلیدداری کعبه را به «عثمان بن طلحه»، شخصی از تبار عبدا لدار و همچنین عموزاده او «شیبة بن عثمان» واگذار کند.

از آن پس خانواده «شیبه» افتخار نگهداری از کلید کعبه را داشتند. طی قرن‌ها، شهر مکه تحت سلطه افراد زیادی قرار گرفت؛ از عثمانیان گرفته تا بریتانیایی‌ها، ولی با این‌حال کلیدداری کعبه همچنان در اختیار خاندان «شیبه» باقی ماند.

*حضرت ابراهیم کعبه را بدون در ساخت/ نمایش کلید‌های قدیمی کعبه در موزه ترکیه

بخش مهم دیگری که در تاریخچه کعبه وجود دارد، مربوط به درهای این خانه مقدس است.

زمانی‌که حضرت ابراهیم(ع) خانه کعبه را ساخت، هیچ دری برای آن قرار نداد. برخی منابع تاریخی بر این اعتقادند که اولین درب خانه کعبه در سال 606 سال قبل میلاد مسیح توسط قبیله قریش ساخته شد.

درب کعبه در جریان حمله اموی‌ها به مکه به شدت آسیب دید و به همین دلیل مورد بازسازی قرار گرفت.

پس از تسلط خاندان اموی بر کعبه، «عبدالله بن زبیر» و از مخالفان خلفای اموی، درب دیگری برای خانه کعبه ساخت که بعدها توسط حجاج‌بن یوسف ثقفی، والی حجاز و عراق در زمان بنی‌امیه با ساخت یک دیوار این در پوشانده شد.

 

زمانی‌که «سلطان یاووز سلیم»، مصر را به امپراتوری خود افزود و سعی کرد تا امپراتوری خود بر جهان اسلام را گسترش دهد، فرمانروایان مکه و مدینه نیز برای خوشایند «سلطان سلیم» کلید کعبه را برای او فرستادند و از آن پس سلطان‌های عثمانی خود را خدمتگزاران کعبه می‌نامیدند و این مسئله را جزء افتخارات خود می‌دانستند.

در این میان، آنها کلیدهای قدیمی کعبه را که دیگر قابل استفاده نبود، نزد خود نگاه می‌داشتند؛ آنچنان‌که امروزه این کلیدها در موزه سرای توپقاپی ترکیه نگهداری می‌شود و در معرض تماشای علاقمندان قرار گرفته است.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 28 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
فارس: نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل گفت: در دیداری که با آقای ضرغامی جهت پیگیری ماجرای سریال سرزمین کهن داشتیم، ایشان پذیرفت که این سریال ایراداتی دارد و باید دقت بیشتری بخصوص در دیالوگ‌های آن می‌شد.

اسماعیل جلیلی نماینده مردم شهرستان‌های مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل اظهار کرد: شب گذشته جلسه‌ای با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما، نمایندگان شهرهای دزفول، شوشتر، لردگان، الیگودرز، لنجان و بنده به منظور پیگیری ماجرای اهانت سریال سرزمین کهن به بختیاری‌ها برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه پیرامون نقش‌آفرینی قومیت بختیاری‌ها در تاریخ کشورمان گفت‌وگو شد و ضرورت اتحاد و انسجام در شرایط فعلی کشور مورد توجه قرار گرفت. از آنجا که ایران از اقوام مختلف تشکیل شده و انسجام و پایداری کشور بر شرایط فعلی که سایر کشورها به دنبال توسعه هستند، جزء اولویت‌ها مطرح شد و آقای ضرغامی اعلام کرد که کارگروهی برای بررسی ماجرا به جنوب کشور اعزام شده است و تا روشن شدن ماجرا و رسیدن به نتیجه نهایی پخش این سریال متوقف است.

جلیلی خاطرنشان کرد: همچنین آقای ضرغامی پذیرفت که این سریال ایراداتی دارد و باید دقت بیشتری بخصوص در دیالوگ‌ها می‌شده است. هر چند که کارگردان اعلام کرده بود که قصد توهین نداشته و چون دیالوگ‌ها با عتاب و خطاب بیان شده سوءتفاهم روی داده است.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس نیز در این جلسه اعلام کردند که قوم بختیاری همواره بر همه فراز و فرود کشور حضور داشته و در زمان دفاع مقدس 30 تا 35 هزار شهید تقدیم جمهوری اسلامی کرده‌اند و پسندیده بود اقداماتی در جهت جریحه‌دار کردن روحیه انقلابی آنها انجام نمی شد.

