رویا وزنی ندارد، ولی چه آواری دارد اگر فرو بریزد.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » جستجو

جستجو در میان مطالب سایت
مطالب پیدا شده: 100 مطالب (نتایج جستجو 1 - 20) :

 خانم ها به این جملات مشكل‌گشا احتیاج دارند

 

آقایان محترم شاید ندانید كه یك جمله ساده چقدر می‌تواند روی زندگی مشترك‌تان تاثیر بگذارد و اعتماد همسرتان به شما و زندگی مشترك‌تان را بیشتر كند. چند قدم به دنیای زنان نزدیك‌تر شوید و برای نجات زندگی مشترك‌تان جملات مشكل‌گشا را بشناسید.

اگر از آن دسته مردهایی هستید كه فكر می‌كنند، جملات اهمیتی ندارد و تنها چیزی كه مهم است درون شماست، كاملا در اشتباهید. تا زمانی كه با این احساسات درونی‌تان جمله‌ای نسازید و همسرتان را از آن‌ها با خبر نكنید، هیچ اتفاق خوبی در زندگی مشترك‌تان نخواهد افتاد. اگر هم از اهمیت این جملات باخبرید اما نمی‌دانید چه بگویید و از كجا شروع كنید، بهتر است از این توصیه‌ها كمك بگیرید و با دنیای زنان آشنا‌تر شوید. باید باور كنید كه دنیای ذهنی زنان و مردان تفاوت زیادی دارد و اگر می‌خواهید همسرتان را خوشحال كنید باید به دنیایش وارد شوید و او را به شیوه خودش آرام و شاد كنید.


چقدر زیبایی...
زن‌ها دوست دارند ظاهرشان را ستایش كنید و گاهی به آن‌ها بگویید كه چه چهره زیبا یی دارند. حتی اگر همسر شما واقعا به این زیبایی نباشد از این‌كه گمان كند در نظر شما این‌طور به‌نظر می‌رسد، احساس غرور خواهد كرد. البته بی‌گدار به آب نزنید و بدون آن‌كه برای حرف‌تان دلیلی داشته باشید او را ستایش نكنید. چون درست در زمانی كه به همسرتان می‌گویید، چقدر زیبا هستی... او دلیل شما را خواهد پرسید و خواهد گفت از چه‌نظر؟ پس سعی كنید برای این ادعای‌تان جزئیاتی را هم مطرح كنید و به این فكر كنید، چه چیز در او زیباتر است و بعد سراغ تعریف كردن بروید.

تو خیلی خاصی...
این‌كه همسر شما بشنود كه او فردی بی‌همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت كند، یك حس فوق‌العاده به او می‌دهد. زن‌ها دوست دارند، بدانند كه با تمامی گزینه‌های دیگری كه شاید همسرشان به آن‌ها برای ازدواج درنظر داشته فرق می‌كنند و آن‌ها ویژگی‌هایی دارند كه از نظر شوهرشان در هیچ كدام از زن‌های دور بر هم وجود ندارد. شما باید این خاص بودن را به او گوشزد كنید و بگویید كه كدام یك از ویژگی‌های همسرتان بیش از دیگر ویژگی‌ها، شما را تحت‌تاثیر قرار داده. این موضوع نه تنها حس خوب مورد توجه قرار گرفتن و قدردانی شما را به او می‌دهد بلكه باعث می‌شود كه او تمركز بیشتری روی ویژگی‌های مثبتش داشته باشد و برای پررنگ كردن‌شان تلاش كند. زن‌ها دوست دارند از شوهرشان بشنوند كه پر از صفات مثبت هستند و این‌كه همسرشان به‌دلیل همین صفات به آن‌ها افتخار می‌كند.

با تو بودن بی‌نظیر است...
زن‌ها دوست دارند، همسرشان به رابطه‌ای كه دارد افتخار كند و به دلیل آرامشی كه در این رابطه دارد هم از آن‌ها قدردانی كند. این قدردانی ممكن است به شكل‌های مختلفی صورت بگیرد. مثلا وقتی مردی زودتر از سر كار می‌آید و به همسرش می‌گوید، دوست داشتم امروز بیشتر كنار تو باشم یا این‌كه دوست دارم وقتم را بیشتر با تو بگذرانم و باقی مانده كارهایم را هم كنار تو انجام دهم می‌تواند یك حس فوق‌العاده را در زنان ایجاد كند. با شنیدن این قدردانی‌ها زن برای بیشتر درك كردن همسرش تلاش خواهد كرد و برای این‌كه همسرش در ساعات بیشتری كه در خانه است آرامش داشته باشد و این اتفاق را تكرار كند، مصمم‌تر خواهد شد. آن‌ها از این تصور كه مردشان دوست دارد ساعتی از روز را تنها كنار او و تنها برای استفاده از وقت 2نفره‌شان مشخص می‌كند بیش از هر چیزی خوشحال می‌شوند.

دوستت دارم...
اگر می‌خواهید همسرتان از این‌كه دوستش دارید مطمئن شود چاره‌ای جز گفتن این حرف ندارید اما مهم‌تر از گفتن این حرف‌ها عملكرد شماست. زن‌ها دوست دارند عشق‌تان را با كارهای‌تان نشان دهید. دادن یك شاخه گل، یك هدیه بی‌مناسبت، پیامك‌های احوالپرسی طول روز و خیلی كارهای ساده دیگر می‌تواند تاثیر خاصی روی رابطه شما بگذارد و این زندگی را در چشم همسرتان افتخار‌آمیزتر كند اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود، شما باید مراقب تمام حرف‌هایی كه میان‌تان رد و بدل می‌شود باشید و فكر نكنید كلمات تاثیر چندانی ندارند. مهم‌تر از همه این‌كه باید مراقب قول‌هایی كه به همسرتان می‌دهید باشید. گرچه پاسخ مثبت شما به خواسته‌های همسرتان می‌تواند او را خوشحال كند اما عمل نكردن به وعده‌های كوچك و بزرگ‌تان مشكل را چند برابر خواهد كرد و تاثیری منفی روی نگاه همسرتان به شما و رابطه خواهد گذاشت.

متاسفم...
برای زن‌ها مهم‌ترین اتفاقی كه می‌تواند بعد از یك دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آن‌ها دوست دارند تاسف واقعی شما را ببینند و بعد از این دلخوری‌ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را كنار بگذارید و اگر اشتباه كرده‌اید قبل از توضیح‌دادن دلایل‌تان از او عذر‌خواهی كنید. این‌كه شما بدون گفتن این‌كه پشیمانید شروع به توضیح دادن و دلیل تراشی كنید می‌تواند ناراحت كننده‌ترین واكنش بعد از دعوا برای یك زن باشد. پس اگر نمی‌خواهید اوضاع را از این‌كه هست خراب‌تر كنید با یك جمله‌ای كه از ته دل می‌گویید همه چیز را رو به راه كنید؛ بگویید: ببخشید و متاسفم!

همه چیز را درست می‌كنم...
حتی اگر یك سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید كه همه چیز تحت كنترل است و تا زمانی كه در كنارش هستید نمی‌گذارید زندگی‌تان را چیزی تهدید كند. گرچه شما با رفتارهای‌تان باید این اطمینان را در او ایجاد كنید اما در لحظاتی كه او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می‌كند باید این جمله جادویی را به كار ببرید و به او آرامش دهید. اگر فكر می‌كنید فراهم‌كردن امكانات زندگی برای شاد كردن همسرتان كافی است اشتباه می‌كنید. ایجاد احساس آرامش و اطمینان و گاهی بیان كردن این جملات او را بسیار آرام‌تر و اعتمادش به زندگی مشترك‌تان را هم بیشتر خواهد كرد.

بیا صحبت كنیم...
اگر همسرتان مدتی است كه ناراحت یا پریشان است اما توضیحی در این مورد به شما نمی‌دهد، باید خودتان پیش قدم شوید. شاید او مشكل بزرگی دارد كه گفتنش برایش آسان نیست و شاید هم منتظر جرقه‌ای از طرف شماست. یادتان نرود كه هیچ ناراحتی بی‌دلیل نیست و این‌كه شما از كنار این پریشانی‌ها بگذرید و آن‌ها را جدی نگیرید، می‌تواند همسرتان را ناراحت‌تر از آنچه هست كند و حتی گاهی زندگی مشترك‌تان را هم زیر سوال ببرد. پس بعد از هر دلخوری كه بین‌تان پیش می‌آید یا حتی زمانی كه می‌بینید رفتار همسرتان تغییر كرده اما دلیلش را نمی‌دانید، به او پیشنهاد گفت‌وگو دهید و حتی اگر از این گفت‌وگو طفره رفت برایش توضیح دهید كه شنیدن حرف‌ها و احساساتش چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر برای بهتر كردن زندگی مشترك‌تان اشتیاق دارید.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 آذر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

اعتیاد به ورزش عالیست


 

ما همه در میان دوستانمان، افرادی را داریم که برای رفتن به باشگاه و ورزش کردن بطور روزانه برنامه دارند و هیچ روزی برنامه ورزش خود را از دست نداده اند. افرادی که همیشه درباره برنامه های فردای ورزششان صحبت می کنند. شاید کسانی که وقتی در کلاس های یوگا شرکت می کنند لبخند می زنند و اطرافیان را به این کلاس ها دعوت می کند. آنها همه از نظر بدنی آماده هستند.

 

به گفته تام هلند، مربی باشگاه تناسب اندام، آنها به ورزش کردن اعتیاد پیدا کرده اند و با انجام مراحل زیر، یک فرد می تواند به ورزش کردن اعتیاد آورد.

 

سحر خیزی

 

ساعت خود را همیشه برای اول صبح تنظیم کنید تا شما را از خواب بیدار کند و برای اینکه بتوانید سریع از جایتان برخیزید، چراغی را روشن کنید و یا پرده های پنجره را کنار بزنید.

 

پس از آنکه بیدار شدید، یک ساعت خاصی از صبح را برای نرمش کردن خود انتخاب کنید و هر روز در همان زمان نرمش کنید.

 

شش هفته صبر کنید

 

یک نظریه وجود دارد که طبق آن گفته می شود با تکرار یک کار در ۲۱ روز، آن به یک عادت برای فرد تبدیل می شود. اما یک نظریه مشابه برای ورزش وجود دارد که دوره زمانیش را به شش هفته توصیف کرده است. برای مثال وقتی شما ورزش کردن را شروع کرده اید، بدن شما بعد از گذشت شش هفته عکس العمل نشان می دهد و تغییراتی ظاهری در بدن خود خواهید دید.

 

پس اگر می خواهید ورزش کردن برای شما به یک عادت تبدیل شود، کمی صبور باشید و شش هفته به ورزش کردن خود ادامه دهید و اجازه دهید تا ورزش کردن به یک عادت برای شما تبدیل شود.

 

به باشگاه بروید

 

ورزش کردن با دوستان بیشتر لذت بخش خواهد بود و زمانی که ببینید دیگران ورزش کردن شما را مشاهده می کنند، جدی تر و بهتر کار خواهید کرد. این امر نشان دهنده قدرت حمایتی برای موفقیت در ورزش است که مطمئنا باید جزوی از برنامه ورزش کردن باشد.

 

ساده بگیرید

 

فکر کنید در هر مکان و زمانی می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید و ورزش روزانه خود را انجام دهید. برای مثال کسانی که کار دفتری دارند، شاید رفتن به یک باشگاه نزدیک محل کارشان در زمان ناهار ، قبل یا بعد ازکار سریعا ورزش روزانه خودشان را انجام دهند.

 

هزینه کنید

 

هزینه کردن های مالی می تواند کمک زیادی کند، اگر شما برای ورزش کردن خود و پیدا کردن تناسب اندام پول پرداخت کنید، جدی تر و بهتر ورزش خواهید کرد تا از پولی که پرداخت کرده اید استفاده کنید.

 

اگر شما به باشگاهی بروید که هزینه زیادی می خواهد و یا کلاس ورزشی خاصی ثبت نام کرده اید که پول قابل توجهی برایش هزینه کرده اید، شما را بیشتر تشویق خواهد کرد تا ورزش کردن را جدی بگیرید.

 

از تکنولوژی استفاده کنید و اجتماعی باشید

 

برای بعضی از مردم تاثیرات اطرافیانشان برای ادامه ورزش و شکل دادن به بدنشان بسیار مهم است و از اینکه بتوانند تجربیات، تصاویر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند تا از بازگشت نظرات آنها، انرژی و انگیزه ای دوباره بگیرند.

 

همچنین می توان از دست بند ها و وسایل ورزشی محاسبه کننده وضعیت بدن استفاده نمایید و نتیجه آنها را روی پروفایل های خود در شبکه های اجتماعی ببینید.

 

خود را مشغول کنید

 

زمانی که ورزش می کنید سعی کنید خود را سرگرم کنید، با گوش دادن به یک پادکست و یا لیستی از آهنگ های محبوبتان زمان خاصی را برای خود رقم بزنید. اگر شروع به دویدن می کنید، با استفاده از تلویزیون و یا دیگر صفحات نمایش، می توانید برنامه مورد علاقه خودتان را ببینید تا گذر زمان را برای خودتان راحت کنید.

 

از باشگاه فرار کنید

 

اگر از رفتن روزانه با باشگاه خسته شده اید و می خواهید تغییراتی در برنامه خود وارد نمایید، بدون هیچ شکی باشگاه را ترک کنید و با استفاده از برنامه هایی چون فیت کلاب، کلاس یا زمان ورزش را با خود به خانه بیاورید.

