مردن برای زنی که دوستش داری از زنگی کردن با او راحت تر است

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » امسال سال رشد کدام کشورهاست؟

امسال سال رشد کدام کشورهاست؟

تاريخ: 3 اسفند 1391 - توسط: admin - موضوع: ---

امسال سال رشد کدام کشورهاست؟


 

سال ۲۰۱۳ کدام کشورها رشد می‌کنند؟/ وضعیت اقتصادی کشورها در سال پیش‌رو

جهان - امسال کدام کشورها در عرصۀ اقتصاد جهانی رشد خواهند کرد؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ اقتصادی لزاکو، در سال میلادی جاری آسیا و در رأس آن اقتصادهای نوظهور موتور اصلی رشد جهانی خواهد بود. سال گذشته کاهش رشد اقتصادی هند تا اندازه‌ای ناامیدکننده بود.(6.5% در سال 2011-2012 در مقابل 8.4% در سال 2010-2011) به رغم کاهش رشد اقتصادی، چین در وضعیت مساعدی قرار دارد. چین توانست به رغم افت زیاد، توان و رقابت اقتصادی خود را حفظ کند.

در میان این دو غول اقتصادی، ظهور اندونزی و رشد برق‌‎آسای چهارمین کشور پرجمعیت جهان(235 میلیون نفر)، همگان را شگفت زده کرد. اندونزی به رغم ضعف‌های اندک، به دلیل نیروهای کار ارزان و مصرف بالا به کشوری برای سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل شده است. اندونزی کشوری با 18000 جزیره، رکورد سرمایه‌گذاری خارجی را از آنِ خود کرده است.

در میان کشورهای آمریکای لاتین، مکزیک به تدریج در حال فاصله گرفتن از تصویر نارکواکونومی(اقتصاد مواد مخدری) است تا با رشد شرکتهای جهانی، خود را به عنوان اقتصادی نوظهور و موفق جا بیندازد. در آفریقای شمالی، مراکش نیز به رغم پشت سر نهادن بی ثباتی سیاسی ناشی از بهار عربی و رشد بخش خصوصی در این کشور از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است.


گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top