وی درباره نتیجه این جلسه گفت: با توجه به عذرخواهی رئیس سازمان صدا و سیما و عوامل فنی سریال قرار شد از این به بعد از هر گونه اقدام این چنینی جلوگیری شده تا امکان سوء استفاده برای سودجویان فراهم نشود. ضمن اینکه نمایندگان این شهرها نیز با صدور پیام و یا حضوری ماجرا را برای مردم روشن خواهند کرد.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 28 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
سرویس فرهنگی «فردا»: پیش از هر چیز باید بگویم که اتحادیه ناشران، از وضعیت به وجود آمده در حوزه نشر راضی است.
حداقل با نگاهی به وضعیت ناشران و چاپ کتاب در چند ماه گذشته، می‌توان شاهد بود که بخشی از آرزوها و آمال ما رفته رفته جامه عمل پوشیده و تحقق می‌گیرد.
 
نکاتی که طی سال‌های گذشته به خصوص سال‌های گذشته مدام روی آن تاکید کردیم و شامل مشکلات کلیدی حوزه نشر می‌شد حالا شاهدیم که به عنوان دستورالعمل دست‌اندرکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مورد توجه قرار گرفته‌ است. در این یادداشت کوتاه، سعی می‌کنم به صورت اجمالی برخی از این تغییرات را مرور کنم:
 
۱- تشکیل هیات‌های نظارت بر ضوابط نشر، قانون مغفول مانده‌ای بود که از تحققش ناامید شده بودیم. طی سال‌های گذشته بنا، بر این نبود که این هیات‌ها تشکیل شوند ولی طی چند ماه گذشته دیدیم که بالاخره تکلیف این هیات‌ها مشخص شد.
 
دو نهادی که بر روشن شدن و اجرای اصولی ضوابط نشر تاثیر بسیاری خواهند داشت. اگرچه در این میان ممکن است انتقاداتی بر ضوابط نشر وارد شود، ولی تشکیل این هیات‌ها می‌تواند زمینه‌های بسیار مناسب‌تری به ویژه در وحدت رویه در بررسی کتاب‌ها ایجاد کند.
 
۲- وقتی مصاحبه‌های آقای صالحی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا اظهارات آقای شجاعی صائین را می‌خوانیم به آینده نشر و فضای فرهنگی کشور امیدوار می‌شویم. چرا که می‌بینیم خود این افراد هم انتقاداتی به وضعیت گذشته دارند و از طرف دیگر، انتقادات را با روی باز می‌پذیرند و شنوا هستند.
 
۳- برای اولین بار هیات رسیدگی به تخلفات ناشران در تهران تشکیل شده است. آیین‌نامه این هیات در دولت هشتم به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت، جناب آقای احمد مسجدجامعی رسید ولی از همان زمان تشکیل آن مغفول ماند و طی این مدت مشکلات و تخلفات ناشران توسط هیات تجدیدنظر رسیدگی می‌شد. آن هم در وضعیتی که ناشران هیچ نماینده‌ای در پروسه بررسی مشکلات و تخلفات خود نداشتند. چرا که فقط در قالب همین هیات رسیدگی به تخلفات ناشران است که حضور نماینده‌ای از اتحادیه ناشران پیش‌بینی شده است و طی سال‌های گذشته، با عدم تشکیل و شکل‌گیری این هیات، ناشران تهرانی بدون حضور نماینده خود باید شاهد رسیدگی به تخلفات خود می‌بودند. آن هم شهری که ۷۵ درصد فعالین نشر را در خود جای داده است.
 
۴- تسهیل دسترسی شهروندان به کتاب و نقش کتابخانه‌های عمومی از دیگر تغییرات و خدماتی است که طی ماه‌های گذشته شاهد شکل‌گیری آن بوده‌ایم. همه ما می‌دانیم که نمی‌شود از سرانه بالا رفتن مطالعه صحبت کرد ولی نقش کتابخانه‌های عمومی را نادیده گرفت. اما در ۵ - ۶ سال گذشته، کتابخانه‌های عمومی اگرچه به صورت کمی افزایش یافتند ولی به هیچ‌وجه از نظر کیفی پیشرفتی نداشتند و تاثیری بر سرانه مطالعه نگذاشتند. امیدوارم روزی را شاهد باشیم که کتابخانه‌های عمومی جزو اولین مولفه‌ها در بالا رفتن سرانه مطالعه باشند.
 