 

 

خیلی ها اعتقاد دارند که ورزش کردن به طور خصوصی در خانه می تواند برای روزهای پرمشغله، راه حل مناسبی باشد.

 

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 4 آبان 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

خوابیدن پسر ایرانی روی ریل قطار در ایتالیا

 


پسر نوجوان ایرانی ساکن ایتالیا (از مادر ایتالیایی)، در یک حرکت حیرت انگیز که جنجال زیادی در اینترنت ایجاد کرده، از خوابیدن خود روی ریل قطار پرسرعت و عبور قطار از روی بدن او فیلمبرداری کرد! این نوجوان به روی ریل قطار پرسرعت مسافربری این کشور دراز کشید و پس از نزدیک شدن قطار، با دستهایش از عبور ترن از روی او استقبال کرد ولحظاتی بعد ترن با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت بمدت ۴۵ ثانیه از روی بدن او رد شد! پسر ماجراجو سپس از روی ریل بلند شد و دستهایش را در مقابل دوربین به علامت پیروزی بالا برد و فریاد زیاد به این میگن اکشن! عکس و ویدیوی حرکت خطرناک این پسر در اینترنت بینندگان بسیاری پیدا کرده و مقامات حمل و نقل ایتالیا در حال شناسایی این نوجوان و پیگیری قانونی حرکت خلاف او هستند.
خوابیدن پسر ایرانی روی ریل قطار در ایتالیا

خوابیدن پسر ایرانی روی ریل قطار در ایتالیا

خوابیدن پسر ایرانی روی ریل قطار در ایتالیا

خوابیدن پسر ایرانی روی ریل قطار در ایتالیا


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 23 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

 

 

فال روزانه متولدین فروردین ماه :
 

شما آدم کار هستید و به هیچ عنوان از تلاش خسته نمی شوید. با استعداد و مهارت های بالایی که دارید می توانید همه امور را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. امروز از همان ابتدای صبح، فکرتان مشغول این است که چطور می توان با کمترین تلاش، بهترین نتیجه را به دست آورد. این کار نیازمند مطالعه و تحقیق است. از مشورت افراد کارشناس غافل نشوید. امروز احتمالا مهمان داشته باشید و برای این منظور بهتر است خانه خود را یک تغییر کوچک بدهید. به طور مثال می توانید عکس های خانوادگی خود را روی میز بچینید. امروز می توانید به عشق خود نزدیک تر شوید و صمیمت میان خود را افزایش دهید. لازم نیست خیلی خود را به او ثابت کنید، فقط از کنار هم بودن لذت ببرید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین اردیبهشت ماه :
 
 امروز ماه نو در برج میزان می باشد.اگر دوست متولد مهر دارید او فوق العاده برای شما مفید است.شما بسیار مثبت اندیش هستید و شانس زیادی هم به دست می آورید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین خرداد ماه :

 

اخیرا حوادثی در میان متولدین این ماه و دوستان و آشنایانشان بوجود آمده که بعضی مثبت و سازنده و بعضی نیز دردسرساز است، چون خیلی ها به نتیجه و عکس العمل این حوادث چشم دوخته اند متولدین شهریور باید با ظرافت خاص این مسائل را دنبال کنند. در زمینه مسائل احساسی و عاطفی متولدین این ماه باید همچنان محتاط و دوراندیش باشند .

 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین تیر ماه :
 
امروز با فرد مهمی ملاقات خواهید داشت. در نتیجه این ملاقات و پیشنهاد این فرد، یک مهمانی برگزار خواهید کرد. این بهترین فرصت برای نشان دادن استعدادهای خود است. این را بدانید که شما جذابیت و توانایی های اجتماعی بسیار دارید. این مساله باعث می شود تا بتوانید کارهای بسیاری انجام دهید و در حوزه کاری پیشرفت های خوبی برای خود رقم بزنید. در مسایل عاطفی اما احتمال اینکه با عشقتان دچار مشکل بشوید وجود دارد. بهتر است با فرد موردعلاقه تان را در مورد مشکلات موجود حرف بزنید و سعی کنید آنها را به بهترین شکل ممکن برطرف کنید. برای حل مشکل هر دو باید حرف های یکدیگر را درست گوش دهید و به هم بدبین نباشید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین مرداد ماه :
 
 امروز ماه، نو مي شود و وارد علامت هوايي ميزان مي گردد. اين امر اين فرصت را به شما مي دهد كه روابط خود را با همسايگان و فاميل نزديكتان، از نو شروع كنيد(اگر كه اخيراً با آنها به مشكل برخورده ايد) هم چنين شما هيجان عجيبي داريد كه ناشي از روحيه بالاي شما و يا تصميم اخيرتان براي رفتن به مسافرتي كوتاه كه تصور مي كنيد بسيار سودمند خواهد بود، مي باشد.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین شهریور ماه :
 
تلاش زیاد برای پیشرفت و به انجام رساندن وظایف بسیار خوب است. اما این را بدانید که خود و جسمتان در اولویت همه امور قرار دارند. در کنار کار به نیازهای خود نیز توجه داشته باشید. باید یاد بگیرید چطور در زندگی کاری و شخصی خود تعادل برقرار کنید. وقت هایی را برای مدیتیشن، استراحت و لذت بردن از زندگی برای خود خالی کنید. دست‌کم چند ساعت در روز را برای استراحت خود اختصاص دهید. با اینکه در رابطه عاشقانه خود همیشه انعطاف پذیر و مهربان هستید و سعی دارید همیشه همه چیز عالی پیش برود، اما امروز کمی متفاوت عمل خواهید کرد. امروز این شهامت را دارید تا کمی انتقادی رفتار کنید. البته افراط نکنید و همه چیز را در حد نرمال نگه دارید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین مهر ماه :
 


شاید اکنون احساس نموده باشید که دارید به بن بست میرسید و نمیتوانید روی هیچکس حساب نمائید، بنابراین بهترین دوره را دارید که تمام قید و بندهای بیهوده را از دور خود جدا نموده و با تمرکز نمودن روی آنچه که واقعا میتوانید خوشحالتان سازد، هدف و روش جدید زندگی را پیش گیرید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین آبان ماه :
 

امروز بهتر است در مناسبات اجتماعی شرکت کنید. این جمع ها موجب می شود تا ایده های خلاقانه خود را بهتر بروز دهید. از تفکرات و دانش اطرافیان نیز استفاده کنید. سخت کوشی در مسایل کاری شما را با مدارج بالا می رساند. برای ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود برنامه ریزی کنید و در همان مسیر به جلو پیش بروید. در مسایل عاطفی،  امروز این شانس را دارید تا از طرف فرد موردعلاقه تان به بیرون دعوت شوید. از نگرانی در مورد مشکلات احتمالی دست بردارید تا از لحظه های خود در کنار هم لذت ببرید.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین آذر ماه :
 
 امروز روز ماه نو است و در خانه مهر اتفاق مي افتد. شما به نحوه اي كه مسايل زندگي پيش مي روند اعتماد داريد از اين كه تلاش خيلي مهمي نداريد شاديد. اگر مجبوريد كه بعنوان چهره پشت پرده كار كنيد خيلي با روحيه فعلي شما مي خواند تا اين كه احساس آمادگي براي كاري برجسته تري داشته باشيد. هميشه ماه نو علامت شروع جديد است و اين يكي نيز از اين قاعده مستثني نيست. فقط شما فعلاً تصميم گرفته ايد كه خيلي در اجتماع خود را نشان ندهيد.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین دی ماه :
 
امروز از تلاش دست برندارید. باید موقعیت کاری خود را بالاتر از این که هست ببرید. در این راستا باید علاوه بر تلاش، از کمک و مشورت افراد کارشناس نیز بهره بگیرید. ارتباط های اجتماعی شما امروز بسیار عالی خواهند بود و می توانید در جههت تحقق اهداف از آن بهره بگیرید. در مسایل عاطفی و عاشقانه، امروز سرشار از احساسات هستید و فرد موردعلاقه تان، همه ذهن و فکر شما را به خود مشغول خواهد کرد. هر دو شما بسیار دوست دارید رابطه تان را عمیق تر از اینکه هست، بکنید. فردی که اکنون در زندگی شما قرار دارد جای بزرگی از قلبتان را تسخیر کرده است. اما با هم مشکلات کوچکی هم دارید که با کمی صحبت صادقانه برطرف می شود.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین بهمن ماه :
 
برای درصدی بالا از متولدین این ماه، عشق دردسرآفرین بوده است البته شاید برای بعضی این دردسرها شیرین و پرهیجان باشد ولی برای برخی مشکل ساز و مانع زندگی راحت. بهر حال با توجه به همین مسئله دختر خانمها و خانمهای متولد این ماه اکثریت زندگی خود را بر مبنای عشق بنا میکنند، آنها معتقدند هیچ پیمانی بدون عشق دوام ندارد، گرچه برخی بهمین دلیل سالیانی از عمر خود را باخته اند ولی حداقل دل به روحانیت و پاکی عشق بسته اند.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فال روزانه متولدین اسفند ماه :
 
 امروز هلال ماه نو در آسمان میزان در منطقه وفادار به موضاعات مالی نمودار شما درخشان است . ممکن است در حد آخر تحملتان بعد از این همه تاکید به روی پولتان باشید اما اکنون امواج مغزی راه حلی برای موضوع یک مشاجره دیرینه آماده می کند.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 22 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category} 

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران با اشاره به کنده شدن انگشتان پای یک پسربچه در باغ وحش ارم گفت: گورخر خشمگین انگشتان پای این بچه را کند.

حسن عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: روز گذشته در باغ وحش پارک ارم یک گورخر انگشتان پای پسربچه‌ای را کند.

وی ادامه داد: در ساعت 14:05 این حادثه اعلام شد که با ورود تکنیسین‌های اورژانس به محل حادثه مشخص شد یک گورخر خشمگین محصور در قفس با دهان خود انگشتان پای پسربچه‌ای را کنده است.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران تاکید کرد: تکنیسین‌های اورژانس بلافاصله پای پسربچه را پانسمان کرده و انگشتان جداشده را فریز کردند.

به گفته وی، این کودک به بیمارستان امام خمینی منتقل شده است

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

 

خروپف و روش های درمان آنخروپف کردن برخی افراد گاهی به مشکلات جدی در زندگی مواجه می‌شوند که پزشکان برای آن راهکارهای جالبی پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش فارس، شما ممکن است جزء 45 درصد از افراد بزرگسالی باشید که گاهی خروپف می‌کنند یا حداقل اینکه احتمالاً کسی را که این عمل را انجام می‌دهد را بشناسید.

خروپف کردن به علت ارتعاش کام نرم (بخش نرم سقف دهان)، هنگامی که ریه ها در مقابل مجاری هوایی مسدود می‌شود و هوا را به درون می‌کشد، به وجود می‌آید.

این وضعیت معمولاً هنگامی رخ می‌دهد که عضلاتی که راههای هوایی را باز نگه می‌دارند هنگام خواب بیش از حد شل شوند یا هنگامی که بافتهای اضافی در این قسمت وجود داشته باشد.

دانیل اسلاتر متخصص گوش و حلق و بینی و کارشناس خروپوف در تگزاس در این باره گفت: خروپف می‌تواند مشکلات واقعی در ازدواج ایجاد کند.

زمانی که همسر یک شخصی به این مشکل دچار می‌شود و دائماً خروپف می‌کند ممکن است خواب شبانه را برای شریک خود خراب کند که در نهایت به منجر به آن شود که وی در اتاق دیگری استراحت کند.

وی افزود: نه تنها خروپوف یک مزاحمت حساب می‌آید بلکه 75 درصد از افرادی که خروپوف می‌کنند،‌ آپنه خواب انسدادی دارند. (زمانی که تنفس در هنگام خواب برای مدت کوتاهی مختل می‌شود) که آن خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

راه‌حل‌های طبیعی و تغییر شیوه زندگی ممکن است به شما کمک کند تا از خروپف جلوگیری کنید. وی در یک پایگاه خبری به طور مفصل به شرح این راه حل‌ها پرداخته است:

1. وضعیت خواب خود را تغییر دهید

 دراز کشیدن بر روی پشت، (طاق بازخوابیدن)، پایه زبان شما و فرو افتادن کام نرم در پشت دیوار گلویتان باعث ارتعاش صدا در هنگام خواب می شود. خوابیدن به یک طرف از بدن خود ممکن است به جلوگیری از این امر کمک کند.

دکتر اسلاتر گفت: یک بالش بدن (بالش قدی که تمام بدن شما را محافظت کند) فراهم کنید و ثابت بودن را آسان کنید.

وی افزود: این عمل شما را به حفظ خواب در یک طرف از بدن قادر می‌کند و تفادت چشمگیری را می‌تواند برای شما ایجاد کند.

شما می‌توانید در رختخواب خود دراز بکشید به طوری که سرتان بالا و کشیده باشد که باعث باز شدن مجرای تنفسی بینی شود و می‌تواند به جلوگیری از خروپف کمک کند.

 2. وزن خود را کم کنید

به گفته اسلاتر، کاهش وزن به برخی از مردم کمک می‌کند اما نه همه. افراد لاغر بیش از حد خروپوف می‌کنند.

اگر شما چاق شدید و خروپف شما آغاز شد و قبل از چاقی خروپوف نداشتید، ‌لاغر شدن می‌تواند کمک کند.

اگر چاقی در ناحیه گردن باشد، کلفتی داخلی گلو باعث گرفتگی در هنگام خواب می‌شود و درنتیجه تبدیل به خروپف می‌شود.

 3. از خوردن الکل پرهیز کنید

دکتر اسلاتر ادامه داد: نوشیدن الکل باعث شل شدن عضلات مجاری هوایی و افزایش احتمال خرخر می‌شود.