5-دعوت از تشکل‌های خصوصی نشر، و به کار گرفتن و مشاوره خواستن از بخش خصوصی نیز آخرین ویژگی و تغییری است که در رفتار مسئولان فرهنگی دولت جدید می‌توان دید. این‌ها همه علامت‌های مثبت و مفیدی است که ما را به آینده امیدوار می‌کند. به این که آینده بهتری در انتظار فضای نشر و کتاب است و ما بالاخره از روزهای سرد و ساکت گذشته فاصله گرفته‌ایم. این امیدواری البته و در عین حال مسئولیتی را به ما یادآور می‌شود که لااقل تا جایی که ممکن است به میزان تعامل و همفکری و همکاری با مسئولان فرهنگی دولت جدید، بیفزاییم.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 28 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
مهر: میدان نقش جهان در اردیبهشت ۱۳۵۸ جزو نخستین آثار
ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید. این
میدان (میدان امام خمینی یا میدان امام) میدان مرکزی شهر اصفهان است که در
مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد و بناهای تاریخی مانند عالی‌قاپو، مسجد
امام (شاه)، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه بخش های مختلف آن را تشکیل می
دهند.


طول این میدان از شمال به جنوب بیش از ۵۰۰ متر و عرض آن حدود ۱۶۵ متر است.
ولی از مدتها پیش شهرداری اصفهان در حال تملک و آزادسازی قسمتی از محله
قدیمی پشت مسجد شیخ لطف الله است تا به منظور ایجاد دسترسی محلی، خیابانی
موازی ضلع شرقی میدان نقش جهان ایجاد کند.

خط آبی رنگ میدان نقش جهان، خط سبز رنگ خیابان حافظ و نشاط ،خط زرد  خیابان درحال احداث و نقاط سیاه رنگ نیز بناهای واجد ارزش را نشان می دهد


این خیابان جدید الاحداث که از یک سمت به خیابان نشاط و از سمت دیگر به
خیابان حافظ منتهی می شود فاصله بسیار نزدیکی تا میدان و مسجد شیخ لطف الله
دارد. در مسیر این خیابان که قرار است "آقانور نجفی" نامیده شود، تعدادی
زیادی از بناهای واجد ارزش تاریخی وجود دارد که با احداث این خیابان نه
تنها این بناها بلکه بافت قدیمی این بخش از شهر اصفهان نیز از بین می رود.موضوع احداث خیابان موازی با میدان نقش جهان با عرض 16 متر آن هم در
نزدیکی مسجد شیخ لطف الله، توسط مهدی حجت، قائم مقام سازمان میراث فرهنگی
پیگیری شد. او در چند ماه گذشته نماینده ای را برای بررسی موضوع به این
محدوده فرستاد و دستور توقف عملیات احداث خیابان را صادر کرد. اما اکنون با
غیبت او در سازمان میراث فرهنگی، مسئولان شهری اصفهان دوباره این موضوع را
در دستور کار قرار داده و اقدام به تملک بناهای موجود در راسته این خیابان
کرده اند.موافقت مدیرکل میراث اصفهان و مخالفت قائم مقام سازمانبرخلاف نظر  قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، مسئولان اداره میراث فرهنگی
اصفهان نیز در احداث این خیابان نه تنها مخالفتی نکرده اند بلکه با مسئولان
شهری تنها بر سر احداث دو متر اختلاف نظر دارد چرا که شهرداری قصد احداث
خیابانی به عرض 16 متر را دارد ولی مسئولان میراث فرهنگی اصفهان با 14 متر
موافق هستند!در این باره، مصلحی رئیس میراث فرهنگی اصفهان نه تنها هنوز پاسخی به
خبرنگار مهر نداده است بلکه ارائه پاسخ را منوط به اجازه روابط عمومی
سازمان می داند.احداث خیابانی موازی با میدان نقش جهان درحالی در دستور مدیریت شهری
اصفهان کار قرار گرفته که هر نوع دستکاری اطراف میدان نقش جهان به عنوان
بخش های حامی این مجموعه، موجب خدشه به حریم درجه یک این بنای ثبت شده در
فهرست جهانی خواهد شد.از سوی دیگر، احداث خیابان اطراف میدان نقش جهان مانند خیابانی که در ضلع
غربی کشیده شده، وضعیت مطلوب میدان را به هم می زند. چرا که میدان نقش جهان
در مدت 400 سال اخیر ماهیتی در شهر پیدا کرده که در یک تعادلی از نقطه نظر
شهری قرار گرفته است. زمانی که خیابانی برای دسترسی سریع به آن باز شود
باعث به هم خوردن آن تعادل خواهد شد.  به عنوان مثال احداث خیابان
استانداری باعث شده این خیابان بیشتر مورد توجه باشد تا میدان نقش جهان. از
سوی دیگر در اطراف خیابان استانداری تعدادی موزه نیز راه اندازی کرده اند
و  خود به خود توجه ویژه ای که باید به میدان شود به سمت خیابان استانداری
معطوف شده است.رفته رفته این اتفاق باعث می شود تا مغازه داران به سبب اینکه قیمت
املاکشان در خیابان بیشتر است، مغازه داخل بازار میدان را به انبار تبدیل
کنند و از مغازه ای که در این خیابان دارند استفاده نکنند به این ترتیب
بازار میدان نقش جهان به انبار تبدیل شده و کم کم به سمت نابودی می رود.
این در حالی است که احداث خیابانی به موازات میدان نقش جهان دوباره توجه
کارشناسان یونسکو را درباره ثبت جهانی این میدان بیشتر خواهد کرد.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 27 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}

هر چند وارد ایرادهای سینمایی نشدم، امید است کارگردان اگر خواست باز هم فیلم مذهبی بسازد، به غیر از آقایان مسجدجامعی و پاکدل، از یک عالم دینی نیز مشورت بگیرد تا فیلم حماسی و عاشورایی را به یک مضحکه تبدیل نکند. با اشتباهات «رستاخیز»، «نورچشمی» هیئت داوران آشنا شوید
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 27 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}

به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، برنامه هفته‌هاي بيست‌وسوم تا بيست‌وششم ليگ دسته اول فوتبال اعلام شد که به شرح زير است:


*جمعه 16/12/92-ساعت 15:00-هفته بيست و سوم


شهرداري ياسوج-صنعت نفت آبادان-تختي-ياسوج


گيتي پسند اصفهان-نيروي زميني تهران-آرارات-اصفهان


فولاد يزد-گهر دورود-نصيري-يزد


شهرداري بندرعباس-نساجي مازندران-خليج فارس-بندر عباس


پارسه تهران-نفت مسجد سليمان-صنايع دفاع-تهران


مس رفسنجان-پيکان تهران-تختي-رفسنجان


پرسپوليس شمال آلومينيوم هرمزگان-شهيد وطني-قائمشهر


بدر بندر کنگ-يزد لوله-اختصاصي بدر-بندر کنگ


نفت و گاز گچساران-پاس همدان-اختصاصي نفت-گچساران


استقلال اهواز-سياه جامگان مشهد-تختي-اهواز ساعت 15:15


الوند همدان-گل گهر سيرجان-قدس-همدان ساعت 15:15


ايرانجوان بوشهر-راهيان کرمانشاه-شهيد بهشتي-بوشهر-ساعت 15:15


*جمعه23/12/92-هفته بيست و چهارم


سياه جامگان مشهد-گيتي پسند اصفهان-ثامن الائمه –مشهد-ساعت 14:45


گهر دورود-شهرداري ياسوج-تختي-دورود-ساعت 15:00


نيروي زميني تهران-شهرداري بندرعباس-شهدا نزاجا-تهران-ساعت 15:00


گل گهر سيرجان-فولاد يزد-اختصاصي گل گهر-سيرجان-ساعت 15:00


نساجي مازندران-الوند همدان-شهيد وطني-قائمشهر-ساعت 15:00


پيکان تهران-البدر بندر کنگ-شهدا-شهر قدس-ساعت 15:00


يزد لوله-نفت و گاز گچساران-شهيد نصيري-يزد-ساعت 15:00


صنعت نفت آبادان-پديده مشهد-تختي-آبادان-ساعت 15:15


نفت مسجد سليمان-ابومسلم خراسان-بهنام محمدي-مسجد سليمان-ساعت 15:15


راهيان کرمانشاه-مس رفسنجان-کارگران-کرمانشاه-ساعت 15:15


آلومينيوم هرمزگان-پارسه تهران-خليج فارس-بندرعباس-ساعت 15:15


پاس همدان-پرسپوليس شمال-قدس-همدان-ساعت 15:15


يکشنبه 10/1/93-هفته بيست و پنجم-ساعت 16:15


گيتي پسند اصفهان-استقلال اهواز-ارارات-اصفهان


پديده مشهد-گهر دورود-ثامن الائمه-مشهد


شهرداري بندرعباس-سياه جامگان مشهد-خليج فارس-بندرعباس


شهرداري ياسوج-گل گهر سيرجان-تختي-ياسوج


الوند همدان-نيروي زميني تهران-قدس-همدان


فولاد يزد-نساجي مازندران-شهيد نصيري-يزد


مس رفسنجان-ايرانجوان بوشهر-تختي-رفسنجان


ابومسلم خراسان-آلومينيوم هرمزگان-ثامن الائمه-مشهد


البدر بندر کنگ-راهيان کرمانشاه-اختاصي بدر-بندر کنگ


پارسه تهران-پاس همدان-صنايع دفاع-تهران


نفت و گاز گچساران-پيکان تهران-اختصاصي نفت-گچساران