نوشیدن الکل چهار تا پنج ساعت قبل از خواب یا در شب خروپف ناجوری را ایجاد می‌کند افرادی که معمولاً خروپوف نمی‌کنند پس از نوشیدن الکل خروپف می‌کنند.

4.بهداشت خواب خوب را رعایت کنید

عادات خواب ضعیف (همچنین بعنوان بهداشت خواب ضعیف شناخته می‌شود) می‌تواند اثر مشابه نوشیدن الکل را داشته باشد.

کار بسیار زیاد بدون خواب برای مثال، به مفهوم این است که شما در نهایت وقتی بسیار خسته هستید به رختخواب می‌روید.

5. دوش بگیرید

اگر خروپف شما در ناحیه بینی‌تان آغاز می‌شود باز نگهداشتن معابر بینی ممکن به شما کمک کند.

اگر بینی شما به علت سرماخوردگی یا دیگر موارد گرفته، این خود موجب می‌‌شود که خروپوف تولید شود.

تصور کنید جریان آب در یک شلنگ باریک باغ نسبت به شلنگ باریک‌تر، سریع تر انجام می‌گیرد.

برای این کار قبل از اینکه به رختخواب بروید دوش بگیرید، دوش گرفتن باعث باز شدن مجاری تنفس می‌شود.

6.بالش خود را تعویض کنید

وجود آلرژن ها در بالش شما ممکن است به ایجاد خروپوف کمک کند. گرد و غبار بالش ها را از بین ببرید و حتماً بالش خود را تعویض کنید.

غبار در بالش تجمع می‌یابد و می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک شود که می‌تواند به خرخر منجر شود. اجازه دادن به حیوانات خانگی که به روی تخت خواب شما بروند و بر روی آنها بخوابند یکی دیگر از محرک‌های شایع و عامل خروپف است.

هر شش ماه یکبار بالش خود را با بالش دیگری جایگزین کنید و غبار و آلرژن را به حداقل برسانید و حیوانات خانگی را بیرون از اتاق خواب خود نگهدارید.

7. مایعات زیاد بنوشید

بنابر گفته و توصیه دکتر اسلاتر هفتمین اقدام برای جلوگیری از خروپف نوشیدن مایعات به حد زیاد است.

مقدار زیادی مایعات بنوشید. ترشحات بینی شما و کام نرم شما زمانی که شما دچار کم آبی هستید چسبنده می‌شوند که این می‌تواند باعث خروپف شود.

با توجه به موسسه پزشکی، زنان سالم باید حدود 11 فنجان از کل آب (از تمام نوشیدنی و غذا) در روز داشته باشند، مردان نیز به حدود 16 فنجان نیازمند هستند.

به طور کلی، خواب به اندازه کافی، کم کردن وزن،‌ اجتناب از مصرف الکل قبل از خواب و دوش آب گرم گرفتن، تعویض بالش، نوشیدن زیاد مایعات،‌ هفت مواردی هستند که می‌توانند در کاهش و از بین بردن خروپوف بسیار موثر باشند.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

 با پوره سیب، پوره توت فرنگی، گیلاس، یا بلوبری لواشک‌های مورد علاقه خود را تهیه کنید.

خشک کردن سس سیب ( سیبی که پخته و صاف شده است )، طعم طبیعی آن را نمایان‌تر می‌کند، ماندگاری آن را هم طولانی‌تر کرده و میان وعده‌ای سالم هم برای بچه‌ها و هم بزرگ‌ترها است. حالا پوره توت فرنگی، گیلاس، یا بلوبری را هم به این دستور میان‌ وعده ساده اضافه کنید تا لواشک مورد علاقه خود را بدست بیاورید.

ماندگاری در فریزر: تا یک سال

زمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه

زمان پخت : ۱۲ ساعت در دمای ۱۷۰ درجه

روش تهیه

روش اول:

فر را با دمای ۱۷۰ درجه فارنهایت گرم کنید. قالب آشپزی با ابعاد ۱۵ در ۱۰ در ۱ اینچ را با لایه‌ای پلاستیک بپوشانید. در گوشه‌ها پلاستیک را تا کنید. سس سیب را در قالب بریزید و آن را پخش کنید طوری که در همه قسمت‌ها یک چهارم اینچ قطر داشته باشد.

روش دوم:

به مدت ۱۲ تا ۱۳ ساعت یا تا زمانی که لواشک خشک شود ( سطح آن ممکن است کمی چسبناک باشد ) آن را در فر بگذارید و هر از گاهی قالب را بچرخانید. ( اگر دستگاه خشک کن دارید، روی کاغذ مخصوص خشک کن را کمی چرب کنید. سس سیب را روی این برگه بریزید و طوری آن را پخش کنید که در همه نقاط یک چهارم اینچ قطر داشته باشد.

سپس آن را در ۱۳۵ درجه به مدت ۱۲ تا ۱۳ ساعت یا تا زمانی که لواشک خشک شود در خشک کن بگذارید [سطح لواشک ممکن است کمی چسبنده باشد]. اگر لازم شد، در یک ساعت آخر لواشک را برگردانید تا سطح زیرین آن هم خوب خشک شود.)

به کمک گوشه‌های پوشش پلاستیکی، لواشک را از قالب جدا کنید؛ بگذارید کاملاً خنک شود. لواشک میوه را به صورت یک استوانه لول کنید. آن را در یک پوشش پلاستیکی قرار دهید. (در صورت استفاده از خشک‌کن، لواشک را از ورق خشک کن جدا کنید. آن را به صورت یک استوانه لول کنید و در یک پوشش پلاستیکی قرار دهید.) می‌توانید لواشک را به مدت یک ماه در دمای اتاق، ۳ ماه در یخچال و تا ۱ سال در فریزر نگهداری کنید.

لواشک توت فرنگی و سیب

مثل روش بالا عمل کنید، فقط نصف فنجان سس سیب کمتر بریزید و به جای آن همین مقدار توت فرنگی تازه پوره شده اضافه کنید.

ارزش غذایی :۳۰ کالری، ۸ گرم کربوهیدرات، ۶ گرم شکر، ۷٪ ویتامین C.

لواشک گیلاس و سیب

مثل روش بالا عمل کنید، فقط نصف فنجان سس سیب کمتر بریزید و به جای آن همین مقدار گیلاس تازه پوره شده اضافه کنید. (پس از ریختن گیلاس‌ها سریعاً آن را با سس سیب مخلوط کنید تا از قهوه‌ای شدن آن جلوگیری شود.)

ارزش غذایی : ۳۲ کالری، ۸ گرم کربوهیدرات، ۷ گرم شکر، ۲٪ ویتامین C.

لواشک توت فرنگی - بلوبری و سیب

مثل روش بالا عمل کنید، فقط نصف فنجان سس سیب کمتر بریزید و به جای آن یک چهارم فنجان توت فرنگی و یک چهارم فنجان بلوبری تازه پوره شده اضافه کنید. زمان خشک شدن را هم یک ساعت افزایش دهید.

ارزش غذایی : ۳۱ کالری، ۸ گرم کربوهیدرات، ۶ گرم شکر، ۵٪ ویتامین C.

لواشک سیب اسپایسی

مثل روش بالا عمل کنید، فقط یک قاشق چای‌خوری چاشنی پای سیب، چاشنی کیک کدو حلوایی، پودر کاری یا زنجبیل پودر شده هم به سس سیب اضافه کنید.

ارزش غذایی : ۳۶ کالری، ۲٪ ویتامین C و ۱٪ آهن.

لواشک بادام و سیب

مثل روش بالا عمل کنید، فقط یک چهارم قاشق چای‌خوری عصاره بادام درختی یا لیمو هم به سس سیب اضافه کنید.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category} 

میوه به سرشار از مواد مغذی

میوه به در شکل نرسیده به رنگ سبز می‌باشد که پرزهای طوسی رنگی آن را پوشانده است. با رسیده شدن به، این میوه به رنگ زرد متمایل می‌شود. درخت به در بسیاری از ملل دنیا به عنوان سمبل باروری، عشق و زندگی شناخته شده است. میوه، دانه و برگ‌های به از زمان‌های بسیار دور به عنوان دارو استفاده می‌شده است. وقتی به پخته می‌شود، نرم و شیرین می‌گردد. این میوه برای تهیه مربا، مارمالاد، پودینگ و ... بسیار کاربرد دارد و این مربا برای تسکین مشکلات روده‌ای استفاده می‌شود.

هر100 گرم از میوه به 57 کالری انرژی دارد. همچنین سرشار از فروکتوز، گلوکز، پکتین، لمون، مالیک اسید، نمک پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، آهن، روی، فسفر، مس، کلر، سولفور، کاروتن، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B6 می‌باشد. این میوه دارای پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و ... نیز است.

درمان آنمی با میوه به

یکی از مهم‌ترین ترکیبات موجود در به ویتامین C می‌باشد، که نقش کلیدی در سلامت ذهنی و فیزیکی دارد. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است و از تولید رادیکال‌های آزاد توسط چربی‌های غیراشباع جلوگیری می‌کند. همچنین وجود ویتامین C در رژیم غذایی باعث افزایش جذب آهن از مواد غذایی می‌شود؛ در نتیجه از کم خونی‌هایی که به علت کمبود آهن به وجود می‌آیند، جلوگیری می‌نماید.

دانه به و اثرات آرام‌بخشی

دانه به دارای آمیگدالین یا همان ویتامین B17 است. که اثرات ضد سرطانی دارد. البته در مصرف آن باید جانب احتیاط را رعایت کرد و از مصرف بیش از حد آن خودداری نمود؛ زیرا مقادیر زیادی از آمیگدالین سمی می‌باشد. دانه‌های به سرشار از تانن، شکر، پکتین، مالیک اسید، آمیگدالین و ... می‌باشند. دمنوش تهیه‌شده از این دانه‌ها خاصیت آرام‌بخشی دارد. بی‌خوابی را درمان می‌کند و تنش‌های عصبی و تنفس نامناسب را تسکین می‌بخشد. همچنین پکتین موجود در این دانه‌ها برای درمان جراحات، سوختگی‌ها، سرفه، گلودرد و سایر مشکلات تنفسی کاربرد دارد.

درمان سرفه با دانه بهبه دانه

دانه‌های خشک‌شده به برای درمان گلودرد و تسکین سرفه بسیار کارآمد می‌باشد. این دانه‌ها را در آب حل کنید و به عنوان داروی سرفه استفاده نمایید. این درمان بالأخص برای کودکان بسیار مفید است زیرا صد در صد بدون الکل می‌باشد. دانه‌های این گیاه برای درمان پنومونی، سرماخوردگی، سرفه، آسم و بیماری‌های تنفسی استفاده می‌شود. برای این منظور لازم است تا دانه‌های به را در آب بجوشانید و سپس مصرف نمایید.

مشکلات گوارشی و برگ‌های به

پودری که از برگ‌های به استخراج می‌شود، مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش مانند اسهال، یبوست، سوءهاضمه و ... را کاهش می‌دهد. البته میوه به در حالت پخته به همراه عسل و کمی سرکه باعث افزایش فعالیت دستگاه گوارش می‌شود. ترکیبات پکتینی موجود در این میوه باعث بهبود بیماری‌های روده‌ای می‌شوند. برگ‌های به همچنین باعث تقویت معده و کبد می‌گردند.

برگ به و بیماری‌های کرونر قلبی

مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد مصرف عصاره برگ به بر نمایه‌های بیوشیمیایی مرتبط با بیماری‌های کرونر قلبی تأثیر می‌گذارد. همچنین میوه و دانه به که سرشار از پکتین می‌باشند، برای سیستم قلبی عروقی مناسب هستند و علاوه بر کاهش کلسترول خون، به کاهش فشارخون نیز کمک می‌کنند. همچنین از ایجاد لخته‌های خونی پیشگیری می‌نمایند.

اثرات درمانی دیگر

1. میوه به باعث بهبود اشتها می‌شود. همچنین خون‌رسانی و تغذیه قلب را تسهیل می‌نماید.

2. میوه به برای تسکین التهاب ارگان‌های داخلی مانند رحم بسیار مناسب است.

3. میوه، دانه و برگ‌های به برای بهبود بیماری‌های دستگاه ادراری پیشنهاد می‌شوند.

4. برای افراد دیابتی که می‌خواهند سطح قند خون خود را کاهش دهند، مصرف دمنوش به با تمام ضمایم به صورت میوه، دانه و برگ‌های به، 3 بار در روز توصیه می‌شود.

5. این میوه همچنین برای بیماری‌های پوستی و ناراحتی‌های چشمی مناسب می‌باشد.

6. برگ به همچنین برای تقویت موها و کدر کردن رنگ آن‌ها در صورت استفاده موضعی بر روی موها، پیشنهاد مناسبی است.

طرز استفاده

1. برگ‌ها را به مدت 15 دقیقه در آب در حال جوش بخیسانید و سپس آن را از صافی رد کنید. آنگاه آن را میل نمایید. این برگ‌ها در آب جوش مایعی قرمز رنگ ایجاد می‌کنند که به رنگ چای بسیار شبیه می‌باشد، در نتیجه می‌توانید از این برگ‌ها به عنوان جایگزین چای سیاه استفاده کنید.

2. برای درمان کولیت می‌توانید 10 گرم از دانه‌ها و برگ به را شب قبل از خواب در یک لیوان آب سرد بخیسانید. صبح هنگام این محلول آماده است و می‌توانید 3 الی 4 بار در روز از آن مصرف کنید.