پرسوليس شمال-يزد لوله-شهيد وطني-قائمشهر


سه شنبه 19/1/92-هفته بيست و ششم-ساعت 16:15


گهر دورود-صنعت نفت آبادان-تختي-دورود


استقلال اهواز-شهرداري بندرعباس-تختي-اهواز


گل گهر سيرجان-پديده مشهد-اختصاصي گل گهر-سيرجان


سياه جامگان مشهد-الوند همدان-ثامن الائمه-مشهد


نساجي مازندران-شهرداري ياسوج-شهيد وطني-قائمشهر


نيروي زميني تهران-فولاد يزد-شهدا نزاجا-تهران


آلومينيوم هرمزگان-نفت مسجد سليمان-خليج فارس-بندرعباس


ايرانجوان بوشهر-البدر بندر کنگ-شهيد بهشتي-بوشهر


پاس همدان-ابومسلم خراسان-قدس-همدان


راهيان کرمانشاه-نفت و گاز گچساران-کارگران-کرمانشاه


يزد لوله-پارسه تهران-شهيد نصيري-يزد


پيکان تهران-پرسپوليس شمال-شهدا-شهر قدس


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 23 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
صدا‌و‌سیما و آقای ضرغامی ‌باید‌ دقت بیشتری داشته باشد و موضوع را پیگیری ‌و افزون بر این، عوامل این اهانت از ملت ایران عذرخواهی کنند. من در صحن مجلس نسبت به این موضوع تذکر دادم و ‌همچنین اعتراض‌نامه‌ای با بیش از ۵۰ امضا به صدا و سیما فرستادیم و خواستار رسیدگی به این موضوع شده‌ایم.

اگر دولت قصد دادن سبد کالا دارد ما ۱۲ میلیون هستیم!سریال تلویزیونی «سرزمین کهن»، هنوز نیامده با خود دنیایی از جنجال و حاشیه‌ به ارمغان آورده است. این سریال که قرار است، مقطع زمانی سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر بکشد، با آنکه ‌ماهیتی تاریخی دارد، گویا ‌به جهت برخی مشکلات، چندین بار دچار تعویق در زمان پخش شد.

به گزارش «تابناک»، بنا بر این گزارش، دست‌کم سه تاریخ برای پخش تازه‌ترین فیلم کمال تبریزی اعلام شده بود که هر بار‌ بنا بر علل اعلام نشدهٔ رسمی، این کار انجام نشد، ول سرانجام‌ عزم تلویزیونی‌ها برای پخش آن از‌ پنجشنبه سوم بهمن‌ جزم شد.

عدم پخش «سرزمین کهن» با خود حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن داشت که در نوع خود کم‌سابقه بود. یکی از آن حاشیه‌ها، حجاب بازیگران زن این سریال بود که در آغاز کار ‌باعث توقف پخش آن شد و ظاهرا وضعیت حجاب آنان به حدی بوده که سیمایی‌ها‌ با همهٔ تساهل‌هایی که در این زمینه طی سال‌های اخیر از خود نشان داده‌اند، چاره را در وقفهٔ موقت و توسل به جلوه‌های ویژه دیدند.

به هر حال این سریال پس از مد‌ها وقفه سرانجام ‌روی آنتن رفت، ولی در همین آغاز کار به دلیل برخی دیالوگ‌ها‌ که در این برنامه توسط بازیگران استفاده می‌شود، باعث ناراحتی برخی قومیت‌ها در کشور شده است، به گونه‌ای که هموطنان بختیاری‌مان برخی از دیالوگ‌های این فیلم را توهین به قوم بختیاری تلقی کردند؛ دیالوگ‌ها و جریان‌هایی که ظاهرا در ادامه با توهین‌های بیشتر به قوم بختیاری در این سریال ادامه پیدا خواهد کرد.

در داستان این سریال، نقش یک خانوادهٔ کاملاً منفی، نوکیسه، سلطنت طلب و فاسد به خانواده‌ای به نام «بختیاری» داده شده ‌که به آزار و اذیت یک خانواده روشنفکر، وطن پرست و مظلوم به نام «اردکانی» می‌پردازند.

در بخش‌های گوناگون این سریال، علاوه بر خانواده بختیاری، از عنوان «بختیاری‌ها» در یکسری دیالوگ‌های تند و زننده و تحریک‌آمیز استفاده می‌شود و بدین ترتیب آن خانواده نماینده فرهنگ و هویت قوم بختیاری معرفی می‌شود که در واقع یک «تعمیم قومیتی» است و بر خلاف زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و روح تساهل قومی و موازین حقوق بشری موردنظر سازمان ملل و یونسکو و نقض تعهدات بین‌‌المللی صداوسیمای دولتی ایران است.

همچنین برخی نخبگان بختیاری بر این باورند که این سریال به تمثال حاج علیقلی خان سردار اسعد بختیاری، از رهبران مشروطه خواه ایرانی که ‌جایگاه خاصی در میان مردم بختیاری دارد، اهانت کرده است.

امروز اسماعیل جلیلی، نماینده مردم مسجد سلیمان گفت: از سازمان صدا و سیما تعجب می‌کنم که دعوای دو خانواده در قالب سریالی به عنوان دغدغه مردم با استفاده از پول بیت‌المال علیه قومیت‌ها به تصویر کشیده می‌شود؛ آن هم در شرایطی که اتحاد اقوام ایران اسلامی، ضربه مهلکی ‌به توطئه‌گران و فتنه‌گران ـ که قصد ایجاد اختلاف در بین اقوام را دنبال می‌کنند ـ وارد کرده است.

مسئولان سیما باید از مردم عذرخواهی کند!


همچنین مجید منصوری در گفت‌و‌گو با تابناک ضمن ابراز تأسف اظهار داشت: در اصل سوم و اصل ۱۹ قانون اساسی اذعان می‌کند که تمام اقوام مساوی هستند و هیچ قومی بر قوم دیگر برتری ندارد و همه قومیت‌ها و نژاد‌ها، حق زندگی در کشور را دارند. متأسفانه دیده می‌شود هر از چند گاهی در سریال‌ها و فیلم‌های صدا و سیما به قومیت‌ها‌ ‌اعم از لر، کرد، ترک، بلوچ و.. خواسته یا ناخواسته توهین می‌شود. متأسفانه این توهین‌ها روز به روز اضافه شده و باعث خدشه‌دار شدن چهره سیما و باعث کدورت در قومیت‌های کشور شده است.

مسئولان سیما باید از مردم عذرخواهی کند!

وی گفت: این موضوع می‌تواند موجب ایجاد تفرقه در بین ملت می‌شود. ما به دنبال وحدت هستیم و این موضوع با ایجاد تفرقه وحدت را به خطر بیندازد. در سریال سرزمین کهن به کارگردانی آقای تبریزی اهانت‌هایی به قوم بختیاری شده است؛ اهانت‌ها و جملات ناشایستی که در این سریال به کار رفته، باعث ناراحتی این قوم شده است. ما بختیاری‌ها از پیش از دوران انقلاب چه در دوران مشروطه و چه در دوران نادرشاه و.. و چه در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با اهدای شهدای فراوان، دین خود را به انقلاب و اسلام و ایران ادا کرده‌ایم و شایسته نیست با این پیشینه شاهد توهین به قومیت‌ها در صدا و سیما باشیم.

ملت ما نیاز به وحدت و همدلی دارد. صدا‌و‌سیما و آقای ضرغامی ‌باید‌ دقت بیشتری داشته باشد و موضوع را پیگیری ‌و افزون بر این، عوامل این اهانت از ملت ایران عذرخواهی کنند. من در صحن مجلس نسبت به این موضوع تذکر دادم و ‌همچنین اعتراض‌نامه‌ای با بیش از ۵۰ امضا به صدا و سیما فرستادیم و خواستار رسیدگی به این موضوع شده‌ایم.نیز اعتراض نامه با بیش از 50 امضا به صدا و سیما فرستاده ایم و خواستار رسیدگی به این موضوع شده ایم.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 20 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
تسنیم: وزیر حج عربستان با اشاره به طرح راهبردی عربستان برای حج ۹۳ که قرار است در مدت ۱۰ ماه عملیاتی و اجرا شود، از طرح ۱۲ طبقه‌شدن پل جمرات در آینده خبر داد.