3. می‌توانید میوه به را به صورت نازکی خشک کنید و سپس آن را در آسیاب به صورت پودر دربیاورید. و در هنگام لزوم از این پودرها دمنوش تهیه نمایید.

تداخل با داروها

داروهایی که از طریق دهان مصرف می‌شوند با به تداخل دارند. زیرا به دارای فیبر محلولی به نام موسیلاژ است. موسیلاژ باعث کاهش جذب داروها می‌شود. مصرف همزمان به و دارو باعث کاهش اثربخشی دارو می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله به را حداقل با یک ساعت فاصله از غذا مصرف کنید.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

 . به مواد غذایی طبیعی تکیه کنید نه مکمل‌ها!

مواد غذایی که ما می‌خوریم فقط ویتامین و املاح نیستند. چیزی که ما می‌خوریم یک بسته تغذیه‌ای با تمام خواص خالص تغذیه‌ای است. برای مثال، خوردن یک پرتقال از مصرف مکمل ویتامین C برای بدن بسیار بسیار مفیدتر است. پرتقال فقط ویتامین C نیست. ترکیبی است از ویتامین‌ها و املاحی مانند منیزیم، پتاسیم، فولات، ویتامین B6 و مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها و فلاوونوئیدها.

و اما درباره ویتامین C

درحالی‌که همه ما باور داریم که ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی حائز اهمیت است، مطالعه‌ها نشان داده‌اند که مکمل‌یاری حتی در مقادیر بسیار بالای ویتامین C نیز در پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا تأثیر قابل‌توجهی نخواهد داشت. درحالی‌که همچنان این اعتقاد وجود دارد که مصرف میوه و سبزی غنی از ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی بسیار مهم و تأثیرگذار است. پس فراموش نکنید علت قدرت میوه و سبزی در پیشگیری از سرماخوردگی و تقویت ایمنی محتوای بالای ویتامین A، ویتامین E، فلاوونوئیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها و البته ویتامین C طبیعی آن‌هاست. برای این منظور بهتر است از میوه‌ها و سبزی‌هایی مانند پرتقال، گریپ‌فروت و سایر مرکبات استفاده کنید.

2. پروتئین‌های سالم و غلات کامل را به رژیم غذایی خود وارد کنید

بهتر است برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن از منابع خالص آن مانند ماهی، لبنیات کم چرب، حبوبات، ماکیان، غلات کامل، مغزها و دانه‌های روغنی استفاده کنید. فراموش نکنید از آنجایی که پروتئین‌های گیاهی از لحاظ محتوای اسیدهای آمینه کامل نیستند، در صورت علاقه به مصرف پروتئین‌های گیاهی لازم است از چند منبع استفاده کنید و حتماً حداقل یک نوع پروتئین حیوانی را در رژیم غذایی خود داشته باشید.

اما انگار خیلی دیر شده! شما سرماخورده‌اید؟!

از استراحت و مراقبت‌های لازم جهت درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا که بگذریم، رعایت برخی نکات و توصیه‌های تغذیه‌ای روند بهبودی بیماری را سریع‌تر و البته خوش‌مزه‌تر خواهد کرد.

1. سیر خام

وقت آن رسیده که با این ماده غذایی کمی مهربان‌تر باشیم. سیر یکی از قوی‌ترین مهاجمین علیه سرماخوردگی است. سیر حاوی ترکیباتی به نام آلیون و آلیسین است که دارای خواص ضد ویروسی فوق‌العاده‌اند؛ بنابراین سیر قادر خواهد بود تا با ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا بجنگد و آن‌ها را از پا در آورد. فراموش نکنید که برای رسیدن به خواص واقعی سیر لازم است آن را به صورت خام استفاده کنید و البته بجوید؛ اما از آنجایی که جویدن سیر می‌تواند برای برخی افراد از سخت‌ترین کارهای دنیا باشد، بهتر است آن را خردکرده و هر 3 یا 4 ساعت یک‌بار مقداری از آن را بدون جویدن ببلعید و یا از قرص‌هایی که در حال حاضر در تمام داروخانه‌ها وجود دارند استفاده کنید.

2. پیاز

درست مانند سیر، پیاز هم حاوی ترکیبات ضد میکروبی به نام آلیون و الیسین است. برای رسیدن به خواص درمانی آن در درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا، لازم است هر چند ساعت یک‌بار یک ورق نازک از آن را به صورت خام مصرف کنید.

3. ماهی

ماهی‌های روغنی، مخصوصاً ماهی سالمون و ماهی تن سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. ترکیبی که در کاهش التهاب ناشی از بیماری در بدن بسیار موثر است. التهاب مزمن از عملکرد صحیح سیستم ایمنی جلوگیری می‌کند و می‌تواند به بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا و خیلی بیماری‌های دیگر منجر شود.

4. روی را دریابید

طی مطالعه‌های انجام‌شده مکمل‌یاری با روی در کاهش دوره ابتلا به سرماخوردگی و نیز در تخفیف علائم آن نقش قابل‌توجهی داشته است؛ اما مسئله آنجاست که بسیار دیده شده مکمل‌یاری با روی عوارضی مانند تهوع و سردرد را به دنبال دارد. در صورتی که اگر این روی از طریق رژیم غذایی تامین شود علاوه بر اینکه جذب و کارایی بالاتری خواهد داشت، عوارضی هم به دنبال ندارد.

5. ادویه‌ها

ادویه‌هایی مانند زردچوبه، زعفران و دارچین منابع غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند. برای رسیدن به خواص درمانی این ادویه‌ها لازم است روزانه یک قاشق چای‌خوری از آن‌ها را مصرف کنید. بد نیست آن‌ها را به وعده‌های غذایی وارد کنیم؛ مثلاً چای دارچین می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صبحانه باشد.

6. سوپ مرغ واقعاً کارساز است

مادربزرگ‌ها همیشه این اعتقاد را دارند که سوپ خانگی پایان سرماخوردگی و آنفلوانزاست. امروزه محققان ضمن تشکر از این مادربزرگ‌ها دریافته‌اند که سوپ می‌تواند یک ضد ویروس واقعی باشد؛ اما چگونه؟

یکی از نظریه‌ها از این قرار است که سوپ با افزایش دمای بینی و گلو محیط را برای رشد و فعالیت ویروس‌ها نامناسب می‌کند.

متخصصین تغذیه همچنین معتقدند که خود سوپ هم به ذات خود حاوی خواص ضدویروس است. از مرغ و سبزی‌های آن گرفته تا ادویه‌های به‌کاررفته در آن، همگی ترکیباتی دارای خواص ضدویروس و ضدسرماخوردگی هستند.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category} 

سوالات زیر را با دقت خوانده و با تمرکز پاسخ دهید، وقت زیادی برای پاسخ دادن به هر سوال صرف نکنید! در انتها مطابق جدول امتیاز خود را محاسبه کرده و شخصیت خود را بیشتر بشناسید. شما ویژگی هایی دارید که ممکن است خودتان هم از آن‌ها بی خبر باشید.
روانشناسی
۱ – فکر می‌کنید چه زمانی در طول روز بیشترین کارایی را دارید؟
الف) وقتی صبح‌های زود از خواب بیدار می‌شوم.
ب) در ساعت‌های بعد از ناهار و هنگام عصر.
ج) وقتی همه خوابند و در سکوت آخرهای شب.
۲- تا به حال به راه رفتن خود دقت کرده‌اید؛ فکر می‌کنید راه رفتن شما مانند کدام گزینه است؟
الف) با گام‌های بلند و تند راه می‌روم.
ب) با این‌که راه رفتنم کند نیست اما گام‌هایم بلند است.

ج) سرم را بالا نگه می‌دارم و به اطراف نگاه می‌کنم هر چند آرام راه می‌روم.
د) آرام راه می‌روم و سرم را پایین می‌اندازم.
۳- زمانی که یک نفر را مخاطب قرار می‌دهید و با او حرف می‌زنید، حالت اندام‌تان به چه شکلی است؟
الف) نمی‌دانید با دست‌های‌تان چه کنید و دست به سینه می‌ایستید.
ب) مجبور می‌شوید دست‌های‌تان را روی هم بگذارید و آن‌ها را در هم قفل کنید.
ج) دست به کمر می‌ایستید یا آن‌ها را در جیب می‌گذارید.
د) وقتی کسی با شما حرف می‌زند مدام سعی می‌کنید با لمس او بهش بفهمانید درکش می‌کنید.
ه) با مو، ساعت یا بقیه اندام خود بازی می‌کنید.
تست روانشناسی
۴- زمانی که خسته هستید و جلوی تلویزیون استراحت می‌کنید، کدام یک از رفتارهای زیر را انجام می‌دهید:
الف) چهار زانو می‌نشینید.
ب) پاهای‌تان را روی هم می‌اندازید.
ج) پاهای‌تان را دراز می‌کنید یا می‌کشید.
د) یکی از پاهای‌تان را زیر تن‌تان می‌گذارید و می‌نشینید.
۵- معمولا وقتی کسی برای‌تان یک جوک تعریف می‌کند یا هنگامی که سریالی طنز می‌بینید، چه می‌کنید؟
الف) بلند می‌خندید و صدای قهقهه‌تان همه جا را پر می‌کند.
ب) می‌خندید اما نه با صدای بلند.
ج) ریز ریز و نخودی می‌خندید.
د) تنها به یک لبخند اکتفا می‌کنید.
۶- وقتی به جمع‌های خانوادگی می‌روید یا به محل کارتان وارد می‌شوید:
الف) با صدای بلند سلام می‌کنید تا همه متوجه شما بشوند.
ب) معمولا بدون سر و صدا وارد می‌شوید و سراغ کسی می‌روید که بیشتر دوستش دارید.
ج) آرام وارد می‌شوید و سعی می‌کنید توجه کسی را جلب نکنید.
۷ -اگر یک نفر به‌عنوان شوخی شما را از پشت سر بترساند یا در حال کار تمرکزتان را بر هم بزند:
الف) سعی می‌کنید با یک لبخند این وقفه را با روی خوش بپذیرید.
ب) از کوره در می‌روید و طرف باید سوراخ موش قرض کند.
ج) بسته به شرایط یکی از ۲ حالت بالا.
۸- چه رنگی را بیشتر دوست دارید؟
الف) قرمز یا نارنجی
ب) سیاه
ج) زرد یا آبی
د) سبز
ه) سرمه‌ای یا بنفش
و) سفید
ز) قهوه‌ای یا خاکستری
۹- شب‌ها پیش از این‌که به خواب بروید:
الف) طاق باز می‌خوابید.
ب) دمر می‌خوابید.
ج) به پهلو می‌خوابید.
د) سرتان را روی دست‌تان می‌گذارید.
ه) سرتان را زیر پتو می‌کنید.
۱۰-اغلب خواب می‌بینید:
الف) دارید می‌افتید.
ب) دعوا می‌کنید.
ج) به‌دنبال چیزی یا کسی می‌گردید.
د) پرواز می‌کنید یا شناورید.
ه) به‌طور معمول خواب نمی‌بینید.
و) همیشه خواب‌های تان لذت بخش است.
نتیجه
امتیاز بیش از ۶۰:
حق بدهید که دوستان و آشنایان‌تان برای دیدن شما لحظه شماری نکنند. متاسفانه آن‌ها فکر می‌کنند با آدم خودمحوری سروکار دارند که به حرف آن‌ها توجهی ندارد، شاید هم اشتباه باشد اما آن‌ها فکر می‌کنند شما به‌شدت سلطه‌جو هستید البته گاهی ممکن است آن‌ها شما را ستایش کرده و آرزو کنند که ‌ای‌کاش می‌توانستند شبیه شما باشند اما با این حال همیشه شک دارند که به شما به‌طور عمیق نزدیک شوند.
امتیاز بین ۵۱ تا ۶۰:
شاید شما خوش‌تان بیاید اما دیگران از اینکه شما ناگهانی هیجانی می‌شوید، دل نگران هستند. کسی که عجول است، معمولا به‌عنوان یک همدم همیشگی شناخته نمی‌شود. رهبری در خون شماست و این موضوع در لحظه‌های بحرانی باعث می‌شود به سرعت تصمیم‌گیری کنید اما سرعت، همه جا نشانه کیفیت نیست. شما همواره یک فرد برجسته و ماجراجو به حساب می‌آیید؛ کسی که برای یک مرتبه هر چیزی را امتحان می‌کند.
امتیاز بین ۴۱ تا ۵۰:
این بهترین امتیاز در این تست است چرا که شما به‌عنوان فردی بسیار سرزنده، زیبا، سرگرم‌کننده، اهل عمل و جالب شناخته می‌شوید. کسی که همواره مرکز توجه است.شما فردی مهربان و متعادل هستید. به خواسته‌ها و نیازهای دیگران اهمیت می‌دهید و دیگران را ناراحت نمی‌کنید. آدم فهمیده و منطقی هستید کسی که همیشه اطرافیانش را شاد می‌کند و به آنان کمک می‌کند. این خصوصیت را حفظ کنید.
امتیاز بین ۳۱ تا ۴۰:
اگر کمی خونسردی و واکنش‌های کند خود را به موضوعات کم کنید، بهتر است. دیگران شما را به‌عنوان فردی منطقی، مراقب، آگاه و اهل عمل می‌شناسند که اشتباه هم نیست. خیلی خوب است که دیگران شما را باهوش و با استعداد اما متعادل می‌دانند. نمی‌توان با شما به راحتی و سریع دوست شد اما نسبت به دوستان خود به شدت باوفا هستید و در عوض از آنان وفاداری را انتظار دارید.
امتیاز بین ۲۱ تا ۳۰:
کسانی که شما را از نزدیک می‌شناسند، عقیده دارند شما فرد دقیقی هستید به‌طوری که به جزئیات بسیار کوچک هم بیش از اندازه اهمیت می‌دهید. در شما، آنچه بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، اطلاعات خوب شما در مورد مسائل مختلف است. فردی هستید که کارها را به کندی انجام می‌دهید به‌طوری که اگر کاری را عجولانه یا بدون نقشه قبلی انجام دهید، دوستان‌تان بسیار شگفت زده می‌شوند.
امتیاز کمتر از ۲۱:
شاید ناراحت‌کننده باشد اما دیگران شما را خجالتی، بی‌اراده، غیرمصمم و عصبی می‌شناسند. آن‌ها فکر می‌کنند که شما همواره نیاز دارید کسی مراقب‌تان باشد و همیشه کسی را می‌خواهید که برایش تصمیم بگیرید. به‌نظر می‌رسد که شما دوست ندارید درگیر چیزی یا کسی باشید در واقع دوست ندارید با کسی در ارتباط باشید. شما فردی هستید که همیشه نگران است و به مشکل‌هایی فکر می‌کنید که وجود ندارد.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 19 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