بندر بن حجار، وزیر با اشاره به طرح راهبردی عربستان برای حج از طرح‌های توسعه در بخش‌های مختلف از جمله طرح 12 طبقه‌شدن جمرات در آینده خبر داد.

براساس کارگاه عملی که وزارت حج عربستان برای ارتقای عملکرد دستگاه‌های فعال در حج و به کارگیری تازه‌ترین فناوری‌ها و اجرای قوانین و دستورالعمل‌های مربوط به امور حج و عمره و زیارت برگزار کرده است، طرح راهبردی عربستان برای حج در مدت 10 ماه عملیاتی می‌شود.

وزیر حج عربستان در این ز مینه، گفت: این کشور تمام امکانات خود را به کار گرفته است تا خدمات پیشرفته ای به زائران حرمین شریفین برای ادای آسان مناسک خود ارائه کند.

بندر بن حجار به توسعه تاریخی حرم شریف مکی اشاره کرد که در فضایی به مساحت حدود 400 هزار مترمربع و با هدف افزایش ظرفیت مسجدالحرام به دو میلیون زائر و نمازگزار انجام می‌شود و نیز طرح توسعه حرم مطهر نبوی (ص) که یک میلیون و 600 هزار نفر به ظرفیت آن اضافه خواهد شد تا ظرفیت فعلی به بیش از دو میلیون نفر برسد.

حجار همچنین از تکمیل سامانه حمل و نقل عمومی شامل قطار و مترو و تمام وسایل حمل و نقل دیگر برای تسهیل ادای مناسک ضیوف الرحمن خبر داد.

وی با اشاره به احداث پروژه جمرات، توضیح داد: پروژه جمرات که از پنج طبقه تشکیل می‌شود و ظرفیت آن به 300 هزار حاجی در ساعت می‌رسد، با امکان افزایش طبقات جمرات در آینده به 12 طبقه برای خدمت به حدود پنج میلیون نفر آماده خواهد شد.

وی تصریح کرد: درخواست عربستان از کشورهای جهان برای کاهش بیست درصدی حجاج خارج و کاهش 50 درصدی حجاج داخل هم طی موسم حج 1435 با توجه به شرایط طرحهای موجود در مکه مکرمه و مشاعر مقدسه برای تضمین تسهیل مناسک حجاج اجرا می‌شود.

عبدالله بن محمد مرغلانی، معاون امور عمره وزارت حج عربستان نیز گزارشی از طرح حج سال 1434 ارائه کرد که به گفته وی در بالاترین سطح اجرا شده است.

وی به نقاط مثبت و نقاط منفی موسم حج اخیر و تلاش برای رفع نقاط منفی و نیز ساختار طرح و معیارهای اصلی و فرعی و نیز به آمار دقیق جدول پروازی ورود و خروج اشاره کرد.

معاون امور عمره وزارت حج عربستان گفت: میانگین باقی ماندن حجاج در فرودگاهها به سه تا چهار ساعت و باقی ماندن اتوبوس‌ها در گیت فرودگاه از سه دقیقه فراتر نمی‌رفت.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
فارس: مجری
اختتامیه سی‌ودومین جشنواره تئاتر شهر خطاب به وزیر ارشاد گفت: ریه‌های
اهالی تئاتر خیلی پیش‌تر از آلودگی تهران دچار گرفتگی شده است. خواهش
می‌کنم برای اینکه هنرمندان تئاتر بتوانند روی صحنه نفس بکشند، فکری به حال
ریه‌های خسته‌های آنها بکنید.
مراسم اختتامیه سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی در تالار وحدت برگزار شد.


این مراسم در حالی برگزار می‌شود که علی جنتی وزیر ارشاد برای نخستین‌بار
است که در این جشنواره حضور می‌یابد. احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران
و هاشمی استاندار تهران در این مراسم حضور دارند.امیرحسین مدرس مجری این مراسم قبل از آغاز سخنرانی وزیر ارشاد خطاب به وی
گفت: مدت مدیدی است که آلودگی هوای تهران سرآمد بحث‌ها و خبرهای مختلف
است. ریه‌های اهالی تئاتر خیلی پیش‌تر از آلودگی تهران دچار گرفتگی شده
است.