 

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

 


مواد لازم برای خمیر :
  
آرد ۱ و ۱/۲ پیمانه 

خمیر مایع ۱ و ۱/۴ قاشق غذا خوری 

نمک ۳/۴ قاشق غذا خوری 

شکر ۱ قاشق غذا خوری 

آب ۲/۳ پیمانه 

روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری 

زرده تخم مرغ یک عدد 


مواد داخل پیتزا:


گوشت چرخکرده  ۱۵۰ گرم 

اسفناج یا پیازچه  ۱ پیمانه 

قارچ ۲۰۰ گرم 

پنیر موزارلا یا گودا، یا پنیر پیتزا  ۲۳۰ گرم 

کره ۳ قاشق غذاخوری 

سیر ۲ حبه 

سس پیتزا مورد علاقتون مثل سس کچاپ 

ادویه به مقدار کافی 

نمک به مقدار کافی 

فلفل به مقدار کافی 

کره ۲ قاشق غذاخوری 

 

 آرد رو با خمیر مایع و نمک و شکر مخلوط  کنید.2/3 پیمانه آب  ولرم به آن اضافه کنید.

 

 

 

 

روغن زیتون رو اضافه کرده و   خوب هم بزنید تا کاملا  با خمیر مخلوط شود . در این مرحله ممکن است به کمی دیگر آرد نیاز داشته باشید می توانید حدود نیم پیمانه آرد استفاده

 

کنید.

 خمیر را حسابی ورز دهید  در حد ۲ تا ۳ دقیقه که خمیری داشته باشید که به دست نچسبد


طرز تهیه پیتزا توپر

 


ظرفی که قراره خمیر را  به آن  انتقال بدهید راکمی با روغن زیتون چرب کرده  سپس خمیر را داخل ظرف با روکش پلاستیکی قرار دهید و 1 ساعت استراحت کند

طرز تهیه پیتزا توپر

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 قارچ رو با روغن زیتون و کمی فلفل سیاه با شعله زیاد فقط در حدی که یه مقدار تفت داده بشه سرخ کنید .

طرز تهیه پیتزا توپر

 

 

پیازچه را خوب خرد کنید. استفاده از پیازچه یا اسفناج بستگی به سلیقه شما دارد.

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 


 پیشنهاد میکنم که از اسفناج استفاده کنید به این صورت که اسفناج را بخار پز کرده و کاملا آبش را بگیرید و استفاده کنید.

اسفناج را می توانید با پیازچه یا قارچ و گوشت چرخ کرده تفت دهید.

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

همه ی مواد را با پنیر خوب مخلوط میکنیم

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 


خمیرمان که حالا حسابی پف کرده است به 2 قسمت تقسیم می کنید یکی برای کف ظرف یکی برای روکش پیتزا .

 

 

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 می توانید از قالب کیک یا تارت و... سایز متوسط استفاده کنید. خمیر را کف ظرفتان باز کنید. مواد پیتزا را روی آن بریزید.

 

 

 

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 


و خمیر دوم را  که کنار گذاشته بودید را روی آن انداخته و کاملا بپوشانید.

 

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 


 

 فر را در دمای 200 درجه سانتی گراد یا 425 فارنهایت روشن کنید.


روی خمیر را با چنگال سوراخ سوراخ کنید و یک زرده تخم مرغ را بزنید با برس روی خمیر بمالید تا خمیر براقی داشته باشید.

 

طرز تهیه پیتزا توپر

 

 

حدود 20 دقیقه این پیتزا نیاز به پخت دارد.


 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 11 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

غضنفر تو آینه عکس خودشو می بینه بعد می گه: ا…این چه آشناست ! بعد از یه ساعت فکر کردن داد می زنه: فهمیدم… این همون کره خریه که امروز تو آرایشگاه یک ساعت زل زده بود به من!

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 9 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}

ریکاوری بدن بعد از ورزش


 برای اینکه از اندامی متناسب برخوردار باشید یا مانند یک ورزشکار حرفه ای تمرین کنید، بدون شک راه سختی رو در پیش دارید! تمرینات مداوم و طاقت فرسا باعث خستگی  شما می شود و شاید برای تمرین در روز بعد انرژی نداشته باشید. اما می توانید با رعایت اصول ریکاوری و بازگشت به حالت اولیه، بدون نگرانی تمرینات خودتان را ادامه دهید. ریکاوری اصولی یکی از رازهای ورزشکاران حرفه ای است که می توانند بدنشان را هفته به هفته زیر فشار تمرینات سنگین قرار دهند و بدون افت عملکرد، شاهد پیشرفت نیز باشند.

5 روش برای ریکاوری بدن بعد از ورزشاکثر ورزشکاران حرفه ای برای ریکاوری از ماساژور و یا دیگر تکنولوژی های ریکاوری استفاده می کنند که قطعا" نیازمند هزینه است. اما شما می توانید با چند تکنیک ساده بدنتان را ریکاوری کنید. در این مطلب چند روش برای ریکاوری بدن بعد از ورزش را به شما آموزش می دهیم که به شما کمک می کند مانند یک ورزشکار حرفه ای بدنتان را ریکاوری کنید.

۱- سرما و گرما درمانی

یک دوش آب گرم بعد از تمرین احتمالا" احساس خوبی را به شما خواهد د اد، اما یک دوش متضاد (استفاده متناوب بین آب سرد و گرم) احتمالا" راه بهتری برای کاهش دردهای عضلانی باشد. اعتقاد بر این است که دمای زیاد آب باعث انبساط و انقباض رگ های بدن می شود و کم و زیاد شدن متابولیسم باعث دفع مواد زائد از عضلات و افزایش جذب اکسیژن و مواد مغذی به آن ها می شود. چگونه آن را انجام دهید؟ در ابتدا ۵ تا ۱۰ دقیقه با آب گرم شروع کنید سپس یک دقیقه آب سرد و به دنبال آن یک دقیقه آب گرم.  این چرخه را سه تا چهار بار استفاده کنید.

۲- پروتئین شیک

حتما" شما هم می دانید که مصرف پروتئین بعد از تمرین به بازسازی عضلات کمک می کند. مصرف یک شیک پروتئین، ۳۰ دقیقه بعد از تمرین می تواند معجزه کند! یعنی به ریکاوری و بهبود آسیب های عضلانی کمک می کند. شیک پروتئین متشکل از نصف موز، یک پیمانه پودر پروتئین، شیر بادام  و شاهدانه یک منبع عالی پروتئین برای ریکاوری است. پیشنهاد دوم ما پروتئین وی است، پروتئینی که  در شیر وجود دارد و شامل آمینو اسید لوسین که بطور ویژه به عضله سازی کمک می کند.  برای نتیجه بهتر توصیه می کنیم آن را با عناصر غنی شده با آنتی اکسیدان مانند توت و  یا سبزیجات با برگ تیره مخلوط کنید. آنتی اکسیدان ها، خنثی کننده رادیکال های آزاد در بدن هستند.  رادیکال های آزاد  در اثر تمرینات سخت تولید و باعث آسیب به سلول های بدن می شوند.

۳- ریکلس کردن عضلات با ماساژ

احتمالا" شما ماساژور ندارید تا در چنین شرایطی بدنتان را ماساژ دهد و خیلی سریع ریکاوری شوید. اما به جای ماساژور یک روش ساده ای هم هست که می توانید روزانه به مدت ۱۰ دقیقه بدنتان را ماساژ  دهید. در این روش از یک غلتک اسفنجی یا لاستیکی استفاده می شود. این روش را می توانید هم قبل از تمرین و هم بعد از تمرین به کار بگیرید. اگر  قبل از تمرینات از غلتک پلاستیکی استفاده کنید موجب بازدهی حرکتی بیشتر در طی تمرینات و همچنین آسیب کمتر به مفاصل را به دنبال خواهد داشت. بعد از تمرین هم می تواند به خوبی عضلات را ریکس کند.

5 روش برای ریکاوری بدن بعد از ورزش۴- حمام یخ

بازیکنان NBA مثل کوب برانت  بطور منظم به برای سرحال نگه داشتن عضلات پا از حمام یخ استفاده می کنند. حمام یخ دردهای عضلانی را کاهش می دهد. اما شاید حتی از فکر کردن به آن بدنتان بلرزد! نگران نباشید، در مدت زمان کوتاهی به استفاده از آن عادت خواهید کرد. چگونه؟ زمانی که استفاده از آن را تجربه کنید و احساس کنید چطور عضلات بدن سرحال و شاداب شد ه اند به آن عادت خواهید کرد! فقط یک وان، دو کیف یخ و شجاعت کافی برای قرار دادن بدن در یخ،همه وسایلی است که شما نیاز خواهید داشت.

۵- خواب

آخرین تکه پازل ریکاوری بدن خواب است. بدن شما در مدت خواب به بازسازی ادامه می دهد و در نقطه مقابل آن، کمبود خواب می تواند مانع رشد عضلات شود، پس سعی کنید شب ها زودتر به رختخواب بروید. مؤسسه بین المللی خواب پیشنهاد می کند، ۷ تا ۹ ساعت در خواب شبانه داشته باشید. برای داشتن خواب شبانه خوب  از  یک مکان خواب مشخص استفاده کنید و هر روز زمان بیداری مشخصی داشته باشید.

آیا شما بعد از فعالیت بدنی دردهای عضلانی را تجربه کرده اید؟ آیا بطور جدی برنامه ریکاوری را انجام می دهید؟ تا کنون هیچ یک از این پیشنهادات را انجام دادید؟آیا نتیجه خوبی را تجربه کردید؟ اطلاعات و پیشنهادات خودتان را با برای ما بنوسید تا ما نیز از روش های ریکاوری شما مطلع شویم.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری ایسنا: سردبیر برنامه رادیویی «روزهای دوست‌داشتنی» می‌گوید: شاید تفاوت رادیو با بقیه رسانه‌ها این باشد که رادیو صداقت دارد. مهمان‌های ما در برنامه حرف‌هایی می‌زنند که شاید هیچ جای دیگر نشنوید.

مرسده بابایی‌ - تهیه‌کننده برنامه رادیویی «روزهای دوست‌داشتنی» درباره‌ی این برنامه گفت: شبکه جوان تصمیم گرفته بود تغییر کنداکتور جدی داشته باشد. من هم حدود یک سال پیش طرح این برنامه را که مدت‌ها پیش در ذهن داشتم‌، به شبکه ارائه دادم. این طرح با تغییراتی که به افزایش کیفیت برنامه کمک کرد، تصویب شد.

او ادامه داد: ایده من این بود که برنامه‌ای متفاوت با مشارکت جدی‌تر مخاطبان داشته باشیم. قرار شد یک مجری ثابت با یک یا چند مهمان از چهره‌های مختلف داشته باشیم. علاوه بر این تعدادی از مخاطبان را که در سایت ما ثبت‌نام کرده بودند، برای حضور در استودیو دعوت کردیم. اجرای زنده موسیقی هم بخش دیگری از برنامه ما بود.

بابایی همچنین گفت: شش ماه با اجرای فرزاد حسنی پیش رفتیم. اتفاق متفاوت این بود که ما به بیوگرافی چهره‌ها کاری نداشتیم و چهره دیگری از آنها می‌دیدیم. موضوعی را مثلا از موضوع‌های اخلاقی و اجتماعی مانند پشیمانی‌، گناه‌، دروغ گفتن و... انتخاب می‌کردیم و افراد و چهره‌های حاضر در استودیو تجربه‌های شخصی‌شان را درباره آن موضوع می‌گفتند.

چون این برنامه عصر جمعه پخش می‌شود، تلاش ما این بوده که علاوه بر اینکه فضای شاد روز جمعه‌ای را حفظ کنیم، بدون اینکه مستقیم به مخاطب بگوییم چه چیز خوب و چه چیز بد است‌، برنامه را به سمتی ببریم که خود مهمان‌ها به این نتیجه برسند که در جایی نباید دروغ می‌گفتند. این برنامه به صورت دایره‌ای است که همه با هم در یک سطح صحبت می‌کنند.

او گفت: قبل از عید فیلم و سریال برای آقای حسنی پیش آمد و متأسفانه نشد با ما همکاری کنند. زمان ضبط برنامه ما بسیار طولانی است. برنامه یک و نیم ساعته است‌، اما ما سه - چهار ساعت زمان برای ضبط صرف می‌کنیم. چون افرادی که به برنامه می‌آیند، تجربه پشت میکروفن بودن ندارند و باید توجیه شوند. در آغاز ضبط هم احساس راحتی نمی‌کنند. به همین دلیل سه - چهار ساعت ضبط می‌کنیم تا یک و نیم ساعت برنامه آماده شود.

بابایی سپس گفت: مخاطب رادیو جوان فوق العاده باهوش است و انتظارش از رادیو بالاست. شما نمی‌توانید یک فرم و مدل را تکرار کنید. زود به زود کنداکتور برنامه تغییر می‌کند، چون مخاطب این را می‌طلبد. مخاطب رادیو جوان کم‌سن، پویا و به‌روز است و همین کارِ عوامل را سخت‌تر می‌کند.

او گفت: هر برنامه‌ای که ما شروع کردیم، برای خودمان تجربه جدیدی بود. سعی کردیم فرم جدیدی را امتحان کنیم. خودمان را مجبور کردیم هم‌پای فرم و مخاطب پیش برویم و خودمان را بالا بکشیم. هر برنامه برای من تجربه جدیدی بود.

سردبیر «روزهای دوست‌داشتنی» درباره همکاری لاله صبوری به عنوان مجری با این برنامه، گفت: خانم صبوری در قسمت اول برنامه یک بار مهمان ما بودند. من می‌دانستم که ایشان مطالعات روانشناسی دارند و ادبیات را خوب می‌شناسند.

 از نزدیک هم که دیدمشان متوجه تسلط خوبشان شدم ایشان هم از برنامه خوششان آمد. این موضوع در ذهن من ماند. بعد که آقای حسنی از برنامه ما رفتند،‌ با خانم صبوری صحبت کردیم. ایشان هم استقبال کردند. همکاری با ایشان تجربه خوبی است و من خیلی چیزها از ایشان یاد گرفته‌ام.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرآنلاین: بازیگر با سابقه سینمای ایران با اشاره به اینکه «کانی‌مانگا» ساخته سیف‌الله داد از فیلم‌های ماندگار سینمای اکشن ایران است، یادآور شد از همکاری با داد نکات بسیاری آموخته است.

فرامرز قریبیان دوشنبه شب در نخستین شب نمایش فیلم‌های دفاع مقدس سینمای ایران که به مناسبت هفته دفاع مقدس درمرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: «فیلم «کانی‌مانگا» نسبت به سایر فیلم‌های سینمای اکشن با وسواس بسیار زیاد و نگاه خوب مرحوم سیف‌الله داد و جلوه‌های ویژه حرفه‌ای ساخته شد و به همین دلیل از جمله فیلم‌های ماندگار سینمای اکشن است. در آن سال‌ها از فیلم‌های اکشن و استقبال زیادی می‌شد و معمولا از من یا جمشید هاشم‌پور برای ایفای نقش‌ها در فیلم دعوت به عمل می‌آمد.»

او افزود: «فیلم «کانی‌مانگا» نسبت به فیلم‌های این سبکی خیلی بهتر ساخته شد، چرا که وسواس و دقت در کار به ویژه در بخش جلوه‌های ویژه بسیار زیاد بود.»

قریبیان با یادآوری شخصیت آرام و متین زنده یاد سیف‌الله داد، تصریح کرد: «به یاد دارم که فیلمنامه اصلی فیلم را آقای داد بازنویسی کرد. من هر دو نسخه فیلمنامه را خوانده بودم و از جزییات و تغییرات ایشان بسیار نکته‌ها و چیزها یاد گرفتم.»

این بازیگر سینمای ایران که در سال ساخت فیلم «کانی‌مانگا» در «ترن» نیز ایفای نقش کرده و برای بازی در این فیلم جایزه بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر گرفت، درباره تجربه بازی در این دو فیلم گفت: «هماهنگی به طور کلی در سینما بسیار مهم است، اما هماهنگی بین کارگردان و تهیه‌کننده از همه مهم‌تر است. اتفاقی که در «کانی‌مانگا» به خوبی افتاد هماهنگی بین کارگردان و تهیه‌کننده بود که در نهایت منجر به اجرای خواسته‌های سیف‌الله داد شد و صحنه‌های هلی کوپتر به تنهایی دو ماه فیلمبرداری شد و که از این جهت صحنه‌ها بسیار خوب از آب درآمد.»

او ادامه داد: «اما در فیلم «ترن» که شروع بسیار زیبایی دارد و بسیار به آن علاقه دارم، صحنه‌های انفجار به دلیل ناهماهنگی تهیه‌کننده فیلم با کارگردانش زنده یاد امیر قویدل غیرحرفه‌ای بود که در نهایت به زیان فیلم شد.»

قریبیان همچنین نظرش را درباره ایرج ناظریان دوبلوری که به جای او در کانی مانگاه صحبت می‌کند، گفت: «صدای مرحوم ناظریان برای ایفای نقش مناسب‌تر از هر کسی بود. البته مثل همه سینما دوستان معتقدم که صدای سرصحنه بهترین شکل صدا است. به یاد دارم که در فیلم «یاغی» من از پیشنهاد حرف زدن به جای نقش خودم استقبال کردم و بسیار خرسند شدم از اینکه در کنار منوچهر اسماعیلی از سلاطین دوبله ایران نشستم.»

او همچنین در پایان درباره موفقیت فیلم «کانی‌مانگا» در جذب مخاطب نیز گفت: «این فیلم داستانی جاسوسی و ساختار معمایی داشت. در کنار این ساختار صحنه‌های اکشن نیز به موفقیت کار کمک کرد و فکر می‌کنم همه اینها با هم منجر به اشتیاق و هیجان مردم برای تماشای این فیلم شد.»

هفته فیلم دفاع مقدس به مناسبت آغاز این هفته از 31 شهریورماه تا 6 مهرماه به همت باشگاه هواداران برج میلاد تهران برپاست.

«دوئل» به کارگردانی احمدرضا درویش سه‌شنبه اول مهرماه ساعت 18 با حضور پژمان بازغی به نمایش درمی‌آید.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری فارس: دور اول از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با انجام هشت دیدار مختلف از گروه‌های اول تا چهارم از ساعت 23:15 شب گذشته در نقاط مختلف قاره سبز پیگیری شد.

نگاهی به دیدارهای انجام شده می‌اندازیم:

گروه اول:

یوونتوس 2  مالمو 0

در این دیدار تیم فوتبال یوونتوس قهرمان سری آ به سرمربی‌گری ماسیمیلیانو آلگری در ورزشگاه خانگی خود میزبان مالمو سوئد بود که این مسابقه با نتیجه 2 بر صفر به سود بانوی پیر خاتمه یافت.

در این دیدار کارلوس ته‌وز در دقیقه 59 قفل دروازه مالمو را گشود و نتیجه را یک بر صفر کرد و در ادامه همین بازیکن آرژانتینی در دقیقه 90 اختلاف را دو برابر کرد.

المپیاکوس 3  اتلتیکو مادرید 2

المپیاکوس قهرمان یونان نیز در ورزشگاه خانگی‌اش پذیرای اتلتیکو مادرید قهرمان فصل گذشته اسپانیا و نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بود. این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به سود المپیاکوس به پایان رسید.

در این مسابقه ماسواکو در دقیقه 13، آفلای 31 و میتروغلو 73 برای المپیاکوس گلزنی کردند و مانژوکیچ در دقیقه 38 و گریزمان 86 برای اتلتیکو مادرید گلزنی کردند.

گروه دوم

لیورپول 2   لودوگورتس 1

شاگردان براندن راجرز در ورزشگاه آنفیلد میزبان لودوگورتس بلغارستان بودند. این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود شاگردان راجرز خاتمه یافت.

در این دیدار بالوتلی در دقیقه 82 موفق شد برای قرمزهای آنفیلد گلزنی کند. اما دنی آبالو در دقیقه 90 نتیجه را مساوی کرد اما باز هم این پایان کار نبود و استیون جرارد کاپیتان لیورپول در دقیقه 3+90 از روی نقطه پنالتی گل پیروزی بخش تیمش را وارد دروازه لودوگورتس کرد.

رئال مادرید 5   بازل 1

مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در نخستین دیدار خود، در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بازل سوئیس بود. این دیدار با نتیجه 5 بر یک به سود قوهای سپید مادرید به پایان رسید.

سوشی در دقیقه 14 (گل به خودی)، گرت بیل در دقیقه 30، رونالدو 31، رودریگز 37 و بنزما 75 برای رئال گلزنی کردند و گونزالس در دقیقه 38 برای بازل گلزنی کرد.

گروه سوم:

موناکو 1  بایرلورکوزن 0

در این گروه تیم فوتبال موناکو در ورزشگاه خانگی خود لویی دوم پذیرای بایر لورکوزن آلمان بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود موناکو خاتمه یافت.

در این مسابقه موتینیو در دقیقه 61 برای موناکو گل زد.

بنفیکا 0   زنیت 2

بنفیکا پرتغال نیز در دیگر دیدار این گروه میزبان زنیت سن‌پترزبورگ روسیه بود. این مسابقه با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم روسیه‌ای به پایان رسید.

در این مسابقه ابتدا هالک در دقیقه 5 زنیت را یک بر صفر پیش انداخت، در ادامه آرتور مورائس از بنفیکا در دقیقه 18 با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد تا کار میزبان بسیار سخت شود و همین موضوع موجب شد تا زنیت در دقیقه 22 توسط ویتسل گلزنی کرده و نتیجچه را 2 بر صفر کند.

گروه چهارم:

گالاتاسرای 1  اندرلشت 1

در این گروه تیم فوتبال گالاتاسرای ترکیه در استانبول پذیرای اندرلشت که این مسابقه با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در این دیدار پرائت در دقیقه 52 برای اندرلشت گلزنی کرد. اما ایلماز در دقیقه 90 بازی را به تساوی کشاند.

بورسیا دورتموند 2   آرسنال 0

در حساس‌ترین دیدار شب اول از دور نخست لیگ قهرمانان اروپا تیم فوتبال بورسیا دورتموند در ورزشگاه خانگی خود سیگنال ایدونا پارک میزبان توپچی‌های لندن بود که این دیدار در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود شاگردان یورگن کلاپ به پایان رسید.

در این مسابقه ایموبیله در دقیقه 45 و اوبامیانگ 48 برای ژرمن‌ها گلزنی کردند.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری مهر: بعد از برکناری علی دایی و علیرضا رحیمی، سرمربی و مدیرعامل پیشین پرسپولیس این فرصت به وجود آمد تا به صورت کامل و جامع، این اتفاق و دلایل آن بررسی شود. علیرضا رحیمی با حضور در برنامه نود و حمیدرضا سیاسی رئیس هیات مدیره پرسپولیس به صورت تلفنی این اتفاقات را که حاوی نکات ریز و درشت فراوانی بود، بررسی کردند. بخش مهمی از مناظره رحیمی و سیاسی در زیر می‌آید:

سیاسی ابتدا با رد نقش دخالت وزارت ورزش در تصمیمات گفت: در تصمیمات هیات مدیره، وزارت ورزش هرگز هیچ نقشی نداشت و دستوری به ما نرسید. حالا اگر وزیر با آقای رحیمی جلسه خصوصی داشتند من اطلاع ندارم. در جلسات هیات مدیره ما هیچ وقت در مورد برکناری دایی بحثی مطرح نشده است. در خصوص علی دایی به جز نتایج ضعیفی که کسب شده بود هیچ موضوع دیگری در میان نبود. الان هم با دایی هیچ وقت مشکلی ندارم و از ابتدا هم هیچ مشکلی نداشتیم.

در این هنگام رحیمی، گفت: مگر شما در آن جلسه که من و شما و آقای دایی بودیم، به دایی نگفتید که تیم را برای قهرمانی در آسیا ببندد اما زمانی که خواستیم بازیکن کاستاریکایی را بیاوریم شما گفتید پول نداریم؟در مورد خلعتبری من پیشنهادم را دادم اما شما قبول نکردید.

سیاسی پاسخ داد: اومانیا را آقای رحیمی به دفتر من آمد و مطرح کرد. من هم گفتم که باید بروم نظر دیگران را بگیرم. ما یک بودجه ای داشتیم که سقفش مشخص بود. به آقای رحیمی می گویم که این همراه ترین هیات مدیره با مدیرعامل بوده است.

در ادامه، سیاسی خطاب به عادل فردوسی پور گفت: این هیات مدیره، همراه ترین هیات مدیره با مدیرعامل بوده است. ما هیچ مشکلی با مدیرعامل نداشتیم. تنها مشکل ما روی نحوه هزینه کردن ایشان بود. تمام مصوباتی که به هیات مدیره می‌آمد، مصوب و ابلاغ می‌شد.

سیاسی ادامه داد: جناب رحیمی خوب می‌داند. درباره اومانیا وظیفه داشتم این مطلب را به سایر اعضای هیات مدیره اعلام کنم. من قول داده بودم که اگر اسپانسر برای پرداخت تعهدات خود دیر عمل کرد، خودم وارد عمل شوم. سئوال من این بود که می‌توانستیم درباره مسائل مالی جوری مدیریت کنیم که رحیمی سختی نبیند. رحیمی به من گفته بود اگر چک اسپانسر نقد نشود، به مشکل می‌خوریم که من هم گفتم صد درصد به مشکل خواهیم خورد!

رئیس هیات مدیره پرسپولیس افزود: درباره جذب بازیکن، هیات مدیره هیچ دخالتی نداشت. من شخصا هیچ دخالتی نداشتم چون اصلا تخصصی در این زمینه ندارم. از روز اول هم که آمدیم، روی ماندن دایی اتفاق نظر وجود داشت.