 آقای جنتی شما چند ماه است سکان‌دار این مسئولت شده‌اید، بنده به عنوان
یک علاقه‌مند کوچک تئاتر از شما خواهش می‌کنم برای اینکه هنرمندان تئاتر
بتوانند روی صحنه نفس بکشند، فکری به حال ریه‌های خسته‌های آنها بکنید.* ساختمان تئاتر شهر مدت‌هاست که حال خوبی ندارد


علی جنتی وزیر ارشاد نیز در این مراسم گفت: تئاتر هنری دیرپای و کهن است
که تقریباً در تاریخ همه جهان رد پای از آن وجود دارد. هنر نمایش به واقعیت
نزدیک است که گویی مخاطب جزیی از آن است.وی ادامه داد: هرچند هنر نوپدید سینما گوی رقابت را از تئاتر ربوده است
اما باید دانست که سینما زاده و فرزند کوچک نمایش است. نهال سینما از
آبشخور نمایش تغذیه می‌کند به همین دلیل است که هنرمندانی که با تئاتر شروع
می‌کنند در سینما موفق هستند.وزیر ارشاد با بیان اینکه نمایش نسبت به سینما پویاتر و اصیل‌تر است،
گفت: تئاتر هنری برای تعالی ارزش‌هاست، هنرمند تئاتر دیالوگ را خوب می‌داند
و می‌فهمد زیرا گفت‌وگو و فن بیان از مهم‌ترین ابزارهای او است.وی تصریح کرد: هنرمند تئاتر در پی آرمان‌شهری است که همه ما در پی ساخت
آن هستیم. او آزاداندیش و از ویژگی‌های او نقدپذیری است او نقد را می‌شوند و
از نظرات منتقدان استفاده می‌کند و به آنها احترام می‌گذارد اما تحقیر را
نمی‌پذیرد. امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی نیز آزاداندیش بود.جنتی با بیان اینکه هنر سفارشی ماندنی نخواهد بود و زود از بین می‌رود،
بیان داشت:‌ در کشور ما به تئاتر کم توجهی شده است و صدای این هنر کمتر
شنیده شده سالن‌های آن محدود و یا آنقدر فرسوده‌اند که نیاز به توجه دارند
نمونه ساختمان تئاتر شهر که نماد فرهنگ و هنر پایتخت‌مان است اما مدت‌هاست
که حال خوبی ندارد.وزیر ارشاد اظهار داشت: می‌دانم دغدغه امنیت شغلی، مسائل مالی و ... شما
هنرمندان را آزار می‌دهد، نمونه رنج‌نامه‌ای بود که خانم نغمه ثمینی در
حضور رئیس جمهور قرائت کرد. با این همه شما با شکیبایی بر صحنه مانده‌اید و
نگذاشته‌اید که چراغ این صحنه خاموش شود.وی با بیان اینکه تئاتر باید به جایگاه اصلی خود بازگردد، گفت: امیدوارم
جشنواره تئاتر فجر سال آینده به گونه‌ای برگزار شود که شایسته ماست.


* تنگناهای مالی مانع حضور شهرستانی‌ها از ابتدا شددر ادامه امیرحسین مدرس مجری این برنامه خطاب به جنتی گفت: سخنان شما را
به عنوان عهد‌تان به اهالی تئاتر تلقی می‌کنیم و امیدواریم که محقق شود.در این مراسم همچنین قادر آشنا دبیر سی‌دومین جشنواره تئاتر فجر ضمن
ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره گفت: در این جشنواره تلاش کردیم تا
آثاری مطلوب و جشنواره‌ای مرغوب برگزار کنیم که اگر نتوانستیم دلیل آن این
بود که بضاعت‌ مالی و امکانات در همین حد بود.وی ادامه داد: تلاش کردیم با افزایش مدت زمان برگزاری جشنواره آثار
بیشتری روی صحنه برود و دیده شود. همچنین دوست داشتیم گروه‌های شهرستانی از
ابتدای جشنواره اسکان بگیرند اما بضاعت مالی مجال نداد.قادر آشنا با پذیرش بی‌نظمی‌هایی در توزیع بیش از بلیط و پشت در ماندن
تعداد زیادی از تماشاگران گفت: از همه تماشاگرانی که نتوانستند برخی از
آثار را ببینند عذرخواهی می‌کنیم.وی همچنین بخش مناطق را جزو قوی‌ترین بخش‌های این جشنواره خواند و گفت:‌ امیدوارم این سهمیه کاهش پیدا نکند.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 13 بهمن 1392 - توسط: {login} - موضوع: {category}
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد

شماره صفحه:
Go Top