سیاسی در پاسخ به این سئوال که از چه زمانی به این نتیجه رسیدید که دایی سرمربی نباشد، گفت: از هفته سوم و چهارم یا چهارم  پنجم بود که یک مقدار نتایج ضعیف داشت شکل می‌گرفت. من با خود رحیمی صحبت کردم. رحیمی هم گفت خودم می‌بینم و مشکلات را ترمیم می‌کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که "آیا شما فوتبالی هستید"؟ تصریح کرد: من عاشق فوتبالم. ولی آن زمان که سن فوتبال بودیم، جنگ شد و ما آن میدان را به این میدان ترجیح دادیم! ولی در هیات مدیره افراد فوتبالی مثل زادمهر و استیلی را داشتیم.

در این موقع، فردوسی پور خطاب به سیاسی گفت اختلاف استیلی و زادمهر با علی دایی بر هیچکس پوشیده نیست و آنها نمی‌توانستند گزینه‌های خوبی برای تصمیم گیری در هیات مدیره باشند. سیاسی در اینباره گفت: این یک مسئله حرفه‌ای است. در این مدت که در پرسپولیس بودم واقعا متوجه رابطه بد آنها نشدم. در این هیات مدیره از همه جور طیفی، آدم هست. خود رحیمی هم می‌داند که در تمام نقاط با وی همراه بودیم.

رئیس هیات مدیره پرسپولیس یادآور شد: من رحیمی را خوب شناخته‌ام. او به خاطر حساسیت‌های کاری یک مقدار از کوره در می‌رود. شاید او به اشتباهش پی ببرد. من یک سئوال حرفه‌ای دارم. بعضی چیزها را می‌شود داخل هیات مدیره حل کرد ولی خدا شاهد است که ما مشکل خاصی نداشتیم. ما همیشه همدل بودیم و این همدلی به رحیمی هم منتقل شده است. اینکه ما با رحیمی در تقابل بودیم، صحت ندارد.

از اینجا بود که مناظره رحیمی و سیاسی به شکل خاص و عجیبی دنبال شد. در بیشتر موارد رحیمی سئوال می‌کرد و سیاسی پاسخگو بود.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس ابتدا گفت: هزینه‌های باشگاه با دو امضا انجام می‌شود. یکی امضای من و دیگری امضای شما. ولی در چند مورد شما می‌خواستید امضایتان را انجام ندهید.

سیاسی گفت: پس قبول دارید هر چکی که صادر کردید، بنده امضا کرده‌ام؟

رحیمی: هر موقع که شما مسافرت بودید، آقای خواجه وند امضا می‌کردند. جان بچه‌ات قسم؛ مگر قرار نشد وقتی خادم در مسافرت است هیچ حرکتی نکنیم تا وی از سفر برگردد؟ پس شما جلسه را با دستور چه کسی برگزار کردید؟ مگر شما روز شنبه زنگ نزدی که نجات پرسپولیس در گرو برکناری دایی است؟

سیاسی: پس قبول دارید من با علی دایی خصومت ندارم؟ این هیات مدیره از چند نفر تشکیل شده است. من یک عضو از هیات مدیره هستم. وظیفه من این است که جلسه را اداره کنم و اگر اسپانسر پولی نداد، من به تعهدات عمل کنم. وقتی همه اعضا تماس می‌گیرند که باید جلسه اضطراری تشکیل شود، من باید چه کار کنم؟

فردوسی پور: یعنی از طرف وزارت ورزش فشاری برای تغییر دایی نبود؟

سیاسی: خدا شاهد است وزارت ورزش اطلاعی از تصمیم ما نداشت.

رحیمی: اصلا قبول ندارم. خودشان به من گفتند. شنبه زنگ می‌زنند (سیاسی) که کاری به دیگر اعضای هیات مدیره نداریم. آقایان دیگر مثل کاظم پور را ولشان کنید. سیاسی گفت من و شما و علی دایی می‌خواهیم تیم را نجات بدهیم و نجات تیم در گرو رفتن دایی است.

سیاسی: من از طرف خودم و از نظر مالی عرض کردم. هیات مدیره به این نتیجه رسیده بود که وقت تغییر فرا رسیده است. شرایط تیم و بازی‌های پیش رو، می‌تواند فرصت خوبی به سرمربی جدید باشد تا خودش را پیدا کند. نتایج ضعیف تیم، هواداران را مایوس کرده بود. برای همین تصمیم به برگزاری جلسه و قطع همکاری با دایی گرفتیم.

فردوسی پور: آقای سیاسی، جلسه شما با علی دایی در هیات مدیره چه زمانی بود؟ چرا همان موقع که دایی خودش اعلام آمادگی کرد او را بر نداشتید؟

سیاسی: حدود 25 روز پیش بود. ما باید آن موقع به دایی فرصت می‌دادیم. نباید با سومین بازی، سرمربی برکنار می‌شد. باید حداقل هفت، هشت هفته به دایی فرصت می‌دادیم.

فردوسی پور: با حمید درخشان چه زمانی مذاکره کردید؟

سیاسی: سه شنبه حدود ساعت 9 شب بود.

رحیمی: آقای سیاسی با محمد مایلی کهن چه زمانی صحبت کردید؟

سیاسی: روز سه شنبه یا دوشنبه ظهر بود.

رحیمی: خب نظرتان را درباره سرمربیگری مایلی کهن که در جلسه ای با حضور من و خواجه وند بود، را بگویید.

سیاسی: من اصلا نظری برای مربیگری مایلی کهن نداشتم. من با مایلی کهن به عنوان کارشناس فنی صحبت کردم و مشاوره گرفتم. من مایلی کهن را قبول دارم. مذاکره‌ای با مایلی کهن برای سرمربی شدن او انجام نشد.

فردوسی پور: آقای رحیمی، آقای سیاسی چه صحبتی درباره مایلی کهن کردند؟

رحیمی: سیاسی به ما گفت که مایلی کهن مربی اخلاق مدار نیست و بین او و درخشان، درخشان را انتخاب می‌کنم. خواجه وند هم در جلسه بود و شاهد است. سیاسی وقتی با مایلی کهن مذاکره کرد که من مدیرعامل بودم.

سیاسی: من با مایلی کهن راجع به روند تیم و شرایط پرسپولیس صحبت کردم. راجع به مربیگری با مایلی کهن حرف نزدم.

رحیمی: چطور از تیمی که علی دایی سرمربی آن است، با مایلی کهن مشورت می‌کنید؟

سیاسی: این چه حرفی است که شما می‌زنی؟ مایلی کهن از بزرگان فوتبال و ورزش ماست... در جلسه هیات مدیره در روز سه شنبه، درخشان تنها گزینه ما بود که مطرح شد و من سه شنبه شب با او صحبت کردم.

رحیمی: من یک سئوال دارم. آقای سیاسی، مدیرعاملی که پنج ماه است دارد کار می‌کند، چرا قرارداد ندارد و به من حقوق نمی‌دادید؟ اجازه بدهید صحبت را باز نکنم. من چرا قرارداد نداشتم؟

سیاسی: شما درخواست حقوق می‌کردی.

رحیمی: چرا قرارداد نبستید؟ چون با من شرط داشتید!

سیاسی: شما درخواست قرارداد کردی که من حقوق شما را بدهم؟ در ضمن بنده بساز و بفروش نیستم. لطفا اخلاق را رعایت کنید.

رحیمی: آقای فردوسی پور شما سئوال کنید که چرا یک میلیارد تومان پول را به من دادند و در گاوصندوق باشگاه گذاشتند؟ بگذارید بحث را باز نکنم. من نگذاشتم دایی را برکنار کنند و سر حرفم هم ایستادم.

سیاسی: شما یک میلیارد پول می‌خواستید که من تامین کردم. در واقع باشگاه این پول را احتیاج داشت.

رحیمی: ایشان زنگ زد که یک میلیاد به شما می‌دهیم و به هر شکلی که خواستی هزینه کن. در حالی که باشگاه حساب دارد و باید پول را به حساب می‌ریختند. آنها هر دام و توطئه‌ای برای برداشتن من و دایی پیاده کردند. من که می گویم دایی باید باشد. اینها مسائل شخصی را مطرح می‌کنند که من جلوی آنها ایستادم. گودرزی با من دو مشکل دارد. یکی اینکه می‌گفت دایی باید برکنار شود. دیگری اینکه من از آقای روحانی رئیس جمهور کمک خواستم.

فردوسی پور: آیا کمک از رئیس جمهور در شان باشگاه پرسپولیس است؟

رحیمی: من دلیل دارم. حتی اگر سه قوه هم دست به دست هم بدهند، مشکل پرسپولیس حل نمی‌شود. من کارمند وزارت ورزش هستم. وقتی یک باشگاه 15 پرونده در فیفا دارد، 30، 40 میلیارد بدهی به دارایی دارد، چهار اسپانسر دارد و مجموع بدهی‌هایش 120 میلیارد تومان است نیاز است که سه قوه به آن کمک کنند. وقتی وزارت ورزش به من هزار تومان هم نمی‌دهد، چطور باید مشکلات را حل کرد. ما که شاکی نیستیم.

فردوسی پور: آقای رحیمی، این درست است که شما روی رفاقت با گرشاسبی (یکی از مدیران وزارت ورزش) مدیرعامل پرسپولیس شدید؟

رحیمی: خودم هم نمی‌دانم چه کسی مرا انتخاب کرده است! این را باید از خود سیاسی بپرسید.

سیاسی: رحیمی در کنار چند گزینه دیگر به هیات مدیره پیشنهاد شد که از همه مناسبتر بود. اینکه رحیمی از جایی تزریق و تحمیل شود، ابدا اینطور نبود. جناب وزیر در مقام رئیس مجمع می‌توانست تصمیم بگیرد ولی وزیر با دایی اصلا زاویه نداشت.

فردوسی پور: آقای رحیمی گفت با توجه به دعوای دایی و پروین که در وزارت ورزش برگزار شد، وزیر آنرا به دل گرفته است.

سیاسی: وزارت اگر با دایی مشکل داشت، می‌توانست ترتیبی بدهد که اصلا رحیمی مدیرعامل نشود. استقلال رای در هیات مدیره واقعیت است. رحیمی و تمام اعضا در بدو ورود با توجه به نایب قهرمانی پرسپولیس متفق القول بودند که دایی باید سرمربی باشد. دایی باید با توجه به نتایج فصل قبل سرمربی می ماند و حالا هم با توجه به نتایج فعلی، لزوم تغییر احساس می‌شد. در ضمن نمی‌دانم رحیمی چرا مرا بساز و بفروش تلقی کرده. من در شرکت ساختمانی کار می‌کنم. ما کارهای عمرانی مثل راهسازی، تونل سازی، ساختمان اداری، ورزشگاه و ... می‌سازیم و بساز و بفروش نیستیم.

رحیمی: من یک سئوال دارم. روز چهارشنبه من از شما خواهش نکردم که به دایی زنگ بزنید که بیاید باشگاه. شاید دایی خودش استعفا می‌داد.

سیاسی: شما یک نکته را فراموش کردید. ما ساعت 8 و 30 صبح چهارشنبه همدیگر را در باشگاه دیدیم.

رحیمی: من ساعت 10 بود که به باشگاه آمدم.

سیاسی: اشتباه می‌کنید. ساعت هشت و نیم به باشگاه آمدی و بعد گفتید که به امامزاده صالح می‌روم.

رحیمی: بحث من فقط بحث دایی نیست. نباید با یک مربی اینطور برخورد می‌شد.

سیاسی: ما ناشایست برخورد نکردیم. شرایط طوری پیش رفت که در شان دایی با وی برخورد نشد!
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا سیاسی در خصوص اظهارات علیرضا رحیمی مبنی بر اینکه وزیر ورزش باعث برکناری علی دایی شده است، گفت: در تصمیم هیئت مدیره مبنی بر برکناری علی دایی وزارتخانه و وزیر ورزش هیچ نقشی نداشتند و دستوری به ما نرسیده بود. اگر آقای وزیر مسئله‌ای را به طور خصوصی به آقای رحیمی گفته‌اند من از آن اطلاعی ندارم.

وی افزود: هیچ وقت فشاری روی هیئت مدیره نبوده که دایی را برکنار کنیم و در جلسات‌مان نیز صحبتی در این خصوص نداشتیم. برکناری دایی به جز نتایج ضعیف هیچ دلیل دیگری نداشت.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره این‌که در خرید بازیکنان همکاری با مدیرعامل پیشین نداشته است، گفت: در انتخاب بازیکن و مذاکره با بازیکنان هیچ وقت نظری نداده‌ام و مشکلی هم با رحیمی نداشتم. آقای رحیمی در بیشتر کارهای نشان داده که موفق است و در مذاکره با بازیکنان نیز اختیار تام داشتند.

سیاسی درباره این‌که رحیمی اعلام کرده در جذب اومانیا کمکی به او نشده و برخلاف صحبت‌ها عمل شده است، عنوان کرد: درباره اومانیا بنده وظیفه داشتم مسائل را به هیئت مدیره انتقال دهم و آن‌ها را متقاعد کنم. بودجه ما برای جذب بازیکن مشخص بود و مشکلی هم برای جذب اومانیا نداشتیم.

وی یادآور شد: باید بگویم این هیئت مدیره همراه‌ترین هیئت مدیره بوده است. تنها مشکل ما با آقای رحیمی نحوه هزینه کردن او بود و نمی‌توانستیم این موضوع را تحمل کنیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تأکید کرد که اعضای هیئت مدیره این باشگاه از روز اول روی ماندن دایی اتفاق نظر داشته‌اند و افزود: نتایج ضعیفی که از هفته چهارم و پنجم شکل گرفت باعث شد که با به فکر تغییر و تحولات باشیم.

سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبالی است یا نه، گفت: من عاشق فوتبال بودم و هستم اما زمانی که می‌توانستم فوتبال بازی کنم متاسفانه زمان جنگ تحمیلی بود و ترجیح دادم در آن زمان در میدان جنگ حضور داشته باشم.

وی همچنین درباره فوتبالی نبودن اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در هیئت مدیره ما آقای زادمهر و استیلی فوتبالی بودند. با اینکه گفته می‌شد این دو با دایی مشکلاتی دارند اما آنها مشکلات‌شان را در تصمیم‌گیری دخیل نمی‌کنند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس همچنین درباره رحیمی و رفتار او گفت: آقای رحیمی مدیر بسیار قابلی است اما به خاطر حساسیت‌های کاری‌اش زود از کوره در می‌رود. ما می‌توانستیم مشکلات را در کنار یکدیگر حل کنیم و همیشه هم با آقای رحیمی همراه بودیم.

سیاسی در واکنش به این موضوع که به تنهایی باعث برکناری دایی شده است و دیگر اعضای هیئت مدیره نقشی نداشتند، عنوان کرد: بنده یک رای در هیئت مدیره دارم و تنها تنظیم کننده جلسات هستم. به این دلیل هم در هیئت مدیره حضور پیدا کردم تا اگر احیاناً روی اسپانسر به مشکل خورد و چک‌هایش پاس نشد بتوانم به تیم کمک کنم.

وی با بیان اینکه دیگر وقت تغییر کادرفنی فرارسیده بود و با توجه به بازی‌های پیش رو سرمربی جدید می‌تواند شرایط بهتری را در تیم رقم بزند، درباره مذاکره‌اش با درخشان و مایلی‌کهن نیز گفت: ساعت 9 شب سه‌شنبه با آقای درخشان مذاکره کردم تا نظرش را برای حضور در پرسپولیس جویا شوم. با آقای مایلی‌کهن نیز مذاکره‌ای برای مربیگری نداشتم بلکه فقط به عنوان یک کارشناس فنی با او صحبت کردم. ایرادی ندارد که با این مربی بزرگ صحبت کنم و از او مشورت بگیرم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به صحبت‌های رحیمی مبنی بر اینکه وی پیشنهاد پرداخت یک میلیارد پول به مدیرعامل پیشین باشگاه داده بود، اظهار داشت: باشگاه به پول نیاز داشت و می‌خواستم این یک میلیارد را به آقای رحیمی بدهم تا هرکجایی که احساس نیاز کرد برای باشگاه خرج کند.

سیاسی بار دیگر تاکید کرد که وزارت خانه نقشی در برکناری علی دایی نداشته و یادآور شد: به این دلیل که دایی توانسته بود تیم را نایب قهرمان کند نظرمان این بود به کارش ادامه دهد اما بعد از ادامه پیدا کردن کار نتایج مطلوب نبود و تصمیم به برکناری او گرفتیم.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
خبرگزاری تسنیم: علیرضا رحیمی که میهمان ویژه برنامه نود دوشنبه شب بود ابتدا ضمن عذرخواهی از بساز و بفروش ها بابت مصاحبه‌هایی که انجام داده بود، اظهار داشت: از آن دسته از آدم‌ها نیستم که بعد از رفتن مشکلات را اعلام کنم و مشکلات را در طول فصل گفته‌ام و به گونه‌ای مشکلات اعلام شد تا هواداران و علی دایی متوجه نشوند که نگرانی به وجود بیاید.

وی با اشاره به ابتدای فصل و تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس افزود: ما باید بیشتر بازیکنان‌مان را حفظ می‌کردیم و این در حالی بود که به این بازیکنان 14 میلیارد بدهکار بودیم و قبل از تسویه نمی‌توانستیم با آنها تمدید کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از این 14 میلیارد بدهی دوران محمد رویانیان بوده و ارتباطی هم به بدهی 120 میلیاردی باشگاه پرسپولیس ندارد، خاطرنشان کرد: بیشتر بازیکنان قراردادشان به پایان رسیده بود یا متمم‌هایی در قراردادها وجود داشت که می‌توانستند بروند. برای نگه داشتن آنها باید 14 میلیارد بدهی را پرداخت می‌کردیم و از طرف دیگر برای قرارداد بستن نیز نیاز به 6 میلیارد داشتیم که در مجموع 20 میلیارد نیاز داشتیم. از این مبلغ یک میلیارد به سیدجلال حسینی و مهرداد پولادی دادیم تا بهانه‌ای برای تمدید قرارداد نداشته باشند اما بعد از پرداخت این پول دیگر سیدجلال را ندیدیم. البته باید این پول پرداخت می‌شد و می‌دانستیم اگر پول حسینی پرداخت نشود په اتفاقاتی رخ خواهد داد.

رحیمی درباره برکناری علی دایی نیز گفت: 2 هفته بعد از ابلاغ حکم مدیرعاملی بنده مخالفت‌ها شروع شد و از من خواستند دایی برود. در حالی که تیم را با کمک علی دایی بستیم و شاید اگر او نبود بسیاری از بازیکنان نمی‌ماندند.

وی ادامه داد: حرف من این است که آقای گودرزی چرا از من انتظار داشت کارهایی فراتر از ابلاغیه‌ام انجام دهم؟ باید در ابلاغیه من شرح وظایفم اعلام می‌شد و نمی‌توانستم فراتر از ابلاغیه کاری انجام دهم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه می‌خواهد حرفی را برای اولین بار عنوان کند، یادآور شد: آقای گودرزی از ابتدا حرفش این بود که علی دایی برود و این را ابتدای کار به من گفت اما حالا تعجب می‌کنم که چگونه آقای خادم گفته وزیر از برکناری دایی ناراحت شده است. آقای گودرزی 10 روز بعد از ابلاغ حکم بنده می‌خواست دایی را بردارم.

رحیمی افزود: آوردن و برداشتن مربی راه و روش دارد و برداشتن دایی درست نبود. من مخالف عزل دایی بودم و برداشتن او درست نبود. او در یکی از جلسات هیئت مدیره حاضر شد و اعلام کرد اگر نخواهند می‌رود و نمی‌دانم این چه نوع برخوردی بود که با دایی شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه پیش از سفر امیررضا خادم به ازبکستان جلسه‌ای سه نفره با حضور سیاسی برگزار شده است، گفت: آقای خادم اعلام کردند که چک اسپانسر پاس نشده و در حالی که قول داده بودیم قبل از بازی با تراکتورسازی به بازیکنان پول می‌دهیم اما به دلیل مشکلات این اتفاقات رخ نداد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از بازی با تراکتورسازی نیز آقای سیاسی با بنده صحبت کرد و گفت تا بازگشت آقای خادم هیچ کاری انجام ندهیم. سیاسی اعلام کرد با بنده و دایی تیم را با قدرت جلو می‌بریم اما به یک باره تصمیم دیگری گرفته شد. در حالی که روز دوشنبه می‌خواستیم جلسه هیئت مدیره را برگزار کنیم و با این کار مخالفت شد، اما به یک باره روز سه شنبه جلسه فوری برگزار کردند. در حالی که خودشان گفته بودند تا زمانی که خادم نیست نباید کاری انجام شود اما جلسه برگزار شد و تصمیم‌شان را هم گرفتند تا دایی را برکنار کنند.

رحیمی با بیان اینکه حدود یک ساعت قبل از جلسه با وی تماس گرفته شد تا در جلسه حاضر شود، اظهار داشت: می‌توانستم به جلسه بروم اما چون می‌دانستم قطعاً توطعه‌ای صورت خواهد گرفت به این جلسه نرفتم. بعد از این جلسه آقای سیاسی با من تماس گرفت و می‌خواست حتما من را شب ببیند اما اعلام کردم فردا در باشگاه حضور دارم و با هم صحبت می‌کنیم اما او اصرار داشت که شب با هم صحبت کنیم و می‌دانستم که توطعه‌ای در کار است.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: از 3، 4 ماه پیش و با دستور وزیر می‌خواستند زور کنند که من دایی را برکنار کنم اما با این موضوع مخالفت کردم چون دستور بود و نمی‌خواستم کار زوری انجام دهم.

وی ادامه داد: از آقای سیاسی خواستم که دایی به باشگاه بیاید و به او اعلام کنیم که قصد برکناری‌اش را داریم تا شاید خودش استعفا دهد. بعد از این صحبت آقای سیاسی به اتاق دیگر باشگاه رفت و بعد از یک تماس اعلام کرد دایی نباید استعفا دهد و باید برکنارش کنیم. او گفت اگر تیم در بازی با نفت مسجدسلیمان برنده شود دیگر نمی‌تواند دایی را تکان داد.

رحیمی با انتقاد از نوع برکناری دایی اظهار داشت: عزل دایی بوی انتقام می‌داد و صداقتی در این برکناری وجود نداشت، چراکه اعضای هیئت مدیره اعتقادی به رفتن دایی نداشتند و آقای سیاسی با دستور بالا دستی این کار را انجام داد. او یک هفته قبل اعلام کرد مشکلات پرسپولیس با دایی برطرف می‌شود اما به یکباره حرف‌ها ضد و نقیض شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: محمود گودرزی با علی دایی بحث شخصی داشت. از اسفندماه سال 92 که در وزارت خانه جلسه‌ای با حضور دایی و علی پروین برگزار شد این مشکلات به وجود آمد، چراکه آقای دایی مصاحبه کرد و گفت آقای روحانی در دفتر وزیرت شنود وجود دارد و مشکلات از همان موقع آغاز شد.

وی افزود: من یا باید با برکناری دایی مخالفت می‌کردم یا استعفا می‌دادم و اگر این کار صورت نمی‌گرفت مطمئناً مدیر بعدی هم باید چنین کاری را انجام می‌داد. از برخوردی که با دایی شد مطمئن بودم چراکه اعضای هیئت مدیره چیده شده بود. از ابتدای فصل و در یارگیری و مسائل مالی کمکی نشد که تیم تضعیف شود تا با این مسئله راحت‌تر دایی را برکنار کنند. درحالی که به دایی اعلام شد تیمی قدرتمند برای حضور در آسیا ببندد اما برای جذب اومانیا مشکل پیدا کردیم و به ما کمک نشد.

رحیمی یادآور شد: دایی در جلسه هیئت مدیره از آقای سیاسی خواسته بود علیه او مصاحبه‌ای صورت نگیرد و هر وقت هم او را نخواستند می‌رود و در حالی که گفته شد حمایت می‌کنیم اما حمایتی صورت نگرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در صحبت‌هایش به مذاکره سیاسی با محمد مایلی کهن و حمید درخشان برای حضور آنها در پرسپولیس اشاره کرد و گفت: آقای سیاسی با مایلی‌کهن صحبت کرده بود تا او سرمربی پرسپولیس شود اما به اقای خواجه‌وند گفت چون این مربی اخلاق‌مدار نیست بهتر است درخشان سرمربی پرسپولیس شود.

به گزارش تسنیم، رحیمی که در بین صحبت‌هایش با حمیدرضا سیاسی نیز وارد بحث شده بود عنوان کرد: آقای سیاسی در حضور آقای خادم و نماینده وزارتخانه به من پیشنهاد داد که یک میلیارد تومان به من بدهد. بهتر است دلیل این موضوع را از خودش بپرسید. در حالی که اگر قرار است پولی به باشگاه تزریق شود باید به حساب باشگاه برود نه اینکه آن پول را در گاوصندوق مدیرعامل بگذارند.

وی درباره مشکلات باشگاه پرسپولیس و اینکه چرا از آقای حسن روحانی کمک خواسته است، گفت: اگر سه قوه دست به دست هم ندهند مشکلات پرسپولیس حل نمی‌شود. ما (پرسپولیس) چند پرونده شکایت در فیفا داریم، بدهی 30، 40 میلیاردی به دارایی داریم و برای حل کردن این مشکلات باید به باشگاه کمک شود اما تا زمانی که من بودم حتی هزارتومان هم از طرف وزارتخانه با باشگاه کمکی نشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چگونه به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد و آیا دوستی‌اش با برخی افراد نقشی در این انتخاب داشته است، اظهار داشت: تا به این لحظه نمی‌دانم چگونه به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب شده‌ام!

رحیمی در ادامه برنامه بیشتر صحبت‌های قبلی‌اش را تکرار کرد اما در واکنش به صحبت‌های مایلی‌کهن مبنی بر اینکه دایی با لباس شخصی به تمرین رفته، گفت: علی دایی یک بار هم با لباس شخصی تیم را تمرین نداده است.
 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
فارس: در یازدهمین روز بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون تیم ملی بانوان کبدی ایران از ساعت 10 به وقت اینچئون به مصاف چین تایپه رفت.

این بازی در نهایت با نتیجه 43 بر 19 به سود ایران به پایان رسید.

در نیمه اول این مسابقه بانوان ایران بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند و موفق شدند با نتیجه 26 بر 11 از سد حریف خود بگذرند.

در گروه دوم این بازی‌ها ایران با تایلند، چین تایپه و ژاپن هم‌گروه است.

بانوان ایرانی در بازی‌ اول خود با نتیجه 34 بر 23 مقابل چین تایپه پیروز شدند.

مدال برنز تیم ملی بانوان ایران با این پیروزی قطعی شد و آنها فردا برای تعیین سرگروهی به مصاف تایلند می‌روند.

 [خواندن ادامه...]
تاریخ: 8 مهر 1393 - توسط: {login} - موضوع: {category}
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد

شماره صفحه:
Go Top